Tomu hodně, tomu málo. V Magentě 1 budete manažerem mobilních dat

  0:09aktualizováno  0:09
Jednou z výhod služby Magenta 1 od T-Mobilu jsou společná mobilní data. Zákazníci je získají u nejvyšších úrovní, tedy po sloučení minimálně čtyř služeb s útratou 399 korun měsíčně pod jednu smlouvu. Dosud se společná data dělila mezi jednotlivé členy rovným dílem, nově je lze přerozdělit podle potřeby.

T-Mobile Magenta 1 | foto: Mobil.iDNES.cz

T-Mobile tak zákazníkům s Magentou 1 nově umožňuje mít společná data plně pod kontrolou. Jejich výše odvíjející se od počtu sloučených služeb zůstává beze změny. V případě úrovně Magenta 1 velká, tedy při sloučení čtyř služeb vždy s minimální měsíční útratou 399 korun, skupina zákazníků získá společných 10 GB dat, u Magenty 1 největší (pět a více služeb) 15 GB.

Tato data se dosud mezi všechny relevantní členy skupiny, tedy členy s tarify či předplacenými kartami zařazenými do Magenty 1, rozdělovala rovným dílem. Pokud tedy nižší z uvedených úrovní obsahovala kromě jiných služeb splňujících podmínku Magenty 1 i dva neomezené mobilní tarify s měsíčním plněním minimálně 399 Kč, tak oba členové měli měsíčně k dispozici ještě 5 GB dat nad rámec základních dat tarifu. A to bez ohledu na skutečnou měsíční spotřebu každého člena.

Nově lze společná data flexibilně přerozdělit, a to například na základě obvyklé měsíční spotřeby jednotlivých členů skupiny. Limity lze individuálně nastavit v samoobsluze na webu operátora či v aplikaci Můj T-Mobile. Tuto možnost ocení nejen rodiče, kteří se tak nebudou muset obávat, že jejich datově nároční potomci spotřebují data i ostatním ve skupině.

Stejně jako zákazník mířící na dovolenou v EU, který se bude chtít podělit s fotografiemi skrze sociální sítě či chatovací aplikace, mohou všem členům ve skupině nastavit celkový datový limit a ponechat si tak dostatek dat pro vlastní potřebu bez obavy, že je vyčerpá jiný z členů. Nastavení maximálních individuálních limitů lze navíc v průběhu měsíce měnit, zákazník tak může učinit, kolikrát bude chtít.

Stávající zákazníci se službami sloučenými do nejvyšších úrovní Magenty 1 budou moci začít sdílená data přerozdělovat až v průběhu února, do té doby platí nadále rozdělení rovným dílem. Operátor je bude o nové možnosti včas informovat.

Službu Magenta 1 spustil T-Mobile loni v únoru. Pro zákazníky jde o variabilnější variantu běžných rodinných tarifů, které nabízejí O2 (O2 Spolu) a Vodafone (Red+). Řešení T-Mobilu ovšem v principu funguje úplně jinak – podmínkou je minimální měsíční útrata a sloučení alespoň dvou využívaných služeb. Pod jednu smlouvu může zákazník operátora sloučit mobilní (tarifní i předplacené) i pevné služby (Pevný internet, T-Mobile TV, Sat TV, Chytré auto), jejichž měsíční plnění činí vždy minimálně 399 korun. 

Od počtu sloučených služeb se odvíjí benefity. Základními jsou sleva na veškerou útratu v rozsahu 10 až 25 procent, volání i SMS v rámci skupiny zdarma (až na devět mobilních čísel včetně předplacených karet), licence na antivirus Kaspersky pro PC na jeden rok zdarma či aplikace Surfie pro sledování dětí zdarma. Bonusem je přednost při volání na infolinku operátora. U již výše zmíněných vyšších úrovní k těmto benefitům přibývají ještě společná mobilní data (více viz T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat).

Autor:
 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Apple vydělal na Googlu přes 200 miliard korun. Je to zlatý důl

Apple XS Max stojí jmění. Za nejvyšší verzi vydáte přes 43 tisíc korun.

Díky přednastavenému internetovému vyhledávači od Googlu vydělal Apple loni astronomickou sumu. A i když se prodeje...

Další z rubriky

O2 mění tarify. Věrným zákazníkům zvyšuje data na dvojnásobek

Nové tarify Free od O2

O2 od února změní tarifní nabídku. Nové budou názvy tarifů, věrní zákazníci dostanou dvojnásobek dat a přibude i zcela...

Kvůli špatnému počasí se na horách místy nedovoláte, hlásí operátoři

Ilustrační fotografie

Kvůli sněžení, námraze a silnému větru zaznamenávají čeští mobilní operátoři výpadky signálu. Problémy se týkají hlavně...

ČTÚ si došlápl na Vodafone. Zákazníci mohou odejít bez sankcí

Ilustrační snímek

Operátoři musí zákazníky informovat jak o blížícím se konci úvazku, tak o možnostech jeho prodloužení. Zákazník musí s...

Najdete na iDNES.cz