Novinka: T-Mobile bude mít volání po třetí minutě zdarma

  16:26aktualizováno  24. dubna 13:15
Služba Vodafone Kamarádi je poměrně úspěšná a od jejího zveřejnění je patrná snaha konkurenčních operátorů srovnat krok. T-Mobile chce od 3. května nabídnout službu Girls Talk umožňující volat po 3. minutě zdarma.

Nové tarifní zvýhodnění by mělo nadchnout hlavně ty upovídanější.

Služba Girls Talk není speciálním tarifem, ale pouze tarifní nadstavbou, tedy stejně jako Kamarádi. Na rozdíl od nich ale není u Girls Talk omezení na předem vybraná čísla. Zvýhodnění se týká všech volání v síti T-Mobile, „zdarma“ ale voláte až od 3. minuty. První tři minuty hovoru jsou účtovány podle standardního ceníku. Tarifní zvýhodnění si lze pořídit jak k tarifnímu programu, tak předplacené kartě – pořádně „pokecat“ tak mohou všichni. Narozdíl od Dlouhých hovorů a víkendů O2 se ale na Girls Talks neaplikují volné minuty.


Co nabízí konkurence

Podrobný přehled různých zvýhodnění pro volání rodině a blízkým jsme přinesli v tomto článku. Nyní tedy jen stručná rekapitulace:

O2

Velmi podobnou službou jako Girls Talks jsou Dlouhé víkendy. Za ty zaplatíme 233,24 Kč a můžeme volat "zdarma" od pátku 00:01 hodin do neděle 23:59 hodin. Zvýhodnění je ale aktivní až po vyčerpání volných minut. Nemohou ji využít majitelé tarifů Idividual, Start, Pohoda a obou tarifů T!p.

Kromě toho nabízí O2 volání do své sítě zdarma (pevné i mobilní), pokud uzavřeme nebo prodloužíme smlouvu na 24 měsíců. Pak můžeme volat zdarma 3 až 24 měsíců. Poslední možností je 02 Spolu, který znamená za 28,60 měsíčně slevu 25 % na volání na 2 čísla v síti O2.

Vodafone

U Vodafone máme možnost zvolit již zmíněné Kamarády umožňující neomezené volání a SMS až na 4 čísla ve vlastní síti za paušál 178,50 Kč až 285,60 Kč. Nebo sáhnout po zvýhodění Moje rodina a za jednorázovou aktivaci 119 Kč můžeme volat na čísla na našem zákaznickém účtu za 1,79 Kč.

I když by se mohlo z názvu zdát, že služba je určena výhradně ženám, není to pravda. T-Mobile pochopitelně pohlaví nezkoumá a službu si budou moci aktivovat všichni zákazníci T-Mobile. Petr Dvořák, ředitel úseku Consumer Marketing společnosti T-Mobile, k tomu říká: „Jak už název napovídá, tentokrát myslíme především na dívky a ženy, protože právě pro ně je každodenní komunikace s jejich blízkými nezbytnou součástí života. Nabídku levných dlouhých hovorů však jistě ocení i četní muži.“

Mobil ve škole

Tarifní zákazníci zaplatí za Girls Talk 70,21 korun s daní měsíčně, majitelé Twist karet si ze svého kreditu odečtou týdně 19 korun. Pokud si zákazník službu aktivuje do 31. srpna 2007, získá tarifní zvýhodnění na jeden měsíc zcela bez poplatku. U kreditních tarifů se cena za minutu volání do vlastní sítě pohybuje v rozmezí 2,98 Kč (Kredit 2000) až po 5,95 Kč (Kredit 250), u předplacených sad pak 5,90 Kč (Twist Start a Twist Týden) nebo 6,90 Kč (Twist ProSMS).

Aby se vám poplatek vyplatil, stačí provolat mezi 12 a 24 minutami měsíčně v případě tarifních zákazníků a nějakých 5 minut týdně v případě majitelů Twist karet.

Na první pohled je patrné, že zejména pro předplacené zákazníky to znamená jeden či dva delší hovory týdně, což jistě není problém. Girls Talk se tak přibližují dnes už legendární Oskartě, na níž stojí libovolně dlouhý hovor v rámci vlastní sítě 11,90 Kč.

Autor:
 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Apple vydělal na Googlu přes 200 miliard korun. Je to zlatý důl

Apple XS Max stojí jmění. Za nejvyšší verzi vydáte přes 43 tisíc korun.

Díky přednastavenému internetovému vyhledávači od Googlu vydělal Apple loni astronomickou sumu. A i když se prodeje...

Další z rubriky

T-Mobile má neomezený supertarif. Za 600 korun obsahuje 4,5 GB dat

T-Mobile má tajný tarif S Premium

Doby, kdy nejlevnější neomezený tarif vycházel na 749 korun, jsou minulostí. Aktuálně jej lze pořídit již od 500 korun,...

Neotvírejte SMS za 99 korun, varoval úřad. Jenže to už je pozdě

Ilustrační snímek

Ve zpravodajství se objevilo další varování před podvodnými SMS z podezřelých telefonních čísel. Lidé si stěžovali, že...

Modem už není nutné pouze kupovat. T-Mobile jej nově i pronajme

T-Mobile modemy pro Pevný internet kabelem nově pouze pronajímá

Využívání pevných služeb, například internetového připojení či televize, vyžaduje pořízení modemu respektive set-top...

Najdete na iDNES.cz