U2U Converter - výborný převodník jednotek zdarma (recenze programu)

aktualizováno 
V různých situacích se můžeme setkat s jednotkami, které neznalému člověku neřeknou o své "velikosti" takřka nic. U2U vám pomůže ve změti různých jednotek s orientací a také je přepočítá.
U2U je jedním z mála programů pro PalmOS v této kategorii, který je zcela zdarma a má podobný rozsah převodů. Pro začátek si uveďme, že by měl pracovat s PalmOS 3.0 a vyšším (úspěšně testováno s Tungstenem T3). V paměti si ukousne celých 330 kB a to především proto, že i grafická stránka programu nebyla ponechána pouze tlačítkům, ale obsahuje poměrně pěkné a výmluvné ikony, které usnadní používání i anglicky nepoznamenaným.

Úvodní stránka, tedy vlastně čtyři, obsahují vždy po šesti ikonách (poslední jen pět) a tedy kategoriích jednotlivých převodů: teplota, rychlost, délka, plocha, hmotnost a hustota, světelnost, čas, tlak, objem, průtok a výkon.

Druhá dvojice nabízí veličiny s názvy síla, úhel, energie, proud, zrychlení a frekvence a nakonec úhlová rychlost, rozlišení, data, astronomické jednotky a kroutivá síla. 

Protože skupin převodů je velmi mnoho, tak je zde ještě jedna obrazovka - Oblíbené (Favorites). Na tu si můžete vybrat 1-6 nejpoužívanějších skupin a přestat tak tápat na čtyřech standardních obrazovkách. Volbu oblíbených provedete v dialogu Options - Favorites.

Pokud vám čtyři obrazovky s ikonami nevyhovují, můžete ještě používat menu Units1 a Unit2, ve kterých jsou všechny skupiny ve stejném pořadí uvedeny (pochopitelně bez ikon).

Když si požadovanou fyzikální veličinu vyberete, objeví se vám na obrazovce podobné okno jako na obrázcích. Obsahuje dva seznamy jednotek (v obou jsou všechny dostupné jednotky - převody jsou tedy ničím neomezené). V levém vybíráte výchozí a v pravém cílovou jednotku. Do pole Input zadáte požadovanou velikost a případně stisknete tlačítko Convert pro přepočítání. Tlačítko není třeba mačkat, pokud vyberete jinou cílovou jednotku, v tom případě bude hodnota přepočítána okamžitě.

Protože nikdo není dokonalý, i tento program obsahuje chyby. V tomto případě jde o zaokrouhlování (viz následující obrázky).

 

Voleb v nastavení (Options - Preferences) není mnoho: Počet zohledněných desetinných míst, vědecká notace a zapamatování si naposledy zobrazené obrazovky.

Jak již bylo řečeno, program je zcela zdarma, na domovských stránkách firmy CAL2CAL Corp. není o programu zmínka, stahovat můžete z webu Freewarepalm.com. Součástí archivu je i PDF manuál, který vám schopnosti poodhalí ještě více.

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Skvělá navigace zdarma pro každého se už schovává v českém Google Play

Aplikace Android Auto je lokalizována do češtiny.

Google s velkou pravděpodobností připravuje uvedení funkce Android Auto na český trh. Aplikace, která zatím není...

Prohlížeč Chrome pro android má chybu, která umožní podvrhnout adresu

Chrome

Poměrně jednoduchý útok umožní podvrhnou adresu, takže si uživatel nemusí uvědomit, že je na falešné stránce. Problém...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz