Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 25. června 2022 Ivan

Vyznejte se v 50 virtuálních operátorech na českém trhu

aktualizováno  12:53
Během loňského roku zahájily činnost na tuzemském mobilním trhu zhruba čtyři desítky virtuálních operátorů. V lednu se jejich řady opět rozrostly a další se připravují. Jednoho z nových operátorů provozuje fyzická osoba, nikoliv firma.
Český mobilní trh bude virtuálními operátory brzy přesycen. Ilustrační snímek

Český mobilní trh bude virtuálními operátory brzy přesycen. Ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

Virtuálů působí na trhu více než padesát, první již odpadl

Zorientovat se v nabídce virtuálních operátorů je již poměrně obtížné. V současnosti jich na trhu působí již více než padesát. Často jde o malé firmy, které na trhu působí jako regionální poskytovatelé internetového připojení.

MOBIL.CZ má internet zdarma

Předplacená karta MOBIL.CZ nabízí internet zdarma. Za každé dobití částkou 200 korun získají zákazníci měsíční balíček 200 MB dat. Po jeho vyčerpání, nebo po třiceti dnech se internet zpomalí, ale zákazníci ho mají nadále k dispozici. Do datového balíčku se nepočítá prohlížení webů mediální skupiny MAFRA, jako jsou iDNES.cz, Lidovky.cz, Metro.cz a další portály jako Jizdnirady.czRajce.net nebo eMimino.cz.

Operátora MOBIL.CZ provozuje společnost MAFRA.

Že je počet virtuálů výrazně vyšší, než nám známá necelá padesátka, naznačují i informace od poskytovatelů velkoobchodních platforem. Jen přes GTS je v síti T-Mobilu kolem 30 virtuálů a přes Quadruple pak u Vodafonu hostuje 20 společností. A to jsou čísla bez současně nejvýraznějších hráčů, jako jsou MOBIL.CZ, Bleskmobil, Mobil od ČEZ či Tesco Mobile. Více o situaci na trhu virtuálů v tomto článku.

Se stále vyšší nasyceností trhu bude boj o zákazníky v případě nově příchozích společnosti stále těžší. Letošní rok tak patrně prokáže, které společnosti ve stále početnější konkurenci skutečně obstojí. Historicky prvním virtuálem, který ukončil činnost, je ViralMobil. Z telekomunikačního trhu se stáhl necelý půlrok po zahájení činnosti (více čtěte zde).

Přehled virtuálních operátorů na trhu najdete na konci článku.

První letošní

Jako první v novém roce vstoupil na tuzemský mobilní trh City Mobile, který svůj příchod avizoval s podstatným předstihem. Je jedním z mála virtuálů, za nimiž nestojí společnost dlouhodobě působící na telekomunikačním trhu. Společnost City mobile byla založena loni v červnu a v síti Vodafonu hostuje prostřednictvím velkoobchodní platformy ČD Telematika.

Nabídku předplacených služeb tvoří pětice tarifů, jejichž využití je vždy podmíněno měsíčním poplatkem. Nejnižší částku si operátor naúčtuje u tarifu Sekundovka, a sice 34 korun měsíčně. Tarif neobsahuje volné minuty, SMS ani data. Sazby startují na částce jedné koruny, a to v případě hovorů a SMS v síti City Mobile. Tarifikace je 1 + 1, u ostatních tarifů z nabídky operátora pak 60 + 1.

Volné minuty jsou k dispozici u tarifu City Mini. Uživatel může za měsíční poplatek 99 korun využít 60 volných minut. Tarif Standard pak za 199 korun měsíčně poskytne 150 volných minut a 50 volných SMS. Jediným tarifem, v němž jsou obsažena i data je City Max. Za měsíční poplatek 249 korun pak uživatel u tohoto tarifu získá také 100 volných minut a 50 SMS.

Nejdražším je pak City Rodina, avšak za 449 korun měsíčně lze v základním balíčku provozovat až tři SIM karty. Maximální počet aktivních SIM může být šest, za každou SIM nad rámec základního balíčku si však operátor naúčtuje jednorázový poplatek 70 korun a každý měsíc pak 40 korun. Všichni uživatelé se pak dělí o 300 volných minut a 60 SMS. Na bezplatné volání a textovky mezi sebou však mohou zapomenout.

Nevyčerpané jednotky se u žádného z tarifů do dalšího období nepřevádí. V budoucnu má City Mobile ambice do nabídky zařadit také neomezený tarif. V současné době může prvních 500 účastníků využít slevy 50 % z cen tarifů, a to po dobu jednoho roku. Podmínkou je úhrada celkové roční platby měsíčních paušálů po slevě předem. Akce se nevztahuje na tarif Sekundovka.

City Mobile
TarifVolání v síti/mimo síť/na pevné linky (Kč/min)Volání na pevné linky (Kč/min)SMS v síti/mimo síťVolné minuty/SMS/dataMěsíční paušál
Sekundovka1 Kč/1,80 Kč/2 Kč2 Kč1 Kč/1,25 Kč-/-/-34 Kč
City Mini1,50 Kč (do všech sítí)-1,25 Kč (do všech sítí)60/-/-99 Kč
City Standard1,50 Kč (do všech sítí)-1,25 Kč (do všech sítí)150/50/-199 Kč
City Max1,50 Kč (do všech sítí)-1,25 Kč (do všech sítí)100/50/150 MB249 Kč
City Rodina1,50 Kč (do všech sítí)-1,25 Kč (do všech sítí)300/60/-449 Kč

V rámci doplňkových balíčků lze přikoupit až 3 000 minut v síti (159 Kč/měsíc) a až 200 minut do všech ostatních sítí (149 Kč/měsíc). Měsíční balíček se sto SMS do všech sítí přijde na 89 korun, jen o deset korun více stojí balíček s 200 SMS do sítě.

SIM operátora je zdarma, avšak již při jejím pořízení je nutné přikoupit i kredit ve výši 150 korun a počítat také s částkou 49 korun za doručení. Platnost dobitého kreditu je vždy šest měsíců. Přenos čísla od jiného operátora je bezplatný, využití služeb City Mobile není podmíněno úvazkem. Avšak v případě přechodu od jiného operátora je nutné počítat se složením volací jistiny ve výši 300 korun, jejíž vrácení je podmíněno šestiměsíčním využíváním služeb. Až poté je částka v plné výši vrácena formou kreditu.

U tarifu Sekundovka je navíc nutné splnit i další podmínku. Aby byla volací jistina vrácena, musí uživatel v šestiměsíční lhůtě provolat minimálně 899 korun, nebo po stejnou dobu využívat mobilní internet s měsíčním paušálem. Ty jsou v nabídce čtyři: 150 MB (99 Kč/měsíc), 300 MB (169 Kč/měsíc), 600 MB (239 Kč/měsíc) a 1,2 GB (319 Kč/měsíc). Základní denní připojení (FUP 25 MB) stojí 18 korun, v případě tarifu Sekundovka je o korunu dražší.

Krátce po City Mobile vstoupil na trh také Private Mobil, který působí v síti Vodafone přes velkoobchodní platformu společnosti DH Telecom. Nabídka předplacených služeb zahrnuje trojici tarifů: Standard, VIP a Business.

U tarifu Standard stojí minutový hovor v síti 1,50 Kč, do ostatních sítí pak 1,90 koruny. U tarifů VIP a Business je minutová sazba za hovor do ostatních sítí 1,50 Kč. Hovory v síti u těchto tarifů operátor v případě, že objem odchozího volání v síti nepřesáhne 25 % z celkového objemu odchozího volání, nezpoplatňuje. V případě, že objem volání v síti Private Mobil přesáhne 25 % z celkového objemu odchozího volání, činí minutová sazba 0,90 Kč.

S tarify je spojen denní paušál, zúčtování probíhá týdně. Nejnižší je u tarifu Standard, a to 2 Kč. U tarifu VIP činí 6 Kč, v případě Businessu je pak ještě o korunu vyšší.

Private Mobile
TarifVolání v síti (Kč/min)Volání mimo síť (Kč/min)SMSDenní paušál (účtováno týdně)
Standard1,50 Kč1,90 Kč1,80 Kč2 Kč
VIPzdarma/0,90 Kč (při objemu odchozích hovorů více než 25 % z celkového objemu odchozích hovorů)1,50 Kč1,80 Kč6 Kč
Businesszdarma/0,90 Kč (při objemu odchozích hovorů více než 25 % z celkového objemu odchozích hovorů)1,50 Kč1,80 Kč7 Kč

Součástí nabídky operátora jsou i měsíční datové balíčky. Na 200 Kč přijde balíček s FUP 300 MB, o 70 korun dráže pak balíček s 500 MB dat. Balíček s FUP 1 GB stojí 425 korun.

SIM jsou k dostání s předplaceným kreditem ve výši 250, 500 a 800 korun. Kredit lze dobít částkou minimálně 200 Kč, při dobíjení prostřednictvím fakturace u tarifu Business pak minimum činí 500 Kč. V případě dobití kreditu prostřednictvím fakturace poskytne operátor zákazníkovi 10% slevu z ceny dobíjeného kreditu. Převod čísla od jiného operátora zpoplatňuje Private Mobile částkou 150 Kč.

Se stávající klientelou se startuje snáze

Řada již fungujících virtuálů a také mnoho z těch, kteří vstup na trh v současné době připravují, se často rekrutuje z firem poskytujících internetové připojení a VoIP volání. Jejich konkurenční výhodou je především klientská základna, kterou díky dlouhodobé působnosti na trhu disponují. Jde však především o malé společnosti působící lokálně, často tak není o jejich mobilních službách slyšet.

Jednou z nich je také jihočeská společnost OtavaNet, která mobilní služby poskytuje již od loňského září. Prostřednictvím platformy GTS hostuje v síti T-Mobilu. Nabídka je založená na trojici tarifů s názvy Mobil Relax, Mobil Optima a neomezeného Mobil Maxim. Ten přijde měsíčně na 700 korun a obsahuje 1 GB dat.

Nejlevnější tarif Mobil Relax data zcela postrádá. Za měsíční paušál 60 korun obsahuje pouze 30 volných minut, nebo SMS v síti a 30 volných minut, nebo SMS do ostatních sítí. Hovor a SMS nad rámec volných jednotek stojí v síti 50 haléřů, mimo síť pak 1,80 Kč.

Tarif Mobil Optimal pak za 300 korun měsíčně přináší neomezené volání a SMS v síti. Pro volání či SMS mimo síť má uživatel k dispozici 250 jednotek. Minuta hovoru a SMS nad rámec volných jednotek pak stojí 1,21 Kč.

Nevyužité jednotky se do dalšího období nepřevádějí. Jako z jiného světa již působí tarifikace 60 + 60, která je platná pro všechny tarify. Převedení čísla od jiného operátora je zpoplatněno jednou korunou.

OtavaNet
TarifVolání (Kč/min) a SMS v síti/mimo síťVolné minuty/SMS (v síti/mimo síť)DataMěsíční paušál
Mobil Relax0,50 Kč/1,80 Kč30/30-60 Kč
Mobil Optimalneomezeně/1,21 Kč-/250rychlost 64 kbps300 Kč
Mobil Maximneomezeně-/-1 GB700 Kč

Nabídka mobilního internetu startuje balíčkem Internet 64k, který za měsíční poplatek 60 korun poskytne sice neomezené FUP, avšak přenosová rychlost je pouze 64 kbps. Za 150 korun lze pořídit měsíční balíček s FUP 200 MB, za dvojnásobnou částku je pak k dispozici již 1 GB. Za data 3 GB si operátor naúčtuje 500 korun měsíčně, 600 korun pak za FUP 5 GB. Po vyčerpání FUP u měsíčních balíčků klesne rychlost na 64 kbps. Vrcholem nabídky jsou zcela neomezená data, ta však měsíčně přijdou na 990 korun.

Fyzická osoba na pozadí už není výjimkou

Jeden z nejnovějších virtuálů Skyfone je po Connectice již druhým alternativním operátorem, za nímž nestojí společnost, nýbrž fyzická osoba. Operátor provozovaný Ladislavem Němcem z Jaroměře působí v síti Vodafonu díky platformě Quadruple.

Skyfone vyrazil do konkurenčního boje se čtveřicí základních a dvojicí rodinných tarifů. U všech tarifů je bez ohledu na síť minutová sazba hovoru 1,80 Kč, odeslání SMS přijde na 1,25 Kč. Tarifikace 60 + 1 je pak opět jednotná pro všechny tarify. Základní datové připojení na den stojí 19 korun (FUP 25 MB).

U všech tarifů má zákazník k dispozici volné minuty a kromě tarifu SKY 60 také volné SMS. Volná data s limitem 150 MB pak poskytnou pouze nejdražší tarify SKY 100+ a SKY Rodina+.

U rodinných tarifů jsou pod jedním vyúčtováním sdruženy standardně maximálně tři SIM karty. Jejich počet lze navýšit až na pět SIM, za každou nad rámec základního balíčku si pak operátor naúčtuje měsíčně o 45 korun více. O volné jednotky rodinného tarifu se dělí všichni účastníci.

Skyfone
TarifVolání do všech sítí (Kč/min)SMS do všech sítíVolné minuty/SMS/data (MB)Měsíční paušál
Sky 601,80 Kč1,25 Kč60/-/-99 Kč
Sky 1001,80 Kč1,25 Kč100/50/-159 Kč
Sky 1501,80 Kč1,25 Kč150/50/-219 Kč
Sky 100+1,80 Kč1,25 Kč100/50/150249 Kč
Sky Rodina1,80 Kč1,25 Kč300/60/-489 Kč
Sky Rodina+1,80 Kč1,25 Kč420/120/150639 Kč

Součástí nabídky jsou i datové tarify, u nichž platí stejné ceny za hovory a SMS jako u tarifů hlasových. SKY DATA 300 s FUP 300 MB vyjde měsíčně na 159 korun, SKY DATA 600 s FUP 600 MB pak na 249 korun a tarif s FUP 1,2 GB na 369 korun. Po vyčerpání dat klesne přenosová rychlost na 20 kbps.

K hlasovým tarifům lze dokoupit také zvýhodněné balíčky volných minut, SMS a dat. Například 100 volných minut v síti Skyfone přijde měsíčně na 55 korun, stejný balíček s voláním do všech sítí pak vyjde o 40 korun dráž. Tyto částky si za stejných podmínek operátor naúčtuje i při využití balíčků se 100 volnými SMS.

Pro volání v síti lze využít i měsíční balíček obsahující 3 000 minut, jehož pořízení vyjde na 170 korun. Měsíční datové balíčky stojí od 79 korun (FUP 150 MB) do 349 korun (FUP 1,2 GB).

Přenos čísla je zpoplatněn částkou 250 korun, vydání nové SIM karty stojí 100 korun. Před aktivací služby je nutné složit volací jistinu ve výši 200 korun, která je vratná při ukončení smlouvy.

Služby jako předplacená karta i jako tarif s vyúčtováním

Také podbořanská společnost IBG-NET, která od loňského listopadu provozuje virtuálního operátora Callpro, působí na trhu jako dlouholetý poskytovatel internetového připojení. Hostuje v síti T-Mobilu, a to prostřednictvím společnosti IPEX. Ta pod značkou Mobil21 provozuje síť virtuálních operátorů, kteří poskytují služby regionálně, a to jak pod touto značkou, tak pod svou vlastní.

Nabídka Callpro se sestává ze čtyř tarifů, které lze využívat jako předplacenou službu, či jako tarif s měsíčním vyúčtováním. Kredit má u předplacené služby roční expiraci. Ceny 1 Kč za volání a SMS v síti, 2,20 Kč za hovory a 1,40 Kč za SMS mimo síť jsou platné pro tarify Callpro 0, Callpro 100 a Callpro 200. Liší se tak pouze množstvím volných minut, shodná je i tarifikace 60 + 1.

Výhodnější sekundovou tarifikaci je možné využít pouze v případě tarifu Callpro ;-), který stejně jako Callpro 0 neobsahuje žádné volné minuty. Volání v síti v tomto případě stojí 90 haléřů za minutu, odeslání SMS jednu korunu. Mimo síť je minutová sazba 1,80 Kč, odeslání SMS přijde na 1,25 Kč. Měsíční paušál za tarif činí 29 korun.

Specifikací nulového tarifu Callpro 0 je minimální útrata za hlasové služby stanovená operátorem. Ta činí 200 korun za šest měsíců, tedy zhruba 33 korun měsíčně. Do útraty se započítávají i balíčky zvýhodněného volání.

Callpro
TarifVolání v síti/do všech sítí (Kč/min)SMS v síti/do všech sítíVolné minutyMěsíční paušál
Callpro 01 Kč/2,20 Kč1 Kč/1,40 Kč-0 Kč
Callpro 1001 Kč/2,20 Kč1 Kč/1,40 Kč100149 Kč
Callpro 2001 Kč/2,20 Kč1 Kč/1,40 Kč200269 Kč
Callpro ;-)0,90 Kč/1,80 Kč1 Kč/1,25 Kč-29 Kč

Ke všem tarifům lze přikoupit datové balíčky. V nabídce jsou tři: 100 MB za 60 korun, 500 MB za 150 korun a 2 GB za 350 korun. Balíček Levně v síti pak za měsíční poplatek 50 korun sníží ceny za volání i SMS v síti na 60 haléřů.

Vydání SIM je bezplatné, za převod telefonního čísla od jiného operátora si Callpro naúčtuje částku 200 korun. Nevyužité volné minuty operátor převádí do následujícího zúčtovacího období.

Zatím posledním subjektem, který rozšířil řady virtuálních operátorů je SAZKAmobil. Ten od 18. února působí v síti Vodafonu a loterijní společnost Sazka služby mobilního operátora spojuje s novou loterijní hrou SAZKAmobil šance. Minuta volání stojí dvě koruny, SMS pak 1,50 Kč. Při dobití částkou 300 korun a vyšší pak ceny spadnou na 1,50 Kč za minutový hovor a na 1,30 Kč za odeslanou SMS (více čtěte zde).

Mnohé společnosti na vstup nových hráčů průběžně reagují. Například s MOBIL.CZ volají zákazníci až do konce letošního března za 2,20 Kč za minutu a mohou si také pořídit zvýhodněný balíček Pokecám v MOBILu. Ten jim za měsíční poplatek 149 korun umožní neomezeně volat a posílat SMS ve vlastní síti.

Tesco Mobile pak od 26. února přinese uživatelům z řad členů Tesco Clubcard výhodnější sazbu volání do ostatních sítí. Standardní minutová sazba 2,90 Kč klesne po dobití kreditu v jakékoli výši na 1,25 koruny. Novou cenovou nabídku zveřejní operátor koncem měsíce.

Virtuální operátoři v Česku
Název operátoraPředplacenky / Tarify / MVNESíťVíce informací
99mobile- / ANO / -T-Mobilečlánek
Air Telecom- / ANO / -T-Mobilečlánek
BleskmobilANO / - / -O2článek
CallproANO / ANO / -T-Mobileviz tento článek
ConnecticaANO / - / -T-Mobilečlánek
Centropol- / ANO / -Vodafonečlánek
City mobile- / ANO / -Vodafoneviz tento článek
COOP mobilANO / ANO / -Vodafonečlánek
ČD - Telematica- / - / ANOVodafonečlánek
DH Telecom- / - / ANOVodafonečlánek
Dragon- / ANO / -T-Mobilečlánek
Euro operator- / ANO / -Vodafonečlánek
Fayn- / ANO / -Vodafonečlánek
GoMobil- / ANO / -T-Mobilečlánek
GTS- / ANO / ANOT-Mobilečlánek
Ha-looANO / - / -T-Mobilečlánek
Hellomobil- / ANO / - nezjištěnočlánek
KaktusANO / - / -T-Mobilečlánek
KlokanmobilANO / ANO / -Vodafonečlánek
KT Mobil- / ANO / -Vodafonečlánek
Lama Mobile- / ANO / -Vodafonečlánek
MikrotechANO / - /-Vodafonečlánek
Mobil.czANO / - / -T-Mobilečlánek
Mobil21- / ANO / -T-Mobilečlánek
Mobil od ČEZ- / ANO / -O2článek
Netbox/Aim Mobil- / ANO / -T-Mobilečlánek
OdorikANO / - / -T-Mobilečlánek
One mobile- / ANO / -T-Mobilečlánek
OpenCallANO / - / -Vodafonečlánek
OskartaANO / - / -Vodafonečlánek
OtavaNet- / ANO / -T-Mobileviz tento článek
PALMAfoneANO / ANO / -T-Mobilečlánek
Private MobileANO / - / -Vodafoneviz tento článek
Quadruple- / - / ANOVodafonečlánek
Relax Mobil- / ANO / -T-Mobilečlánek
RWE MobilANO / - / -T-Mobilečlánek
SAZKAmobilANO / - / -Vodafonečlánek
Skyfone- / ANO / -Vodafoneviz tento článek
StarTEL- / ANO / -T-Mobilečlánek
StudentfoneANO / - / -Vodafonečlánek
Telestica- / ANO / -T-Mobilečlánek
Tesco MobileANO / - / -O2článek
VietCallANO / - / -Vodafonečlánek
ViralMobilukončil činnost-článek
Voocall- / ANO / -T-Mobilečlánek
WIA MobilANO / - / -Vodafonečlánek
Žlutá simka- / ANO / -Vodafonečlánek
Autor:
  • Nejčtenější

Akce! iDNES Premium na 3 měsíce za 1 Kč a šance na 50 tisíc na paliva k tomu

Čtení na celé léto za jedinou korunu nabízí akční nabídka na vstup do iDNES Premium. Všichni noví uživatelé, kteří si...

Vystopovala a zabila svého přítele. Pomohl jí v tom přívěsek od Applu

Případy stalkingu, ve kterých figuruje vyhledávací přívěsek Apple AirTag, jsou stále častější. Jeden z nich měl navíc...

Vodafone vyladil svůj tajný tarif. Není určen pro každého

Vodafone začal na začátku června nabízet svůj tajný akční tarif v nové podobě. Oproti předchozí nabídce zlevnil, ale...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vyrobil si milionové pouzdro na mobil. Úředníky však pašerák neoklamal

Značný důvtip prokázal třicetiletý Ind, který chtěl propašovat z Dubaje značné množství zlata ve formě pasty. Vyrobil...

Ze dvou levných nokií je lepší ta levnější. Test Nokií G11 a G21

Nokie G11 a G21 představené letos na veletrhu MWC v Barceloně jsou cenově nejdostupnějšími modely, které značka...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Exotický tablet někomu nebude dávat smysl a jiní z něj budou nadšení

Huawei představil v Istanbulu novinky pro evropský trh. Jasně největším exotem je tablet MatePad Paper. S běžnými...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  • Další z rubriky

Víte, kde se už můžete připojit na nejmodernější 5G síť? Pokrytí přibývá

Od spuštění první české komerční 5G sítě uplynou v červenci dva roky. V začátcích bylo vysokorychlostní mobilní...

Úřad připravil další návrh regulace cen mobilních dat. Zkouší to už potřetí

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se nevzdává snahy regulovat tuzemský velkoobchodní mobilní trh, tedy ceny...

Optický internet zrychlí až na 10 Gbit/s. Vodafone zmodernizuje síť

Zrychlení stahování z jednoho až na deset gigabitů za sekundu. Takový je plán Vodafonu, který se chystá zmodernizovat...

Vodafone nafoukl mobilní data. Ale jen předplacenkářům

I více než dvojnásobek dat mohou od května čerpat zákazníci Vodafonu z řad předplacenkářů, kteří si pořídí některý z...

Agáta Hanychová chodí s Jaromírem Soukupem

Bývalá modelka a moderátorka Agáta Hanychová (37) má po nedávném rozchodu se slovenským lékařem Andrejem Nikovem nový...

Aerolinky ruší tisíce prázdninových letů. Pilot vysvětluje proč

Tisíce zrušených letů, mnohahodinové fronty, vyčerpaný personál ostřelovaný výpověďmi. Současné letectví je v těžké...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Největší turistické lodě na světě vůbec nevyplují, jedna zamíří do šrotu

Největší turistická loď Global Dream z dílny německé společnosti MV Werften vůbec nevypluje a míří do šrotu, druhá je...

RECENZE: Koncert Guns N’Roses táhl ke dnu falešně kňourající Axl

Jít na koncert kapely Guns N’Roses je jako sázka do loterie. Na instrumentální výkony se můžete spolehnout, ale co se...