Nejvýhodnějším tarifem bez úvazku drtí konkurenci. Ale jen v dubnu

  15:39aktualizováno  15:39
Při pořízení základního tarifu T-Mobilu bez úvazku lze až do konce dubna ušetřit. Při objednávce přes e-shop je oproti úvazkové variantě dražší jen o 100 korun, je tedy o padesát korun levnější než obvykle. Úspora je ovšem podstatně vyšší, v současnosti tak jde o nejvýhodnější bezúvazkový tarif na trhu.

T-Mobile vylepšil bezúvazkovou variantu základního tarifu Mobil S | foto: T-Mobile

Za tarif Mobil S si operátor naúčtuje běžně 499 korun. Při této ceně obsahuje neomezené hovory a 500 MB dat, za odeslání SMS se platí 1,50 Kč. Pokud se zákazník nechce vázat smlouvou na dva roky, pak musí počítat s měsíčním příplatkem k základní ceně. Ten je bez ohledu na zvolený tarif vždy 150 Kč. Mobil S v bezúvazkové variantě tak vyjde standardně na 649 korun, v dubnu lze nicméně při jeho pořízení ušetřit. A to opravdu výrazně.

Až do 30. dubna lze totiž bezúvazkovou variantu tarifu Mobil S pořídit jen za 599 korun, a to výhradně jen přes e-shop operátora. To znamená, že je tedy o 50 korun levnější než obvykle. Avšak reálná úspora je při pořízení tarifu Mobil S bez závazku + podstatně vyšší, po vylepšení operátorem totiž nabídne více.

Konkrétně jej T-Mobile vylepšil o balíček neomezených SMS, za který si standardně účtuje 200 korun měsíčně. Zákazník má kromě toho k dispozici i více dat, a to o celý 1 GB oproti standardnímu FUP. Za 1GB datový balíček si přitom operátor účtuje běžně 199 Kč. Mobil S bez závazku + tak za již výše uvedených 599 korun obsahuje nejen neomezené hovory, ale také neomezené SMS a celkem 1,5 GB dat.

Za takto vylepšený základní tarif bez úvazku by si operátor běžně naúčtoval
1 048 korun (649 Kč za tarif + 200 Kč za balíček neomezených SMS + 199 Kč za 1GB datový balíček). Ve skutečnosti tedy zákazník ušetří měsíčně 449 Kč. Neomezený tarif s ještě poměrně nedávno obvyklou skladbou služeb tak získá za opravdu lákavou cenu, a to navíc v bezúvazkové variantě. Tarif tak může kdykoli změnit nebo jej zrušit, aniž by mu hrozily sankce za předčasné ukončení smlouvy jako u tarifů s úvazkem.

Skladbou služeb plně srovnatelný tarif lze získat i u O2. Tento operátor totiž u nedávno vylepšených tarifů uplatňuje pravidlo, že dvouletý úvazek zvýhodňuje dvojnásobnou datovou porcí. A tak neomezený tarif Free Bronzový může obsahovat jak 3 GB dat, tak jen 1,5 GB. Nižší datová porce se vztahuje právě na bezúvazkovou variantu, O2 si za ni naúčtuje ovšem 899 korun (749 Kč + 150 Kč příplatek za smlouvu bez úvazku). Tedy o celých 300 korun více oproti akční nabídce T-Mobilu.

Stejnou skladbu služeb lze u O2 získat nicméně i v případě bezúvazkové varianty základního tarifu Free Modrý doplněné o měsíční 1GB datový balíček. Ovšem i to vychází dráže než Mobil S bez závazku +, a to o celých 149 korun. Free Modrý bez úvazku stojí totiž 649 Kč měsíčně, 1GB datový balíček pak 99 Kč. Cenové rozdíly jsou tedy poměrně vysoké, ročně to je až 3 600 Kč.

To není ovšem nic ve srovnání s tím, o kolik dráže ročně vyjde srovnatelný tarif u Vodafonu. Za Start neomezeně (neomezené hovory + neomezené SMS + 1,5 GB) bez úvazku si totiž operátor naúčtuje měsíčně 1 090 Kč (při úvazku 549 Kč). To je tedy o 491 korun více ve srovnání s akčním tarifem T-Mobilu. Roční rozdíl tak činí 5 892 Kč v neprospěch nabídky Vodafonu.

Bezúvazkové neomezené tarify s 1,5 GB dat
OperátorTarifHovory
SMSDataCenaCenový rozdíl ve srovnání s T-Mobilem
O2Free Bronzovýneomezeněneomezeně 1,5 GB899 Kč300 Kč
O2Free Modrýneomezeněneomezeně 500 MB + 1 GB (datový balíček)748 Kč (649 Kč + 99 Kč)149 Kč
T-MobileMobil S bez závazku +neomezeněneomezeně1,5 GB599 Kč-
VodafoneStart neomezeněneomezeněneomezeně1,5 GB1 090 Kč491 Kč

Co se týče mobilních operátorů, tak akční nabídka T-Mobilu je v současnosti bezesporu tím nejvýhodnějším bezúvazkovým řešením na trhu. Výše příplatku za možnost tarif kdykoli změnit či zrušit bez obav z nutnosti uhradit smluvní pokutu je opravdu směšná. Za 599 korun nyní zákazník získá stejné služby, za něž ještě v březnu 2017 platil 899 Kč (bezúvazková varianta tarifu S námi síť nesíť). Tedy stejně, jako nyní platí zákazníci O2.

Není to poprvé, co T-Mobile vylepšil svůj základní neomezený tarif. Letos v únoru v rámci marketingové akce bylo možné získat tarif S Premium, tedy Mobil S vylepšený o balíček neomezených SMS a 4GB datový balíček. I za to si operátor účtoval pouze stokorunový příplatek ke standardní ceně, Premium S tak vyšel na 599 Kč. V tomto případě šlo nicméně o standardní úvazkovou variantu tarifu (více viz T-Mobile má neomezený supertarif. Za 600 korun obsahuje 4,5 GB dat).

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Vypečený dárek ke každému xiaomi. Antivir měl zadní vrátka

Xiaomi Mi Mix 3 boduje poctivou vysouvací konstrukcí a špičkovou výbavou. I...

Malware je asi to poslední, co by uživatel ve svém smartphonu uvítal. Jenže škodlivý kód může být v zařízení hned po...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Nejvýhodnějším tarifem bez úvazku drtí konkurenci. Ale jen v dubnu

T-Mobile vylepšil bezúvazkovou variantu základního tarifu Mobil S

Při pořízení základního tarifu T-Mobilu bez úvazku lze až do konce dubna ušetřit. Při objednávce přes e-shop je oproti...

Předražené vyúčtování určitě operátorovi zaplaťte, radí regulátor

Ilustrační snímek

Obdrželi jste od svého operátora měsíční vyúčtování na částku, s jejíž výší nesouhlasíte? Takové máte právo reklamovat,...

Chytrá krabička do auta od T-Mobilu je za hubičku. Ale jen v dubnu

Chytré auto

Službu Chytré auto představil T-Mobile v listopadu 2016. Primárně slouží ke sledování auta, nicméně od listopadu 2017...

Najdete na iDNES.cz