Resco PhotoViewer 4.1 pro Symbian OS

aktualizováno 
Chcete vědět, jak dopadla portace jednoho z nejzajímavějších a nejluxusnějších prohlížečů obrázků pro Pocket PC ve verzi pro Symbian OS? Docela to ujde, možnosti programu jsou ale zatím podstatně menší než původní aplikace pro Windows CE. Další podrobnosti najdete v naší recenzi.

PhotoViewer společnosti Resco je univerzální prohlížeč obrázků s funkcemi profesionálního slideshow systému. Podobné programy většinou nejsou součástí žádného operačního systému pro kapesní počítače, což se týká i Symbian OS. Nejen proto existuje PhotoViewer ve verzích pro Pocket PC, platformu MS Smartphone alias Windows Mobile, Palm OS a také pro Symbian OS 6 (Nokia Series 60) a Symbian OS 7 UIQ. Poslední dvě jmenované verze jsou novinkou a pokud vás zajímá, jak dopadla jejich portace z Pocket PC, nabízím vám podrobnější představení PhotoVieweru pro Symbian OS 7 UIQ.

Potřebovat budete cca 400 kB volné paměti RAM, což by u moderních smartphonů se Symbianem neměl být žádný problém. Testovaná verze PhotoVieweru pro Symbian OS 7 UIQ je určena pro Sony Ericsson P800/P900, kompatibilita s jinými smartphony používajícími stejný operační systém s UIQ GUI není garantována.

PhotoViewer má přehledné grafické rozhraní a poměrně rychlý náhledový systém s částečně volitelnou velikostí thumbnailů. Několik pevně daných velikostí náhledů můžete přepnout také do klasického podrobného výpisu souborů, přepínat lze i mezi interní pamětí smartphonu a jeho paměťovou kartou. K dispozici máte navíc i systém oblíbených adresářů. Celé adresáře můžete přejmenovat, smazat, nebo je v případě potřeby zkopírovat či přesunout z paměťové karty do interní paměti přístroje.


Jednotlivé obrázky nebo fotky si můžete označit a poté je zkopírovat do jiného telefonu, poslat je přes dostupné formy komunikačních zařízení nebo je přejmenovat či smazat. Vybrané soubory si navíc můžete nechat zobrazit formou slideshow, které je samozřejmě dostupné i souhrnně pro všechny obrázky. Obrázky se zobrazují buď klasicky s časovou prodlevou, další možností jsou pak ještě různé přechodové efekty, které si můžete nastavit v preferencích pro slideshow. Ke každému obrázku či fotce si můžete nechat zobrazit také detailní informace zahrnující rozlišení, formát, velikost, počet barev a několik dalších údajů. EXIF ani IPTC metadata zatím Resco PhotoViewer pro Symbian OS nepodporuje.


Prohlížet lze obrázky a fotografie ve formátech BMP, GIF (včetně animovaných souborů ve formátu GIF89a), JPEG, PNG, OTA, MBM, TIFF/FAX a také obrázky ve formátu WBMP. Samotný prohlížeč funguje v portrait nebo v landscape módu. V preferencích programu si můžete vybrat, zda se bude obrázek standardně zobrazovat ve své původní velikosti nebo jako náhled se zachovaným poměrem stran. Volit lze i kvalitu zobrazení - majitelé P900 a budoucí majitelé P910 jsou na tom výrazně lépe než majitelé P800, neboť P900 podporuje 16-bitové a P910 pak dokonce 18-bitové barvy. Každý prohlížený obrázek můžete natočit a také ho částečně upravit. K těmto účelům nabízí PhotoViewer možnost úpravy jasu, kontrastu a barev, obrázky lze případně i oříznout a poté je v jejich upravené podobě odelat například e-mailem.

Resco PhotoViewer pro Symbian OS se prodává za 15 USD. Protože v současnosti příliš mnoho kvalitnější image browserů pro Symbian OS 7 UIQ nenajdeme, dovolím si "pasovat" PhotoViewer na poměrně šikovnou a doufejme že pro mnoho uživatelů též užitečnou aplikací pro P800/P900, a to zejména díky solidní rychlosti programu.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

WhatsApp omezuje počet adresátů, bojuje tak proti falešným zprávám

WhatsApp je nejpopulárnější aplikací pro zasílání textových zpráv.

Nová akce komunikační sítě WhatsApp má za cíl zpomalit šíření falešných zpráv. Aplikace nově omezuje počet příjemců...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

WhatsApp brzy umožní posílat libovolné soubory

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

Advantage Consulting, s.r.o.
KRESLIČ VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz