Vodafone nasazuje konkurenci parohy - už i na telefonní budky!

  15:40aktualizováno  5. prosince 15:15
Vodafone dnešní nocí započal další fázi své reklamní kampaně. Tentokrát se však rozhodl jít konkurenci tvrdě po krku. Nad reklamními plochami T-Mobilu a O2 tak vyrůstají parohy.

Parohy se dnes objevily i na telefonních budkách O2 | foto: Michal Hron, Mobil.iDNES.cz

Vyrůstající parohy nad billboardy s vánočními nabídkami operátorů O2 a T-Mobile a nově i telefonními budkami O2 jsou prací Vodafonu. Redakci Mobil.cz to potvrdil Jakub Hrabovský, tiskový mluvčí operátora.

"Cílem je upozornit veřejnost na fakt, že konkurence využívá různých marketingových triků k tomu, aby přilákala nové zákazníky," říká Hrabovský.

Druhotným cílem je dle něj vyvolání diskuze s vědomím, že zákazníci budou dle této akce hodnotit i samotného operátora. "Na základě jejich připomínek budeme i nadále pokračovat ve zkvalitňování služeb," komentuje situaci Hrabovský.

Po zkušenostech s podobnými (tzv. guerillovými) kampaněmi operátora lze navíc předpokládat, že se kampaň rozšíří i do dalších měst.

Kromě billboardů se Vodafone rozhodl parodovat i telefonní budky operátora O2. Pokud se tak vydáte na Václavské náměstí v Praze, potkáte minimálně tři budky s parohy. Podle našich informací by se měly nacházet i na Národní třídě.

Konkurence zatím mlčí

"Víme o tom," říká Martin Žabka z O2. Konkrétnější vyjádření však neposkytl. Podobně reagovala i Martina Kemrová z T-Mobile: "Vzniklou situaci ověřujeme a uvidíme, co bude dál," uvedla při našem rozhovoru.

Podle ní se na reklamách T-Mobilu žádné parohy neobjevily. Krátce po uveřejnění zprávy nám však náš čtenář zaslal fotografii BigBoardu s parohy nesoucího reklamu na vánoční nabídku T-Mobilu.

Ten se dle něj nachází na Jižní spojce jen o kousek dál než námi objevená reklamní plocha. V současné době je tam však už nenaleznete.

K narušení došlo bez našeho vědomí

Provozovatelé reklamních ploch se v oficiálním vyjádření od akce Vodafonu distancují. "K tomuto narušení (ve formě neodborně instalované nástavby) došlo bez vědomí společností BigBoard, s.r.o. či BigMedia s.r.o.," stojí ve zmíněném dokumentu.

"Společnost BigBoard okamžitě na toto narušení zareagovala a neoprávněnou instalaci demontovala. V současné chvíli obě společnosti prověřují, kdo je zodpovědný za narušení kampaně a zda v jejím důsledku nedošlo k poškození reklamního zařízení, které je v majetku společnosti BigBoard," stojí dále.

O dalších krocích však oficiální vyjádření mlčí. Lze však předpokládat, že pokud k poškození reklamních ploch skutečně došlo, budou provozovatelé požadovat odpovídající finanční odškodnění.

Vodafone může být žalován

Podle oslovených právníků jde pravděpodobně o jednání, které lze kvalifikovat jako nekalou soutěž. Pokud by se jednoznačně prokázal podíl Vodafonu na takové činnosti, hrozí mu ze strany zadavatelů reklamních ploch žaloby.

"Dle mého názoru je tato věc porušením zákona ve smyslu nekalé soutěže," říká Radek Pokorný z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner&spol.

"Dotčené firmy by mohly požadovat předběžným opatřením zastavení této aktivity a dále žalovat o odpovídající kompenzaci a to nejen formou omluvy, ale i finanční náhrady," dodává Pokorný.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Další z rubriky

Aukce kmitočtů pro 5G vynese minimálně 6,3 miliardy korun

Český telekomunikační úřad

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zveřejnil navrhované podmínky aukce frekvencí v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz pro sítě...

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

Vodafone to schytává. Kvůli omezeně neomezeným datům je lidem k smíchu

Ilustrační snímek

Češi již dlouho volají po neomezených datech. Chtějí, aby se tuzemští operátoři vyrovnali těm evropským. Dočkali se....

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz