Diskuse k článku

Regulace roamingových cen může zdražit i místní volání

Stále aktuální téma regulace roamingových cen je trnem v oku všech světových operátorů. Ti tvrdí, že pokud legislativní opatření skutečně vejde v platnost, může mít zcela opačný dopad. Ceny podraží a to i v případě místního volání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzasl

Roaming je podvod

Odhaduji, že počet čechů, kteří volají z německa je podobný jako počet čechů volajících z neměcka. Dá se tedy soudit že vzájemná platební bilance operátorů je fifty fifty a ve výsledku neplatí nikdo nikomu  nic. Avšak operátoři vám budou do očí  budou tvrdit, že se nedá nic dělat, že poplatky mezi oprátory jsou vysoké a musíte platit nehorázné ceny. Operátoři nás prostě šidí a dřou.

0/0
9.11.2006 18:05

Gallego

Re: Roaming je podvod

Teeda,to je panečku názor... já ti poskytnu službu,ale ty mi jí nemusíš platit, protože někdo jinej poskytne službu někomu jinýmu?!?

0/0
9.11.2006 19:10

kontrola_nemocnych

Re: Re: Roaming je podvod

vidim ze ti dela problemy i elementarni matematika :)

0/0
12.11.2006 18:05

Fido

Zajimave

Zajimave je ze operatori se najednou ohaneji pravem volby atd. ale jestlipak se ptali na pravo volby zakazniku pred neprilis davnym tzv. "zjednodusenim" ceniku kdy zaniklo pravo volby vybrat si levnejsi sit, volat mistne za mistni ceny atd.

0/0
9.11.2006 14:14

Petr Mrázek

Určitě nezkrachují :-)

Určitě souhlasím spíše s článkem než s operátory. Když může fungovat konkurence u vnitrostátních hovorů tak proč nefunguje u roamingu? Kartel?

Nedejte na kecy mluvčích "našich" opů a podívejte se na http://www.travelsim.com/ - důkaz toho, že příchozí hovory zdarma jsou možné i v roamingu a odchozí ve většině Evropy kolem 12 - 13 Kč/min. Jedinou nevýhodou je SIM s estonským číslem. Ale kdo hodně cestuje, proč ne, aspoň na odchozí hovory.

0/0
9.11.2006 13:10

Vlk

je to bída

Nejsem pro jakoukoli regulaci státu nebo EU, ale když tržní mechanismy nefungují, a tady zjevně nefungují, tak asi nic jiného nezbývá.

A ta služba od O2, za 360 Kč + sestavovací poplatek máte příchozí hovory "zdarma", no to je výsměch.

Vzhledem k tomu, že GSM hovory nejsou nic jiného než tok dat, by se myslím klidně dalo volat mezinárodně za národní ceny, např. Vodafone jako jedna síť, bez ohledu na hranice.

0/0
9.11.2006 9:46

MoB

Re: je to bída

Taky si to myslím... operátoři se prostě brání, protože už nebudou mít kde rýžovat. No a to je vše. Vyhrožují dopadem do tuzemských cen... hmm... klasický FUD.

0/0
9.11.2006 10:24

HarryIKoegh

Re: je to bída

...chytráku! jako nadnárodní síť? tak to si piš že se volání v ČR zdraží! podívej se na ceny operátorů za volání v zahraničí!...

0/0
9.11.2006 11:43

Je to skvělé

Re: Re: je to bída

Pevná linka od O2 to jistí.

A kdo musí telefonovat i ze svojí jachty někde v Karibiku, tomu to vadit nebude.

0/0
9.11.2006 15:32

Gallego

Re: je to bída

Jaké tržní mechanismy? Operátor určuje, za jakou cenu je ochoten službu poskytovat a zákazník ji buď přijme (tedy s ní souhlasí) nebo nepřijme (nesouhlasí s ní, zdá se mu vysoká nebo službu nepotřebuje)... když přestanete roaming využívat, zaručeně zlevní - to jsou tržní mechanismy! ale pokud jsou ceny takové, jaké jsou, zákazníci na ně nadávaj,ale volaj o sto šest,tak se žádné změny nedočkají... Prostě a jednoduše - pokud se někomu nelíbí cena za roaming, tak ať jej nevyužívá. Tím, že jej využíváte, totiž dáváte operátorovi pouze najevo, že je to pro vás výhodné za současné ceny roaming využívat.. ať už si v internetových diskuzích nadáváte,jak chcete...

0/0
9.11.2006 16:36

Marek Staněk

Re: Re: je to bída

S jedinou výjimkou (viz níže) naprosto souhlasím. Kdo na to nemá, ať to nepoužívá. Jen mi uniká smysl toho humbuku kolem slučování sítí do prkenic megafirem, když stejně cenovápolitika zůstává taková, že rozum jde do vrtule. Každej pes jiná ves i v rámci "jednoho" opa, rozdíly v řádu stovek procent (doporučuju třeba porovnat rudou tlamu H2O-founa: paušální data u nás a účtování v Řecku - každý přenos se účtuje min. 100kB * 30Kč za každých započatých 100kB), atd. TUHLE šaškárnu s "velkou rodinou" považuju za podvod.

0/0
13.11.2006 12:10

Najdete na iDNES.cz