České Radiokomunikace nabízejí bezdratové připojení

  16:51aktualizováno  16:51
Zejména domácnostem a malým či rozvíjejícím se firmám je určena služba s názvem BlueTone Wireless, která rozšířila dosavadní nabídku balíčku BlueTone Internet Českých radiokomunikací.

Zejména domácnostem a malým či rozvíjejícím se firmám je určena služba s názvem BlueTone Wireless, která rozšířila dosavadní nabídku balíčku BlueTone Internet Českých radiokomunikací. "První bezdrátové sítě pro připojení k internetu jsme zprovoznili pro západní část Prahy a pro okolí Hradce Králové," sdělil manažer obchodního útvaru úseku telekomunikačních služeb Českých radiokomunikací Ján Vlček.

Firma využívá technologie pracující v pásmech 2,4 GHz a 3,5 GHz, přičemž počítá s vytvořením sítě přístupových bodů a rozšířením na většinu území České republiky. Zákazník má možnost volit přístupové rychlosti od 64 kbit/s do 512 kbit/s na jednu účastnickou přípojku. "Na jaře letošního roku chceme nabídku rozšířit i o službu Combi, která nabídne kombinaci hlasových a internetových služeb v rámci jedné přípojky," dodal Vlček.

České radiokomunikace až do loňského roku nabízely internetové služby pro domácnosti pouze prostřednictvím dceřiné společnosti Contactel. Do té se však rozhodly už nadále neinvestovat, řadu služeb nyní hodlají nabízet přímo pod hlavičkou Českých radiokomunikací. "Od ledna se klienty naší služby BlueTone Internet staly mimo jiné AGIP, České aerolinie, Řízení letového provozu ČR nebo hudební televize Stanice O, vysílající přes satelit.

Autor:

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Další z rubriky

Dramatický propad. Huawei čeká pokles prodeje smartphonů až o 60 procent

Huawei P30 Lite

Obchodní restrikce ze strany Spojených států budou mít zřejmě masivní dopad na tržby společnosti Huawei. V letošním a...

Zakázat mobily, nebo je trpět. České školy stále tápou

Ve Francii už děti mobil ve škole nepoužijí ani o přestávkách

Zatímco podle loňského průzkumu by čeští rodiče uvítali plošný zákaz používání mobilů na školách, jejich vedení se v...

Chtěli být letos jedničkou. Teď přiznávají, že kvůli USA nebudou

MWC 2019

Huawei byl do dubna kometou světového trhu se smartphony. Jeho růst byl impozantní, a tak to vypadalo, že se už letos...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz