Nokia se zaměřuje na zákazníky Applu

aktualizováno 
Nokia nedávno učinila dva kroky, které mají zvýšit popularitu jejich telefonů (především smartphonů) u zákazníků společnosti Apple Inc. Nejde však o obranu proti iPhonu, Nokia prostě chce zpříjemnit používání svých telefonů.
Program pro správu času iCal

Program pro správu času iCal | foto: Apple

První příjemnou skutečností pro uživatele počítačů s Mac OS X je plugin, který umožní synchronizaci telefonu Nokia (nemusí jít o smartphone) s aplikací iCal na počítačích Apple. Kromě dat z tohoto programu pro organizaci času také plugin zajistí synchronizaci vašich kontaktů, to vše přes rozhranní iSync.

Synchronizační software iSync

K funkčnosti pluginu, který je zdarma ke stažení na stránkách Nokie, potřebujete Mac OS X verze 10.4.9 a nainstalované veškeré dostupné updaty. Podporována je většina běžných telefonů Nokia včetně nejnovějších smartphonů se Symbianem S60.

Druhý upgrade zaměřený především na milovníky produktů Apple je určen pouze a jen pro smartphony s nejnovější platformou S60 3rd Edition Feature Pack 2. Nokia totiž tuto verzi operačního systému doplnila o Web Run-Time prostředí, které na smartphonech umožní používání právě u Applu tak populárních Widgetů. Web Run-Time je vystavěno na běžných webových technologiích a vývojáři tak budou moci snadno vytvářet nové, nebo portovat existující desktopové Widgety na platfromu S60.

Nokia Widget

Widgety jsou malé webové prográmky, které může mít uživatel spuštěný přímo na pracovní ploše, nebo ve svém prohlížeči. Nokia by s podporou Widgetů na S60 mohla předběhnout všechny ostatní konkurenty. Kompletní dokumentace a vývojářská sada budou k dispozici v průběhu třetího čtvrletí letošního roku.

Do té doby by se na trhu měl objevit dostatek nových telefonů s S60 3rd Edition Feature Pack 2. Nová verze operačního systému totiž zatím není dostupná v žádné z prodávaných Nokií. Podle předběžných informací by se však měla objevit v novém firmwaru pro Nokii N95.

 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

První oběť obchodní války. Google poslal ke dnu nový Honor 20 Pro

Honor 20 a 20 Pro

Rozpačité představení novinek od Honoru následuje další překvapivá informace. Model 20 Pro nedostal Android certifikaci...

Do Evropy míří nová značka mobilů. Po krku půjde především Xiaomi

Realme 3 Pro

Na toto jméno si dávejme pozor. Realme není žádný třetiligový čínský výrobce mobilů. Patří pod křídla gigantu, který...

Huawei se musí domluvit a nervózní jsou i americké firmy

Šéf mobilní divize Huawei Richard Yu krátce po premiéře smartphonů řady P30

Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Huawei se stal rukojmím, který neví, co by měl udělat. Čínské reakce jsou...

Čistka telefonů od Huaweie pokračuje. Google je smazal ze svého webu

Huawei P30 Pro

Špičkové modely P30 Pro a dosud nevydaný skládací Mate X byly odstraněny z oficiálních stránek operačního systému...

Další z rubriky

WhatsApp omezuje počet adresátů, bojuje tak proti falešným zprávám

WhatsApp je nejpopulárnější aplikací pro zasílání textových zpráv.

Nová akce komunikační sítě WhatsApp má za cíl zpomalit šíření falešných zpráv. Aplikace nově omezuje počet příjemců...

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.

Najdete na iDNES.cz