Stahujte zdarma pro Pocket PC: systémové nástroje nebo kvalitní prohlížeč fotografií

aktualizováno 
Nových aplikací pro Windows Mobile komunikátory, jejichž používání je zcela zdarma přibývá stále svižnějším tempem. Proto opět nadešel ten správný čas podívat se na ty nejlepší počiny poslední doby.
Nové aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma!

Nové aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma!

Operační systém Windows Mobile nabízí v základu téměř vše, co uživatel potřebuje. Kromě výborného e-mailového klienta je potřeba vyzdvihnout balík kapesních Office, skvělý Opera browser nebo přehrávač multimédií.

Přesto jen málokterý uživatel odolá vábení tisíců nových aplikací, kterými lze WM zařízení obohatit zcela zdarma. Představme si teď freeware, který nás v posledních týdnech zaujal nejvíce. Dnešní přehled se ponese ve znamení systémových nástrojů v čele s mocným Pocket Toolman. Na závěr odlehčíme povedeným prohlížečem snímků.

PowerStatus 1.1
Kategorie: Plugin pro Dnes
Velikost: 30 kB

PowerStatus je jednoduchý plugin, který na horní části obrazovky graficky zobrazuje stav baterie a volnou operační paměť. Dodejme, že stav akumulátoru může být vyjádřen ve čtyřech stupních. Podobných aplikací jsou sice desítky, většinou jsou však uvedené informace zobrazeny textem s připojeným obrázkem.

PowerStatus PowerStatus

Powerstatus vám ale cenné místo na obrazovce Dnes nijak nesníží, což může být pro spousty uživatelů důležitým parametrem. Informace jsou navíc zobrazovány vždy (Today, menu programů, nastavení), a to i po spuštění libovolné aplikace.

Poznámka: aplikace se neinstaluje, stažený soubor zkopírujte do paměti vašeho zařízení a poté manuálně spusťte přes libovolný správce souborů. Chcete-li, aby se aplikace aktivovala ihned po spuštění, pak nahlédněte do tohoto článku.

Stahujte zde

SmartSKey
Kategorie: systémový nástroj
Velikost: 100 kB

Opět jednoduchá aplikace, jejíž aktivací (spuštěním) se kolébkový regulátor hlasitosti u vašeho Pocket PC promění v jogdial a budete tak moci jej využít k procházení nabídek.

SmartSKey SmartSKey

Na obrazovce Dnes přitom zůstane funkce ovladače hlasitosti zachována. Nevýhodou je, že k posuvu dochází jen ve vertikálním směru, a tak je jeho využití vhodné třeba k procházení stromového adresáře nebo k listování rozsáhlými dokumenty.

Stahujte zde (nutná registrace)

Pocket Toolman 2.26
Kategorie: Systémový nástroj
Velikost: 178 kB

Pocket Toolman je užitečná aplikace, která po instalaci (a následném spuštění) přidá do spodní lišty obrazovky Dnes novou ikonku. Ta slouží k rozbalení kontextového menu programu. V základní nabídce lze jedním klepnutím na displej provést třeba soft reset, případně přejít k nastavení jasu displeje.

Pocket Toolman Pocket Toolman

V menu Tools se nabízí možnost přidat do spodní lišty některé užitečné ukazatele či ovladače. Zmiňme třeba indikátor nabití baterie, rychlý přepínač orientace displeje, správce bezdrátových modulů či tlačítko k vypnutí telefonu. Zkratek je skutečně celá řada a ve finále tak můžete mít spodní lištu doslova zasypánu ikonkami.

Pocket Toolman

Menu Settings (nastavení) slouží vlastně jako rozcestník ke všem nastavením přístroje. Ta jsou díky Toolmanu podstatně snáze přístupná. Toolman můžete i nastavit na některou ze softwarových kláves přístroje, k aktivaci je potom nutný soft reset. Pocket Toolman 2.26 je určen výhradně pro přístroje s WM 6 Professional, starší podoba programu si pak rozumí i s WM 2003 (SE) a 5.0.

Stahujte zde

Verzi pro WM 2003 a 5.0 potom zde

S2V (Slide2View)
Kategorie:
prohlížeč fotografií
Velikost: 150 kB

Kvalitních aplikací, které dovolují rychlé a pohodlné prohlížení (nejen) pořízených snímků, není mnoho. Nový S2V mezi takové však bezesporu patří. Při každém spuštění program automaticky vyhledá všechny obrázkové soubory nacházející se v paměti přístroje nebo na paměťové kartě. Listování lze provádět buď tahy po displeji nebo za pomocí navigačního prvku.

S2V S2V

Šipka nahoru (dolů) slouží k zoomování fotky. Klepnutím na displej aktivujete menu, kde můžete daný snímek nastavit jako tapetu nebo jej přiřadit kontaktu v telefonním seznamu. Snadno jej lze také z paměti odstranit. Aplikace je určená pro všechna zařízení s WM 5.0 a 6, její běh vám přitom z volné RAM ukrojí celých 6 MB, což není málo.

Stahujte zde (nutná registrace)

 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Další z rubriky

Neničte si prohlížením smartphonu oči. Poradíme, jak na to

Ilustrační snímek

Snížení jasu displejů mobilních telefonů může celkem výrazně ulevit vašim očím. K tomu jsou ideální noční či temné...

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

WhatsApp brzy umožní posílat libovolné soubory

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz