Vodafone, jako světový operátor číslo jedna, má při vyjednávání nákupu mobilů od výrobců velmi výhodnou pozici. Jde nejen o ceny telefonů, ale i o přípravu speciálních modelů pro prodej jen v jeho síti. Nabídka mobilů v jednotlivých zemích, kde Vodafone působí, je rozdílná. To ale platí i o ostatních nadnárodních operátorech, jako je třeba Orange, nebo T-Mobile. Většinou existuje seznam výrobců, s nimiž má konkrétní operátor smlouvu a jednotlivé pobočky si z tohoto portfolia vybírají produkty vhodné pro daný trh. U vybraných telefonů si pak nikdo vybírat nemůže, prodávají se podle speciální dohody na všech trzích, kde operátor působí. Naopak v mnoha případech mohou lokální pobočky vybrat i produkt, který v globálním katalogu operátora není. Podle zákulisních informací to ale není snadné a jedná se spíš o okrajový sortiment.
Vodafone, vstupující na náš trh, v tomto směru nebude výjimkou. Podobný režim praktikuje například T-Mobile a v menším měřítku to platí i pro samostatné lokální operátory. Vodafone má ale ve svému portfoliu i některé jiné značky, než jsou na našem trhu obvyklé. Případně prodává telefony, které jsou speciálně určené pro něj a buď je ve volném prodeji koupit nelze, nebo se prodávají pod jiným označením. V této chvíli lze jen stěží předpovídat, který ze zajímavých telefonů v portfoliu Vodafone zamíří i na náš trh.
Mezi hlavní dodavatele mobilů pro Vodafone patří Nokia, Motorola, Sony Ericsson, Samsung a Siemens. Tedy dobře známé značky patřící mezi šest největších výrobců na světě. Chybí jen LG, které úzce spolupracuje s konkurenčním T-Mobilem. Až na výjimky jsou nabízeny modely, které se prodávají i u nás. Mezi ty výjimky patří jinak označené Siemensy (v označení modelu je přidáno písmeno V), nebo Sony Ericsson F500i (u nás jako K500i) a především modely určené pro sítě třetí generace – UMTS. Ty u nás v prodeji nejsou (vyjma Nokie 6630), proč také zatím.
Sony Ericsson F500i a Sharp GX30i.
Silnou pozici mají u Vodafonu výrobci, kteří na našem trhu buď vůbec své produkty nenabízí, nebo nepatří mezi významné hráče na našem trhu. Příkladem budiž Sendo, což je britská značka která své produkty paradoxně vyrábí i u nás, ale nikdy je zde oficiálně neprodávala a neprodává. Komunikátory Blackberry u nás zatím také běžně nekoupíte, jeden model má ve své nabídce tuzemský T-Mobile. Široké portfolio svých modelů má u Vodafonu i Panasonic. V mnoha případech jsou sice dostupné i u nás ve volném prodeji, u operátorů nikoliv. To platí i pro několik modelů Sagemu, navíc u této značky existují speciální modely určené jen pro Vodafone, například model myV-55. Další oblíbenou značkou u Vodafone je japonský Sharp. Ten u nás prodává jen Eurotel, ale nikoliv všechny modely. Vodafone má ve své nabídce od Sharpu například model GX30i a i nové modely pro sítě třetí generace. Aktuálně pak Vodafone do svého katalogu zařadil i novinku od Toshiby, 3G model TS921, který ale bude prodávat pod označením Vodafone. Toshiba jinak na evropském trhu téměř nepůsobí.
Toshiba TS921, Wonu S1 a VK Mobile 207i.
V nabídce Vodafone najdeme i zcela exotické telefony. Například britská pobočka prodává dvě véčka od společnosti VK Mobile: VK207i a VK530. S těmito telefony se jinak na evropském trhu téměř nesetkáte. To platí i o vysouvacím telefonu jihokorejské provenience – Wonu S1, což je příbuzný známějšího „mobilu kalašnikova“, neboli Wonu AK47. Italská pobočka Vodafone má ve své nabídce i některé modely Philipsu a Alcatelu, francouzská zase dva modely od LG. Nabídka je tedy velmi pestrá a vybere si z ní každý.
Sendo M550.
Vodafone je znám i svou agresivní dotační politikou, což zrovna není silná stránka tuzemských operátorů. Nejbližší doba tak možná přinese velké oživení v prodeji mobilních telefonů na našem trhu. Vedle koupě Oskara Vodafonem se chystá privatizace Telecomu a tedy i Eurotelu. Pokud přijde další silný soupeř, bude nejvíce profitovat zákazník.