Stahujte zdarma: správce kontaktů, převodník jednotek nebo zbrusu nový task manager

aktualizováno 
Autoři freeware aplikací nás den co den překvapují svými novými počiny. Ne vždy jde o převratné novinky, v drtivé většině však takové programy zpříjemní soužití s kapesním počítačem. V našem pravidelném přehledu vám představíme ty nejzajímavější z nich.
Nová várka bezplatných programů pro Windows Mobile

Nová várka bezplatných programů pro Windows Mobile | foto: Mobil.iDNES.cz

V dnešním díle vám neunikne opravdu komplexní převodník jednotek a měn nebo stejně podrobný systémový nástroj WR-ToolsResInfo. Představíme si také vynikajícího správce kontaktů a plugin s předpovědí počasí. Za pozornost rozhodně stojí i správce úloh z dílny společnosti HTC.


MSS Converter
Autor:
 Philippe Mignard
Kategorie: Konvertory
Platforma: Pocket PC
Velikost: 600 kB

Aplikací, které slouží jako převodníky nejrůznějších jednotek a měn rozhodně není nedostatek. Bezplatná aplikace MSS Converter se bezpochyby řadí k nejpovedenějším v této kategorii. 
A které míry a jednotky lze tedy mezi sebou převádět? Program si poradí snad se všemi myslitelnými jednotkami délky, plochy, objemu a hmotnosti.

MSS converter  MSS converter  MSS converter

Kromě těchto očekávaných dovedností lze převádět také jednotky rychlosti a to i ty pro nás středoevropany mírně atypické (palce,stopy/minutu, uzly,…). V oddělení teploty nechybí běžné stupně Celsia, dále stupně Fahrenheit nebo Kelviny. Nabízí se také jednotky tlaku, času, úhlů, energie či spotřeby. Kurzy měn lze samozřejmě kdykoli aktualizovat. Aplikace je optimalizována pro všechny kapesní počítače s OS WM 2003 (SE), WM 5.0 a 6.

Stahujte zde


WR-ToolsResInfo
Autor:
 Wolfgang Rolke

Kategorie: Plugin pro obrazovku Dnes
Platforma: Pocket PC
Velikost: 141 kB

Instalací této utility obohatíte spodní nástrojovou lištu obrazovky Dnes o dvojici ikonek. Ty jsou spouštěcím nástrojem této zajímavé aplikace, která komplexně monitoruje systém vašeho PDA.

WR-ToolsResInfo  WR-ToolsResInfo  WR-ToolsResInfo

Neuniknou vám tak detailní informace o stavu akumulátoru, jeho předpokládané výdrži a dalších statusů (jeho teplota, odběr zařízení), součástí programu je také detailní správce paměti zařízení a paměťové karty.

WR-ToolsResInfo  WR-ToolsResInfo  WR-ToolsResInfo 

V prostředí aplikace lze také ukončovat procesy a aplikace běžící na pozadí. ResInfo je zdařilý prográmek, který i přes svou nenápadnou prezentaci na hlavní obrazovce nabízí užitečné služby a informace.

Stahujte zdeContactManager
Autor:
 Quentin Pouplard 
Kategorie: Komunikace (správce kontaktů)
Platforma: Pocket PC
Velikost: 496 kB

Programátor  jménem Quentin Pouplard  na sebe nedávno upozornil velmi povedenou softwarovou klávesnicí ve stylu Apple iPhone. Autor však neusíná na vavřínech a Windows Mobile komunitě představuje další počin své tvorby jménem Pocket Contact Manager. Jak již název napovídá, jde o správce kontaktů, samozřejmě ve stylu populárního iPhone. Po instalaci, která volnou paměť zařízení sníží o necelých 500 kB, se PocketCM nastaví jako defaultní telefonní seznam.

MSS converter  Pocket Contact Manager  Pocket Contact Manager

Grafický kabátek je velmi povedený. To stejné lze tvrdit i o listování seznamem – rolování prsty je skutečně rychlé. Po stisku na vybraný kontakt efektně z boční strany vyjedou podrobnosti kontaktu, kde nechybí velká fotografie (pokud je přiřazena), mobilní číslo, pevná linka a e-mailová adresa. Nabízí se také filtrování kontaktů podle firmy, města nebo dalších kategorií. Aplikace je velmi svižná a ani zařízení s procesorem TI 200 MHz nepůsobí velké obtíže.

Stahujte zde


Weather To Go 4.2
Kategorie: Plugin pro obrazovku Dnes
Platforma: Pocket PC (PPC 2002, WM 2003, 5.0 i 6)
Velikost: 1277 kB

Počasí je dnes jedna z mála “věcí“, kterým neporučíme a tak nezbývá, než se jemu podřídit. Při plánovaných cestách je ale dobré vědět, jaké nás v naší cílové destinaci čeká počasí. A jde-li o cestu za velkou louži, pak to platí dvojnásob.

Weather To Go  Weather To Go  Weather To Go

Právě předpověď počasí v největších městech USA je hlavní funkcí nové aplikace. WeahterToGo oživí obrazovku Dnes novým modulem, který zobrazuje počasí ve třech zvolených amerických městech až na čtyři dny dopředu. Poklepáním na vybraný den zobrazíte podrobnější předpověď se stavem oblačnosti a slovním komentářem.

Weather To Go  Weather To Go  Weather To Go

V nastavení můžete volit mezi podrobným a kompaktním zobrazením, jednotkách teplot nebo způsobu aktualizace meteorologických dat. Můžeme jen doufat, že autoři aplikace v příští verzi nezapomenou přidat také města ze starého kontinentu.

Stahujte zde


HTC Task Manager 2.0
Autor:
 High Tech Computers
Kategorie: Plugin pro obrazovku Dnes
Platforma: Pocket PC
Velikost: 538 kB

HTC uvolnila povedený a hlavně snadno přístupný Task Manager a distribuuje jej jako freeware. Po instalaci je nutné provést soft reset zařízení, po němž se v horní liště obrazovky Dnes objeví nová ikonka, která slouží právě k aktivaci správce úloh. Poklepáním ikony vyjede panel zobrazující spuštěné aplikace a procentuální zatížení operační paměti.

HTC Task Manager  HTC Task Manager  HTC Task Manager 

Jediným stiskem červených křížků lze ukončit všechny běžící aplikace. Stiskem klíče přejdete do podrobnějšího nastavení, v němž se zobrazují jednotlivé spuštěné procesy spolu se zatížením paměti. Nastavit lze také způsob uzavírání aplikací – a to buď krátkým nebo dlouhým stiskem křížku.

Stahujte zde

 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

WhatsApp omezuje počet adresátů, bojuje tak proti falešným zprávám

WhatsApp je nejpopulárnější aplikací pro zasílání textových zpráv.

Nová akce komunikační sítě WhatsApp má za cíl zpomalit šíření falešných zpráv. Aplikace nově omezuje počet příjemců...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Volvo 37t Eur4 mix 9m3 Stetter
Volvo 37t Eur4 mix 9m3 Stetter

r.v. 2009, naj. 239 000 km, diesel
1 813 790 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz