Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Projděte se s námi po portálu Vodafone live!

  14:00
Prohlédněte si portál Vodafone live!. Nabízíme vám množství fotografií položek portálu z kterých si uděláte dobrý obrázek o tom, jak vše funguje. Nabízíme vám fotografie portálu z několika různých telefonů!

Wapový portál Vodafone live! byl zatím spuštěn jen ve verzi pro sítě druhé generace. Na portál pro sítě třetí generace UMTS, který nabízí více služeb, si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.

Portál Vodafone live! je optimalizovaný pro různá rozlišení, a tak by neměl být problém se zobrazováním položek na všech typech telefonů. Při připojení se mobil přihlásí a automaticky mu bude nabízen obsah pro něj určený. Nemělo by se tedy stát, že by si zákazník stáhl nepodporovanou hru, obrázek nebo melodii.

Na live! jen s live! mobilem

Pro přístup na portál live! lze použít jen speciální live! telefony! Pokud takový telefon nemáte, musíte se spokojit s dosavadním portálem Vodafone Wap. Přehled aktuální nabídky live! mobilů najdete zde.

Surfování po samotném portálu se neplatí. Uživatelé doplácí pouze za stažený obsah. Stejným způsobem funguje i portál konkurenčního Eurotelu.

Pokud vás některý obsah zaujal, dostanete se k pokladně, kde budete muset zaplatit. U předplacené služby se částka strhne ihned, u tarifu bude fakturována na konci zúčtovacího období.

Ceny se liší podle typu obsahu. Nejlevněji pořídíte některou rubriku zpravodajství - za denní prohlížení zaplatíte 7 Kč. Nejdražší je měsíční předplatné některé z erotických rubrik, za což utratíte dvě stokoruny.

Zvýhodněné balíčky

V nabídce samozřejmě nechybí ani obrázky, tapety, melodie nebo hry. Ceny se poměrně značně liší. Minimum je 30 Kč za položku, maximum 90 Kč.

U základních produktů si lze předplatit zvýhodněný balíček. U přednastavených mobilů,  jejichž přehled najdete zde, lze obsah objednávat přímo z menu telefonu.

V telefonech je předinstalováno množství ukázek her. Pokud se vám budou líbit, stačí potvrdit platbu a hra je za okamžik v mobilu. Vždy se platí jen za obsah, nikdy za data nebo čas strávený prohlížením.

Na rychlosti záleží

Portál live! jsme krátce otestovali ještě před oficiálním spuštěním. Ve všech případech vše korektně fungovalo, jen u mobilů bez podpory EDGE to žádný frmol nebyl. To ovšem není chyba portálu, ale technologie. S EDGE je rychlost prohlížení uspokojivá a už se těšíme na podporu sítí třetí generace a technologie HSDPA. Jenže to nebude v případě portálu live! dříve než příští rok.

Vodafone připravil virtuální prohlídku portálem, a návod na použití, který najdete zde.

Čtyři záložky

   

Hlavní strukturu portálu live! představují čtyři záložky:

  • Domovská stránka
  • Menu
  • Moje
  • Hledat

Tyto čtyři záložky se objevují ve všech případech - ale v několika podobách. Na konci stránky v textové podobě, v některých případech jen jako malé ikonky v horní liště.

Vybereme a platíme za Obsah k prohlížení

  

Pokud si vyberete některou rubriku ze zpráv (zprávy, sport, zábava, některý speciál) musíte za čtení obsahu zaplatit. Vždy se dozvíte cenu a možnosti předplacení. Platí za každou sekci zvlášť, tedy například za sportovní zprávy zvlášť a za zprávy také samostatně. K dispozici je pak i balíček neomezeného prohlížení všech rubrik za zvýhodněnou cenu.

  1 den  1 týden  1 měsíc  neomezené měsíční prohlížení 
 Obsah k prohlížení 7 Kč  30 Kč  60 Kč  120 Kč 

Ceny za Obsah prohlížení (zprávy, sport, zábava...)

 

 

 

 

 

 

 

Stahujte a hrajte si

  

Stejně se pak postupuje i u dalších rubrik. Chcete-li tapetu, prohlížejte, vybírejte a až najdete tu pravou, zajdete na pokladnu a zaplatíte. Ceny se pohybují od 30 do 60 Kč za obrázek, melodii a od 30 do 90 Kč za hru. Lze si předplatit i zvýhodněný balíček 3 za 2 a 5 za 3, ale jen pro obsah se základní cenou 30 Kč.

  Standard  Premium  Platinum  3 za 2  5 za 3 
 Obrázky 30 Kč  60 Kč  60 Kč  90 Kč 
 Melodie 30 Kč  60 Kč  60 Kč  90 Kč 
 Hry 30 Kč  60 Kč  90 Kč  60 Kč  90 Kč 

Ceny za stahování obrázků, her a melodií. Cena zvýhodněných balíčků platí jen pro obsah z kategorie standard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejdražší je erotika

  

Zájemci o erotický obsah si mohou několik obrázků prohlédnout zdarma, za další se pak platí. Obrázek ke stažení stojí 30 Kč, hra 90 Kč. Denní sazba za prohlížení je 30 Kč, za týden erotického šmírování zaplatíte 90 Kč, měsíční předplatné pak stojí dvě stovky.

 Obsah ke stažení Standard  Premium  Platinum 
 Obrázky 30 Kč 
 Hry 90 Kč 

Ceny za stahování erotických obrázků a her.

 
 
 
 
 
 
 Obsah k prohlížení Denní  Týdenní  Měsíční 
 Za každou sekci samostatně 30 Kč  90 Kč  200 Kč 

Ceny za Obsah prohlížení erotických rubrik. Cena platí pro každou rubriku samostatně.

 

 

Nechybí ani Samoobsluha

  

K dispozici je jak podrobné vyhledávání, tak i přístup do Samoobsluhy a přehled všech položek, které byly z konkrétního čísla objednány a zaplaceny.

Objednejte si SMS a MMS

  

Některé informace lze objednat v podobě SMS a MMS zpráv. Jelikož je prohlížení celého portálu zdarma, nemusíte spěchat a můžete si vše podrobně prohlédnout a přečíst si dostatek vysvětlujících informací.

A co takhle jízdní řád

   

V nabídce nechybí ani užitečné informace, například v podobě jízdního řádu. Před každým nákupem budete upozorněni na cenu a případné možnosti předplatného. Čím delší dobu předplatíte, tím je samozřejmě služba levnější. Měsíční předplatné se obnovuje automaticky, stejně tak balíček neomezeného prohlížení zpráv.

Hry přímo z menu telefonu

  

S ohledem na displej konkrétního mobilu se obsah zobrazuje trošku jinak. Doposud jsme vám představili portál live! na displeji Motoroly V3i. Jak vypadá na jiných telefonech můžete posoudit na dalších fotografiích. Na závěr ještě dodejme, že v každém telefonu bylo množství předinstalovaných ukázek her, které šlo okamžitě doobjednat přímo z menu telefonu. Stejně tak lze přímo objednávat tapety a melodie.

Portál live! na displejích jiných mobilů:

 

  
Samsung X660

 

   
Nokia 6230i

Autor:
  • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tento levný smartphone nabídne věc, kterou jste už dlouho neviděli

Značka CMF dnes představila první telefon ve svém portfoliu: CMF Phone 1. Společnost spadající pod výrobce Nothing sází u tohoto modelu na zajímavý poměr ceny a výkonu a také něco, co se dosud...

8. července 2024  13:05

Apple možná vybaví svá sluchátka kamerkami. Na ušní selfies ale nebudou

Podle nových informací by společnost Apple mohla do několika let osadit některý z chystaných modelů sluchátek AirPods kamerkami. Nic si s nimi však fotit nebudete, sloužit mají ke zlepšení ovládání.

8. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ultra chytré hodinky od Samsungu mají jasného soupeře

Novinky ze série chytrých hodinek od Samsungu jsou dvě, avšak co se pozornosti týče, jedna z nich má jasně navrch. Výrobce totiž vedle klasického modelu Watch 7 uvedl úplnou novinku s označením Watch...

12. července 2024

Takový výhled na Prahu jen tak mít nebudete. Je od BTS u mostecké věže

Redakční putování po zajímavých pražských bétéeskách nás tentokrát zavedlo na opačný břeh Vltavy než doposud, shlíželi jsme tak na střechy malostranských budov. Jeden z pražských vysílačů operátora...

15. července 2024

Skvělý fotomobil se systémem jen pro odvážné. Test Huaweie Pura 70 Ultra

Huawei nepolevuje ze své snahy ukázat světu, že stále vyrábí špičkové smartphony. Model Pura 70 Ultra je výbornou ukázkou toho, že hardware má v mnoha ohledech opravdu na přední světové úrovni, jenže...

14. července 2024

Operátoři lákají na letní data. Současné zákazníky ovšem vesměs opomíjejí

Premium

Slunečné počasí a vysoké teploty přímo vybízejí k pobytu v přírodě. Ať už trávíte čas u vody nebo v lesích ve stínu stromů, pravděpodobně je vám stálým společníkem mobilní telefon. Toho si jsou...

13. července 2024

Kuriózní smartphone je superkompaktní. Díky fotoaparátům v bouli

Už několik let se říká, že se na poli designu smartphonů nedá vymyslet nic originálního. Z tohoto omylu nyní vyvrací nový počin s opravdu netradičním vzhledem.

13. července 2024

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...