Projděte se s námi po portálu Vodafone live!

  14:00aktualizováno  14:00
Prohlédněte si portál Vodafone live!. Nabízíme vám množství fotografií položek portálu z kterých si uděláte dobrý obrázek o tom, jak vše funguje. Nabízíme vám fotografie portálu z několika různých telefonů!

Wapový portál Vodafone live! byl zatím spuštěn jen ve verzi pro sítě druhé generace. Na portál pro sítě třetí generace UMTS, který nabízí více služeb, si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.

Portál Vodafone live! je optimalizovaný pro různá rozlišení, a tak by neměl být problém se zobrazováním položek na všech typech telefonů. Při připojení se mobil přihlásí a automaticky mu bude nabízen obsah pro něj určený. Nemělo by se tedy stát, že by si zákazník stáhl nepodporovanou hru, obrázek nebo melodii.

Na live! jen s live! mobilem

Pro přístup na portál live! lze použít jen speciální live! telefony! Pokud takový telefon nemáte, musíte se spokojit s dosavadním portálem Vodafone Wap. Přehled aktuální nabídky live! mobilů najdete zde.

Surfování po samotném portálu se neplatí. Uživatelé doplácí pouze za stažený obsah. Stejným způsobem funguje i portál konkurenčního Eurotelu.

Pokud vás některý obsah zaujal, dostanete se k pokladně, kde budete muset zaplatit. U předplacené služby se částka strhne ihned, u tarifu bude fakturována na konci zúčtovacího období.

Ceny se liší podle typu obsahu. Nejlevněji pořídíte některou rubriku zpravodajství - za denní prohlížení zaplatíte 7 Kč. Nejdražší je měsíční předplatné některé z erotických rubrik, za což utratíte dvě stokoruny.

Zvýhodněné balíčky

V nabídce samozřejmě nechybí ani obrázky, tapety, melodie nebo hry. Ceny se poměrně značně liší. Minimum je 30 Kč za položku, maximum 90 Kč.

U základních produktů si lze předplatit zvýhodněný balíček. U přednastavených mobilů,  jejichž přehled najdete zde, lze obsah objednávat přímo z menu telefonu.

V telefonech je předinstalováno množství ukázek her. Pokud se vám budou líbit, stačí potvrdit platbu a hra je za okamžik v mobilu. Vždy se platí jen za obsah, nikdy za data nebo čas strávený prohlížením.

Na rychlosti záleží

Portál live! jsme krátce otestovali ještě před oficiálním spuštěním. Ve všech případech vše korektně fungovalo, jen u mobilů bez podpory EDGE to žádný frmol nebyl. To ovšem není chyba portálu, ale technologie. S EDGE je rychlost prohlížení uspokojivá a už se těšíme na podporu sítí třetí generace a technologie HSDPA. Jenže to nebude v případě portálu live! dříve než příští rok.

Vodafone připravil virtuální prohlídku portálem, a návod na použití, který najdete zde.

Čtyři záložky

   

Hlavní strukturu portálu live! představují čtyři záložky:

  • Domovská stránka
  • Menu
  • Moje
  • Hledat

Tyto čtyři záložky se objevují ve všech případech - ale v několika podobách. Na konci stránky v textové podobě, v některých případech jen jako malé ikonky v horní liště.

Vybereme a platíme za Obsah k prohlížení

  

Pokud si vyberete některou rubriku ze zpráv (zprávy, sport, zábava, některý speciál) musíte za čtení obsahu zaplatit. Vždy se dozvíte cenu a možnosti předplacení. Platí za každou sekci zvlášť, tedy například za sportovní zprávy zvlášť a za zprávy také samostatně. K dispozici je pak i balíček neomezeného prohlížení všech rubrik za zvýhodněnou cenu.

  1 den  1 týden  1 měsíc  neomezené měsíční prohlížení 
 Obsah k prohlížení 7 Kč  30 Kč  60 Kč  120 Kč 

Ceny za Obsah prohlížení (zprávy, sport, zábava...)

 

 

 

 

 

 

 

Stahujte a hrajte si

  

Stejně se pak postupuje i u dalších rubrik. Chcete-li tapetu, prohlížejte, vybírejte a až najdete tu pravou, zajdete na pokladnu a zaplatíte. Ceny se pohybují od 30 do 60 Kč za obrázek, melodii a od 30 do 90 Kč za hru. Lze si předplatit i zvýhodněný balíček 3 za 2 a 5 za 3, ale jen pro obsah se základní cenou 30 Kč.

  Standard  Premium  Platinum  3 za 2  5 za 3 
 Obrázky 30 Kč  60 Kč  60 Kč  90 Kč 
 Melodie 30 Kč  60 Kč  60 Kč  90 Kč 
 Hry 30 Kč  60 Kč  90 Kč  60 Kč  90 Kč 

Ceny za stahování obrázků, her a melodií. Cena zvýhodněných balíčků platí jen pro obsah z kategorie standard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejdražší je erotika

  

Zájemci o erotický obsah si mohou několik obrázků prohlédnout zdarma, za další se pak platí. Obrázek ke stažení stojí 30 Kč, hra 90 Kč. Denní sazba za prohlížení je 30 Kč, za týden erotického šmírování zaplatíte 90 Kč, měsíční předplatné pak stojí dvě stovky.

 Obsah ke stažení Standard  Premium  Platinum 
 Obrázky 30 Kč 
 Hry 90 Kč 

Ceny za stahování erotických obrázků a her.

 
 
 
 
 
 
 Obsah k prohlížení Denní  Týdenní  Měsíční 
 Za každou sekci samostatně 30 Kč  90 Kč  200 Kč 

Ceny za Obsah prohlížení erotických rubrik. Cena platí pro každou rubriku samostatně.

 

 

Nechybí ani Samoobsluha

  

K dispozici je jak podrobné vyhledávání, tak i přístup do Samoobsluhy a přehled všech položek, které byly z konkrétního čísla objednány a zaplaceny.

Objednejte si SMS a MMS

  

Některé informace lze objednat v podobě SMS a MMS zpráv. Jelikož je prohlížení celého portálu zdarma, nemusíte spěchat a můžete si vše podrobně prohlédnout a přečíst si dostatek vysvětlujících informací.

A co takhle jízdní řád

   

V nabídce nechybí ani užitečné informace, například v podobě jízdního řádu. Před každým nákupem budete upozorněni na cenu a případné možnosti předplatného. Čím delší dobu předplatíte, tím je samozřejmě služba levnější. Měsíční předplatné se obnovuje automaticky, stejně tak balíček neomezeného prohlížení zpráv.

Hry přímo z menu telefonu

  

S ohledem na displej konkrétního mobilu se obsah zobrazuje trošku jinak. Doposud jsme vám představili portál live! na displeji Motoroly V3i. Jak vypadá na jiných telefonech můžete posoudit na dalších fotografiích. Na závěr ještě dodejme, že v každém telefonu bylo množství předinstalovaných ukázek her, které šlo okamžitě doobjednat přímo z menu telefonu. Stejně tak lze přímo objednávat tapety a melodie.

Portál live! na displejích jiných mobilů:

 

  
Samsung X660

 

   
Nokia 6230i

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

iPhony budou vypadat jinak. Nejdřív však přijde levný model

iPhone X

Čerstvě představené iPhony se designem stále hlásí k převratnému modelu X z roku 2017. Už v příštím roce však Apple...

Další z rubriky

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Prahu postihl výpadek internetových služeb UPC

UPC

Malešice, Strašnice, Vinohrady, Žižkov či Kyje. To je jen malý výčet pražských čtvrtí, v nichž se UPC během středečního...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz