Tomu hodně, tomu málo. V Magentě 1 budete manažerem mobilních dat

  0:09aktualizováno  0:09
Jednou z výhod služby Magenta 1 od T-Mobilu jsou společná mobilní data. Zákazníci je získají u nejvyšších úrovní, tedy po sloučení minimálně čtyř služeb s útratou 399 korun měsíčně pod jednu smlouvu. Dosud se společná data dělila mezi jednotlivé členy rovným dílem, nově je lze přerozdělit podle potřeby.

T-Mobile Magenta 1 | foto: Mobil.iDNES.cz

T-Mobile tak zákazníkům s Magentou 1 nově umožňuje mít společná data plně pod kontrolou. Jejich výše odvíjející se od počtu sloučených služeb zůstává beze změny. V případě úrovně Magenta 1 velká, tedy při sloučení čtyř služeb vždy s minimální měsíční útratou 399 korun, skupina zákazníků získá společných 10 GB dat, u Magenty 1 největší (pět a více služeb) 15 GB.

Tato data se dosud mezi všechny relevantní členy skupiny, tedy členy s tarify či předplacenými kartami zařazenými do Magenty 1, rozdělovala rovným dílem. Pokud tedy nižší z uvedených úrovní obsahovala kromě jiných služeb splňujících podmínku Magenty 1 i dva neomezené mobilní tarify s měsíčním plněním minimálně 399 Kč, tak oba členové měli měsíčně k dispozici ještě 5 GB dat nad rámec základních dat tarifu. A to bez ohledu na skutečnou měsíční spotřebu každého člena.

Nově lze společná data flexibilně přerozdělit, a to například na základě obvyklé měsíční spotřeby jednotlivých členů skupiny. Limity lze individuálně nastavit v samoobsluze na webu operátora či v aplikaci Můj T-Mobile. Tuto možnost ocení nejen rodiče, kteří se tak nebudou muset obávat, že jejich datově nároční potomci spotřebují data i ostatním ve skupině.

Stejně jako zákazník mířící na dovolenou v EU, který se bude chtít podělit s fotografiemi skrze sociální sítě či chatovací aplikace, mohou všem členům ve skupině nastavit celkový datový limit a ponechat si tak dostatek dat pro vlastní potřebu bez obavy, že je vyčerpá jiný z členů. Nastavení maximálních individuálních limitů lze navíc v průběhu měsíce měnit, zákazník tak může učinit, kolikrát bude chtít.

Stávající zákazníci se službami sloučenými do nejvyšších úrovní Magenty 1 budou moci začít sdílená data přerozdělovat až v průběhu února, do té doby platí nadále rozdělení rovným dílem. Operátor je bude o nové možnosti včas informovat.

Službu Magenta 1 spustil T-Mobile loni v únoru. Pro zákazníky jde o variabilnější variantu běžných rodinných tarifů, které nabízejí O2 (O2 Spolu) a Vodafone (Red+). Řešení T-Mobilu ovšem v principu funguje úplně jinak – podmínkou je minimální měsíční útrata a sloučení alespoň dvou využívaných služeb. Pod jednu smlouvu může zákazník operátora sloučit mobilní (tarifní i předplacené) i pevné služby (Pevný internet, T-Mobile TV, Sat TV, Chytré auto), jejichž měsíční plnění činí vždy minimálně 399 korun. 

Od počtu sloučených služeb se odvíjí benefity. Základními jsou sleva na veškerou útratu v rozsahu 10 až 25 procent, volání i SMS v rámci skupiny zdarma (až na devět mobilních čísel včetně předplacených karet), licence na antivirus Kaspersky pro PC na jeden rok zdarma či aplikace Surfie pro sledování dětí zdarma. Bonusem je přednost při volání na infolinku operátora. U již výše zmíněných vyšších úrovní k těmto benefitům přibývají ještě společná mobilní data (více viz T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat).

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Vláda bude aktivně hledat čtvrtého operátora. Srazí ceny, míní Babiš

Andrej Babiš během tiskové konference na Úřadu vlády týkající se operátorů,...

Premiér Andrej Babiš po pondělním jednání vlády potvrdil, že v rámci aukce kmitočtů pro sítě 5G bude připraven...

Předražené vyúčtování určitě operátorovi zaplaťte, radí regulátor

Ilustrační snímek

Obdrželi jste od svého operátora měsíční vyúčtování na částku, s jejíž výší nesouhlasíte? Takové máte právo reklamovat,...

Chytrá krabička do auta od T-Mobilu je za hubičku. Ale jen v dubnu

Chytré auto

Službu Chytré auto představil T-Mobile v listopadu 2016. Primárně slouží ke sledování auta, nicméně od listopadu 2017...

Najdete na iDNES.cz