ICQ nabízí cestovatelskou SIM kartu. O její nevýhodě „taktně“ mlčí

  15:19aktualizováno  15:43
Společnost ICQ, známá službami pro rychlé zasílání zpráv na internetu, začala v Česku nabízet SIM kartu pro mobilní telefony, která umožňuje přijímat hovory a SMS zprávy v zahraničí zcela zdarma.

S United Mobile ušetříte, vaše okolí za to však zaplatí | foto: Mobil.iDNES.cz

SIM kartu vytvořila firma ICQ ve spolupráci s virtuálním mobilním operátorem United Mobile. Karta umožní v téměř 80 zemích bezplatné přijímání hovorů a SMS, uvádí společnost v právě vydané tiskové zprávě.

Za zmíněný benefit ale zaplatí protistrana. Vydaná SIM karta totiž používá lichtenštejnské, případně britské telefonní číslo. Volající tedy za hovor zaplatí dle platného ceníku pro mezinárodní hovory. - čtěte Na dovolené si zavoláte zdarma, zaplatí za to okolí

Tato informace v tiskové zprávě, zdá se, záměrně chybí. Za odchozí hovor do zmíněných destinací přitom český volající zaplatí asi 22 až 28 korun za minutu, při využití různých zvýhodnění mezinárodních volání mohou tyto sazby klesnout přibližně na polovinu.

Bohužel, volající často ani netuší, že volá na zahraniční číslo. Reálné jsou tedy prvně zmíněné sazby.

V případě volání na českou SIM kartu nacházející se kdekoli v zahraničí přitom platí standardní sazby za tuzemská volání, za mezinárodní hovor se tedy neplatí.

Celkové náklady na minutu hovoru tedy ve většině případů o několik korun překročí standardní roamingové sazby českých operátorů. Cestovatelská SIM karta tedy nalezne uplatnění jen ve vzdálenějších destinacích.

S ICQ kartou si lze ale volat pouze ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Gruzii, Řecku, Turecku, Alžírsku, Egyptě, Saúdské Arábii, Jordánsku, Izraeli, Mongolsku, Číně, v Nizozemsku a na Kypru.

Sazby za odchozí komunikaci jsou však oproti tradičním roamingovým plánům lákavé; poslání jedné SMS vyjde na 19 eurocentů, tedy asi 4,50 Kč, a minuta volání na 29 centů, což odpovídá necelým sedmi korunám.

Takzvaný eurotarif, nařízený operátorům Evropskou komisí, zpoplatňuje odchozí hovory přibližně 17 korunami za minutu, příchozí pak asi osmi korunami za minutu.

Podle viceprezidenta ICQ Ofera Oveda umožňuje karta používat jedno telefonní číslo ve všech zemích, kam uživatel zavítá, na rozdíl od způsobu, kdy si turisté pořizují předplacenou kartu místního operátora.

"ICQ SIM karta je určena zejména cestovatelům s omezenými finančními možnostmi, jako jsou náctiletí turisté, kteří si chtějí užít svobody cestování během letních prázdnin," dodal Oved.

Karta je k dostání na internetových stránkách icqsim.com nebo United Mobile s kreditem deset nebo 20 eur. Za samotnou kartu uživatel neplatí.

Autoři: ,
 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Další z rubriky

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

ČTÚ si došlápl na Vodafone. Zákazníci mohou odejít bez sankcí

Ilustrační snímek

Operátoři musí zákazníky informovat jak o blížícím se konci úvazku, tak o možnostech jeho prodloužení. Zákazník musí s...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz