TapSmart KeyLink - ovládejte PDA z počítače bezdrátově (popis programu)

aktualizováno 
Hledáte program, který by vám umožnil ovládat kapesní počítač s PalmOS 5 pomocí klávesnice a myši na vašem PC, aniž byste měli palm připojen USB kabelem? Pak můžete zkusit program TapSmart KeyLink.
Před časem jste si na Palmare mohli přečíst recenzi programu PdaReach, který umožňuje ovládat kapesní počítač s PalmOS 5 pomocí klávesnice a myši na vašem PC. Pokud vám z nějakého důvodu PdaReach nevyhovuje, můžete zkusit podobný program - TapSmart Keylink.

TapSmart KeyLink (TK) je víceméně podobný s PdaReach. Obrazovka palmu je zobrazena na monitoru vašeho PC, ke kterému je zařízení připojeno USB kabelem, přes infraport nebo Bluetooth. Poslední dvě volby PdaReach neumožňoval, proto pokud nechcete využívat k propojení kabely, pak můžete využít bezdrátové technologie.

Pokud se ale pro bezdrát rozhodnete, pak počítejte s pomalejšími reakcemi, přeci jen kabelové spojení v rychlosti vede. Pomalost sice není nepřekonatelná, ale pokud má PC opravdu plnohodnotně nahradit stylus a grafitti, pak to může být vážný problém. Osobně dávám přednost kolébce a USB.

Propojení

Práce s programem je jednoduchá. Na desktopu i palmu spustíte aplikaci a pak na PDA stačí stisknout ještě tlačítko Activate. Před aktivací je nutné v nastavení (Preferences) zvolit typ spojení, který je stejný jako v nastavení na desktopu (File - Options). Po krátké prodlevě se obrazovka palmu objeví i v okně na vašem PC a můžete hbitě kmitat myší a psát na klávesnici všemi deseti.

Desktop

Desktopový program toho umí o poznání více než jeho palmovský protějšek. Předně je v okně kromě samotného displeje palmu seznam klávesových zkratek a tlačítka z obrazovky, nad ní pak ještě seznam všech aplikací v PDA, ze kterého lze jednoduše vybrat požadovanou aplikaci.

Klávesové zkratky

Velkým přínosem programu jsou klávesové zkratky pro téměř libovolnou akci. Dialog File - Key Configuration... je umožňuje přidávat, editovat a odebírat. Klávesová zkratka může sloužit k ovládání zařízení (například podsvícení), k navigaci (směrové šipky), spuštění aplikace, automatickému napsání textu nebo stisku nějakého tlačítka na obrazovce. Pokud si nastavíte pro své oblíbené aplikace vhodné klávesové zkratky, nebudete potřebovat myš ani stylus. Klávesnice plně postačí.

Program je šířen jako shareware na 14 dní (plná verze stojí 30 dolarů), domovská stránka vám poskytne dostatečné informace. Aplikaci si můžete stáhnout i zakoupit na PalmGearu.

Témata: práce, Dolar

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

WhatsApp brzy umožní posílat libovolné soubory

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

Najdete na iDNES.cz