Winterface: ovládejte svůj WM komunikátor jednoduše

aktualizováno 
Softwarový tým VITO se ve Windows Mobile komunitě proslavil především sérií aplikací s podporou dotykových gest. Prozatím posledním počinem je povedené uživatelské rozhraní s názvem Winterface.
Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Společnost VITO se nedlouho po uvedení Apple iPhone rozhodla, že pohodlné ovládání dopřeje i uživatelům Windows Mobile komunikátorů. V minulosti jste se tak mohli setkat třeba s povedenou virtuální klávesnicí, telefonním seznamem nebo prohlížečem fotografií. Všem aplikacím přitom bylo společným jmenovatelem komfortní ovládání s podporou dotykových gest. Podívejme se teď, jak se povedl zatím poslední projekt edice I love Windows Mobile. Ten nese název Winterface a jde o zajímavé uživatelské prostředí.

Winterface aneb v jednoduchosti je síla

Po stažení aplikace (nabízí se CAB i EXE) je samozřejmě nezbytná instalace. Winterface přitom není nijak zvlášť datově náročná aplikace a vyžádá si jen necelých 1,5 MB.

Winterface Winterface Winterface

Instalací žádné velké změny neočekávejte, rozhraní je totiž nutno ještě manuálně aktivovat. Poklepáním příslušné ikonky se objeví informační obrazovka, v níž se dozvíte, jak se prostředí spouští. Jde to snadno, stačí prstem provést po displeji mírný oblouk a Winterface se spustí.

Winterface Winterface Winterface

Obrazovka je tvořena maticí 16 (QVGA, VGA rozlišení) nebo 20 ikon (320 x 320 pix) a ve výchozím stavu mezi nimi najdete menu, telefon, zprávy, e-mail, stav baterie nebo vyzváněcí profily. Výchozí rozložení obrazovky samozřejmě není pevné a kromě libovolného přehazování ikon (režim aktivujete delším stiskem na displeji, ikony lze v tomto režimu i mazat) je možné přes menu aplikace přidávat.

Winterface Winterface Winterface

Mezi obrazovkami se zástupci programů se pak přesouváte tažením prstů po displeji – přesně ve stylu iPhone. Po klepnutí na konkrétní ikonu (Phone, SMS, Calendar) se samozřejmě objeví známé WM rozhraní, Winterface slouží pouze jako rychlý rozcestník. Zmínku si zaslouží správce úloh jménem Running, který zobrazí běžící aplikace, které pak lze klepnutím na červenou značku ukončit. Mezi ikony aplikací lze vkládat i kontakty, které jsou pak prezentovány připojenou fotografií.

Winterface Winterface Winterface

V nastavení lze kromě přidávání aplikací/kontaktů na obrazovku nastavit jazyk, naše mateřština však v seznamu chybí. Celé prostředí je při používání příjemně svižné, a tak nebude nikterak rušit váš pracovní rytmus. Oproti komplexnímu Spb Mobile Shell je sice Winterface daleko jednodušší a jeho možnosti nižší, přesto má ambice získat si velkou popularitu.

Závěr

V jednoduchosti je síla a právě tímto pořekadlem se autoři zřejmě řídili. Výsledkem je jednoduché a svižné rozhraní, díky němuž máte rychlý přístup ke zvoleným aplikacím, kontaktům a nastavení přístroje. Winterface je určen pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0/6. Jeho dlouhodobé používání je bohužel zpoplatněno necelými 20 dolary (asi 300 Kč).

Zkušební verzi stahujte zde 

 

Nejčtenější

Neuvěřitelné. Xiaomi má fotomobil se 48 megapixely pod tři a půl tisíce

Xiaomi Redmi Note 7

Nejnovější přírůstek do rodiny zařízení Xiaomi se pokusí utéct konkurenci. Má totiž fotoaparát s nejvyšším rozlišením...

Z auta už nebudeme koukat. Místo oken budou displeje

CES 2019 výstaviště 4

Lasvegaský veletrh CES patří bezesporu mezi nejočekávanější akce roku. Nejen mobilní výrobci totiž v městě hříchu...

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Honor s průstřelem displeje má zázračný 3D foťák a nebude drahý

Honor View 20

Značka Honor postupně představuje svůj nový špičkový smartphone View 20. V Číně ho nejprve ukázala coby model V20, teď...

LG předvedlo krásné chytré hodinky, mají skutečné ručičky

Chytré hodinky LG Watch W7

Už v závěru loňského roku představilo LG nové chytré hodinky s operačním systémem Wear OS od Googlu. Novinek na tomto...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Najdete na iDNES.cz