Ceny telefonů a ADSL zase klesly

aktualizováno 
Tento týden jsme vám kromě obvyklých recenzí na neobvyklé telefony dodali informace o dalším zrychlování a zlevňování internetu, které spustil Telecom svou akční velkoobchodní nabídkou.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Philips 515 - Telefon, který může nahradit chůvičku

14.01. - Delší dobu o telefonech Philips nebylo vidu, ani slechu. To se ale teď změnilo, protože na trhu se můžete setkat s modely 515 a 511. My dnes budeme hovořit o „pět set patnáctce“, která se může pochlubit digitálním záznamníkem, podsvíceným displejem a dalšími zajímavostmi.
autor: Milan Dědek
rubrika: Telefony

U operátorů to v loňském roce vyhrály low-endy a multimédia

14.01. - Rok 2004 byl nejen rokem rychlého a mobilního internetu, byl i rokem dalších desítek nových telefonů. Teď, když už začalo nové účetní období, vám přinášíme malé profily nejžádanějších telefonů u operátorů v minulém roce.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Panasonic X700 – elegantní véčko se Symbianem

14.01. - Nové véčko od Panasonicu se může pochlubit zdařilým a elegantním designem. Těží i z výhod, které nabízí otevřený operační systém Symbian. Panasonic X700 je jeden z nejelegantnějších chytrých telefonů, které jsou k dostání na našem trhu.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Atletika kvete v každém věku, i na mobilu

14.01. - Olympijské hry sice skončily skoro před půl rokem, ale čas atletických mítinků se pomalu vrací. S ním přichází i nálada, vyzkoušet si atletické dovednosti, alespoň na mobilu.
rubrika: Prakticky

Amoi G6301 – soupeř Nokie 9500 s Pocket PC

14.01. - Čínský výrobce spotřební elektroniky Amoi (dříve Amoisonic) představil na veletrhu CES nový komunikátor G6301, který jako první nabídne kombinaci operačního systému Microsoft Windows Mobile Pocket PC a podporu datových přenosů EDGE.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Oskarova budoucnost není jistá

14.01. - Kanadská firma TIW ovládla 100% podíl v Oskarovi. Zástupci společnosti tvrdí, že se snaží zjednodušit vlastnické vztahy. Analytici se ovšem domnívají, že společnost se připravuje na prodej nebo vstup na burzu.
autor: David Novák
rubrika: Operátoři

Sobota

Samsung i LG připravují komunikátory s OS Windows Magneto

15.01. - Ukázali jsme vám nová LG, zaujala vás informace o tom, že Motorola chystá hudební mobil ve spolupráci s Apple a konečně nezapadla ani informace o tom, že se slovenský EuroTel brzy přejmenuje na T-Mobile.
autor: redakce Mobil serveru
rubrika: Prakticky

Parádivá holka od Nokie přišla s malým komunikátorem

15.01. - Novoroční novinky od Nokie a stylovka od Samsungu D-500 jste si prohlíželi zřejmě s velkým zalíbením. K tomu vás lehce zaujaly i změny v cenách mobilních telefonů.
autor: redakce Mobil serveru
rubrika: Prakticky

Pondělí

Oskara už ovládli Kanaďané

17.01. - Akcie Telecomu rostou; V tendru o dodavatele systému vybírání elektronického mýta jsou čtyri firmy; O Telecom projevilo zájem 19 firem; Telecom varoval před podvodným voláním
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Korejci spustili digitální vysílání pro mobily

17.01. - Před týdnem se v jižní části korejského poloostrova rozjel testovací provoz digitálního vysílání televize a zvuku pro mobilní telefony. Spustila jej dceřinná firma SK Telecomu, TU Media.
autor: Jan Beránek
rubrika: Technologie

Nokia 7280 - budou vám ji závidět

17.01. - Nokia 7280 budí hodně emocí. Podobně jako sportovní vůz má mnoho nepraktických vlastností, ale každý se na ni rád podívá. Telefon se ovládá netradičním kolečkem a chybí mu číselná klávesnice. Má ovšem slušnou výbavu - fotoaparát, Bluetooth a 50 MB paměti.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

Skandál s druhou licencí na mobilní internet

17.01. - Velmi pravděpodobně jste si ani nevšimli, že probíhá nějaký tendr na druhou licenci pro mobilní internet. Skandál je na světě dříve, než se celý tendr pořádně rozjel. Mezi českými providery letí jako jeden hlas: víme, kdo to vyhraje a jediné, co nevíme, je to, zda si přilepší někdo z ČTÚ nebo politik.
autor: Patrick Zandl
rubrika: Operátoři

Telecom zrychlil a zlevnil ADSL

17.01. - Telecom ode dneška nabízí nový tarif širokopásmového připojení s názvem Internet Expres Optimal. Zásadní změnou oproti stávajícím nabídkám Internet Expres Start a Internet Expres je maximální rychlost připojení. Ta u tarifu Optimal dosahuje až 1024 kbps. S novinkou přišla překvapivě i celkem příznivá cena.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Úterý

LG U8380 - inovace pro sítě třetí generace

18.01. - LG chystá nové véčko schopné pracovat v sítích třetí generace a také v běžných sítích GSM. Novinka má megapixelový fotoaparát, funguje jako videokamera umí přehrávat i MP3 skladby.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Připojte se k EDGE, GPRS a WiFi za rozumné peníze

18.01. - T-Mobile v únoru přijde na trh s PCMCIA kartou pro GPRS, EDGE a WiFi. Tato karta je z produkce u T-Mobilu osvědčené značky Option a má uživateli opravdu co nabídnout – podporu GPRS, EDGE a IEEE 802,11 b/g neboli WiFi. A jak vypadá Option karta v praxi?
autor: Martin Zikmund
rubrika: Prakticky

Prožijte zimní radovánky alespoň na mobilu

18.01. - Série her Playman od studia Mr.Goodliving už je natolik rozsáhlá, že záleží spíš na momentální chuti, než na oblibě jednotlivých sportů. Tentokrát jsme zkusili ty zimní.
rubrika: Prakticky

Zrychlování internetu pokračuje

18.01. - S novým rokem přišly i změny v širokopásmovém internetu. Český Telecom nabídl nové akční ceny připojení svým velkoobchodním partnerům a kabeloví operátoři už pokořili hranici dvou megabitů.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Co přináší technologie mobilního internetu Flash-OFDM?

18.01. - Eurotel Data Expres – noční můra T-Mobile, která se stala před půl rokem realitou - nedala české pobočce dlouho spát. Teď se zdá, že by se karta mohla obrátit. T-Mobile se uchází o licenci na pásmo 872 MHz. V tomto pásmu se přitom kromě CDMA2000 1xEV-DO nabízí ke spuštění ještě jedna technologie, shodou okolností vlastněná T-Mobilem – FLASH-OFDM. V čem se tato technologie odlišuje od CDMA?
autor: Martin Zikmund
rubrika: Operátoři

Nokia 6230i bude představena příští týden!

18.01. - Nokia příští týden v úterý 25.ledna představí svůj nový manažerský model 6230i. Jeho existenci výrobce dlouhou dobu vehementně popíral, ale my víme, že její oficiální představení se blíží.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Středa

Motorola A1000 - Symbian, dotykový displej a dva fotoaparáty

19.01. - Motorola A1000 je smartphone s operačním systémem Symbian, dotykovým displejem a dvěma fotoaparáty. Telefon je určen pro sítě třetí generace, fungovat ale bude i v tuzemských sítích GSM.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Chcete koupit luxusní telefon za cenu low-endu?

19.01. - Velké slevy se tento týden odehrávají hlavně ve volném prodeji. Zlevnily Nokie, některé Sony Ericssony klesly až o patnáct set. Pětistovkové posuny jsou vidět i u Samsungů a Siemensů.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

LG G1610 – low-end s Bluetooth

19.01. - Ruský server Mobile-Review.com přinesl recenzi nového modelu od korejské značky LG, který přináší do segmentu low-endových telefonů jako první podporu bezdrátového připojení pomocí technologie Bluetooth.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Čtvrtek

Motorola, Samsung a Sony Ericsson: Budeme lepší než Nokia

20.01. - Do konce letošního roku má vlastnit mobilní telefony v průměru téměř třetina obyvatel zeměkoule. Počet uživatelů se má zvýšit na dvě miliardy, hlavně díky vysoké poptávce v rozvojových ekonomikách Asie a Latinské Ameriky, uvedla ve výhledu pro celý telekomunikační sektor konzultační společnost Deloitte & Touche.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

V mobilech frčí navigační systémy a virtuální děvčata

20.01. - Již po čtvrté v historii uděloval letos v prosinci Ericsson své ceny Mobile Application Awards. Výrobce chce každý rok ocenit ty nejlepší mobilní aplikace ve svých kategoriích.
autor: Martin Snopek
rubrika: Technologie

Slovenský Orange diktoval ceny a zaplatí za to

20.01. - Pravidelný přehled článků ze serveru Mobil.sme.sk vám poskytne pohled na aktuální dění v mobilních komunikacích na Slovensku.
rubrika: Operátoři

Aktualizováno: Nad Siemensem se stahují mraky

20.01. - Mobilní divize společnosti Siemens má problémy. Minulý rok uzavřela se ztrátou 140 milionů euro a její představitelé se nechali slyšet, že musí urychleně stabilizovat stav, prodat, nebo zavřít. Jak se dostal čtvrtý největší výrobce světa do potíží? Kdo ho koupí?
autor: David Novák
rubrika: Prakticky

CECT S569 - čínské velikonoční vajíčko

20.01. - Mezi čínské elektrotechnické giganty vyrábějící mobilní telefony patří společnost CECT. V nepřeberné nabídce jeho modelů nás zaujal model S569, který má velmi zajímavý design. Tento futuristický telefon se možná bude prodávat i v Evropě a zaujmout by mohl také nízkou cenou.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Pátek

Tchibo - Mobily s vůní kávy

21.01. - Mobily se dnes prodávají v každém hypermarketu, výjimkou není ani prodej mobilů v diskontních prodejnách. V sousedním Německu slaví s mobily velký úspěch specializované prodejny kávy společnosti Tchibo.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Máte rádi basebal? Yetti ho miluje

21.01. - Tenhle Yetti je trochu jiný než ti ostatní, nebaví ho strašit turisty, to si raději vezme kládu a tučňáka, párkrát pořádně odpálí a bude snít o americké baseballové lize.
rubrika: Technologie

Jak si zvětšit paměť u Siemensů M65, CX65 a C65?

21.01. - Nejnovější řada X65 od německého Siemensu nám postupně odkrývá své možnosti obdobně jak u staršího označení X55. Všechno začalo velmi oblíbeným patchovaním až po zvýšení paměti telefonu.
autor: beinspired .cz
rubrika: Telefony

Moderní technologie teď účinně pomáhají při katastrofách

21.01. - „Když jsme v roce na začátku devadesátých let vozili humanitární pomoc do Bosny, neměli jsme žádné mobily, v Bosně nebylo v podstatě žádné spojení. Naposledy jsme tak o sobě dali vědět v chorvatském Splitu, a pak o nás čtyři dny nikdo neslyšel.“
autor: Jan Beránek
rubrika: Technologie

Adaptér Turbo SIM: nové funkce pro staré telefony

21.01. - Turbo SIM je miniaturní adaptér, který se schová pod SIM kartu. Díky němu můžete například sledovat polohu svých zaměstannců nebo hlídat děti, jestli neutekly z domova. Hodit se mohou i šifrované SMS, které nedokáže přečíst ani operátor.
autor: David Novák
rubrika: Prakticky

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Další z rubriky

Lidé chtějí chytré hodinky a výrobci si mnou ruce. Tedy hlavně Apple

Watch Series 4 jsou dosud posledními hodinkami od Applu, už v září by ale měla...

Zatímco trh se smartphony zpomaluje, prodej chytrých hodinek zrychlil. V uplynulém čtvrtletí se jich celosvětově...

Už žádné sladkosti. Nový systém od Googlu se jmenuje úplně obyčejně

Nové logo systému Android

Po letech tradice pojmenování každé generace systému Android po nějaké té sladkosti učinil Google této taktice přítrž....

Další zpoždění, nejdražší mobil na trhu přijde až v listopadu

Huawei Mate X

Trable Samsungu se skládacím modelem Fold přiměly konkurenční Huawei vylepšit Mate X, nechtěl si prý zkazit reputaci....

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz