Nová česká navigace nabídne opět hlasy známých osobností

aktualizováno 
Přední český výrobce navigačního softwaru, společnost Dynavix, uvádí v těchto dnech na náš trh nové navigační zařízení Dynavix Delta II. Novinka zaujme nejen výbavou, ale také hlasovou navigací. Své hlasy totiž propůjčily opět známé osobnosti, Pavel Liška a Ilona Svobodová.

Dynavix Delta II

Nejvyšší model výrobce Dynavix Delta II obsahuje vylepšenou verzi navigačního systému Dynavix 7 v2.4, multimediální přehrávač (video, audio, obrázky) a podporu RDS-TMC (aktuální dopravní informace). Nechybí ani přizpůsobení hlasitosti navigace podle rychlosti, simulace jízdy podél trasy při krátkém výpadku GPS signálu, například při jízdě v tunelu, a také upozornění na radary a zobrazování názvů ulic v 3D režimu.

Nechybí propracovaná kniha jízd

Mezi novými funkcemi pak zaujme například bluetooth handsfree pro pohodlné telefonování za volantem, FM vysílač pro spojení s autorádiem a také sofistikovaná evidence jízd s možností exportu účetně uznatelné knihy jízd. Právě velmi dobře propracovaná kniha jízd by mohla být velkým lákadlem pro české uživatele.

Dynavix Delta II

Nadstandardní funkce evidence jízd, doplněná o funkci sledování spotřeby (evidence PHM), umožňuje velmi efektivně sestavovat účetně uznatelnou knihu jízd či vést záznam o nákladech z hlediska spotřeby vozidla. Díky univerzálnosti celého řešení mohou těchto funkcí využít i firmy pro kompletní off-line sledování vozového parku.

Naviguje Pavel Liška a Ilona Svobodová

Jak už bývá u Dynavixu zvykem, má uživatel možnost volby mezi standardními hlasovými pokyny a pokyny namluvenými známou osobností. Hlasové pokyny tak opět namluvil herec Pavel Liška a tentokrát se k němu přidala i Ilona Svobodová.

Dynavix Delta

Z vlastní zkušenosti víme, že vtipné hlášky Pavla Lišky sice na poprvé zaujmou, na druhou stranu pro určitou skupinu uživatelů jsou skoro až nepřijatelné. V navigacích Dynavix ale nechybí ani standardní hlasové povely a nyní přibude i hlas Ilony Svobodové, každý si tak bude moct vybrat to, co mu vyhovuje.

Dynavix Delta

Nová navigace Dynavix Delta II nabídne rozměry 127 x 80 x 18 mm a poměrně příznivou hmotnost 199 gramů. O zobrazení se pak stará širokoúhlý 4,3 palcový dotykový displej, který má v dnešní době již standardní rozlišení 272 x 480 pixelů. Líbí se nám také standardně dodávané kožené pouzdro, které uchrání navigaci při přenášení. Cena se pak pohybuje kolem šesti tisíc korun.

Dynavix 8 - porazí nová verze tvrdou konkurenci?

Kromě nového navigačního zařízení Delta II chystá Dynavix v nejbližších týdnech také zcela novou verzi svého navigačního systému. Software Dynavix 8 by měl nabídnout nové možnosti a funkce, mezi kterými nebude chybět ani prostorové zobrazení důležitých objektů, které usnadní orientaci během navigace. Výrobce chystá představit tento nový systém na brněnském veletrhu Digitex, do prodeje by se pak měl dostat koncem měsíce října.

Nové funkce u Dynavix 8:

3D grafika důležitých budov,
Nové uspořádání navigačního okna
Kompletně přepracované uspořádání menu
Větší zobrazovací plocha pro mapu
Bezešvá mapa Evropy,
Evidence jízd – umožňuje rychlé sestavení účetně uznatelné knihy jízd
Sledování spotřeby
Dvouúrovňové ovládání (jednoduchý režim a profi-režim)

Autor:

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

Trumpovi má vadit špionský foťák huaweie, který se prodává i v Česku

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií přijal v Bílém domě českého...

V kauze Huawei vs. USA se stále spekuluje o skutečných příčinách zařazení firmy na černou listinu. Objevují se i...

Další z rubriky

Lahůdku pro motorkáře vyzkoušela vespařka

Motorkářská navigace TomTom Rider 40

Dát otestovat navigaci pro drsné motorkáře holce s vespou chtělo zřejmě nemálo kuráže a trochu toho redakčního smyslu...

Aplikace Mapy.cz předbíhá Google, už umí vyhledávat i off-line

Mapy.cz nyní přidávají možnost vyhledávat offline

Nová aktualizace aplikace Mapy.cz přináší několik zásadních změn. Tou nejzásadnější je možnost vyhledat nejbližší...

Autonavigaci znali už před osmdesáti lety, ale do cíle nedovedla

Automobilová navigace Iter Avto z 30. let dvacátého století

Navigace neodmyslitelně patří k výbavě moderního řidiče a někteří by bez ní nedojeli snad ani do práce. Snímání polohy...

Najdete na iDNES.cz