Kterak zdarma dovybavit PocketPC (třetí část)

aktualizováno 
Přinášíme vám další díl článku, jak dovybavit PocketPC o aplikace, které jsou zdarma. Tentokrát jsme se zaměřili na hodiny a kalendáře, čtečky e-booků, poznámkové bloky či aplikace pro kompresi a instalaci dat. Poradíme také, jaké programy na cesty.

Pokud jste uživateli PDA, jistě jste se při jeho koupi setkali s tím, že softwarová výbava příliš nedostačovala vašim nárokům a brzy jste se začali poohlížet po odpovídajících programech někde jinde. Následující výběr programů, který by vám shánění optimální aplikace mohl ulehčit, je omezen pouze na software, který je běžnými uživateli hodnocen vesměs jako jako nejlepší program ve své třídě. Základním kritériem pro výběr aplikací byla rovněž cena - všechny programy zde uvedené jsou zdarma.

Před nedávnem jsme podobný přehled přinesli pro uživatele palmů. V minulých týdnech jste pak na Palmare mohli nalézt první a druhý díl nejlepších programů zdarma pro PocketPC.

Hodiny a kalendáře

WolfClock 3.0

WolfClock je alternativa k nejrůznějším placeným stolním hodinám a budíkům. Můžete si zde nastavit pozadí, barvy, zvuky a hromadu dalších věcí. Samozřejmé je podpora MP3, WAV, OGG, MOD a dalších zvukových formátů.

Stahujte odsud

10gSoft World Clock Sync v2.0

World Clock Sync je aplikace zobrazující mezinárodní telefonní předvolby a čas ve 220 světových letoviscích. Hodiny se synchronizují skrze NTM časové servery vždy, když připojíte zařízení přes ActiveSync či GPRS.

Stahujte odsud 

SmallTime v1.7.0.0

Program SmallTime najde využití zejména v kuchyni jako tzv. minutky. Jedná se o aplikaci zobrazující až tři na sobě nezávislá odpočítávání času. U každého lze zatrhnout, zda má na sebe po vypršení upozornit alarmem či nikoliv, aplikaci lze využít v jiném módu také jako hodiny přes celou obrazovku.

Stahujte odsud

Calendar+ v2.26

Calendar+ je rozšiřující plug-in pro standardní kalendář v PocketPC. V programu je možno nastavit, na kolik dní (případně hodin, schůzek atp.) dopředu se mají zobrazovat informace z kalendáře v Today obrazovce. Je možné zahrnout buď celodenní události, dny bez událostí či dokončené události, případně nadefinovat značky schůzek. Program umožňuje rovněž nastavení velikosti textu pro schůzky a záhlaví s datumem, zalamování řádků a formát zobrazení. Aplikace podporuje i český jazyk.

Stahujte odsud

Birthdays v1.2.0

Pokud jste majitelé PocketPC 2003 a ve svém kontakt listu máte u uložených lidí také jejich datum narození, je po nainstalování rozšíření Birthdays zobrazována v Today obrazovce informace, když narozeniny mají. Spolu s ní může být zobrazen také věk dotyčných.

Stahujte odsud 

Čtečky a prohlížeče

Pokud využíváte PDA také jako čtečku e-booků, jistě jste již zjistili, že integrovaný prohlížeč je omezený na množství použitých formátů. Naštěstí existují i alternativy zdarma, jednou z nich je MobiPocket Reader. Ještě donedávna zdarma šířený mikroBOOK (μBook) je nyní zpoplatněn 12$.

MobiPocket Reader v5.0

Universální čtečka e-booků a zpráv pro zařízení PalmOS, Windows CE či Psiony. Poradí si například s DOC, PRC, TXT či HTM soubory, ale i s BMP, GIF nebo MP3. Umí bookmarky, podporuje fulltextové vyhledávání, zoom atd.

Stahujte zde 

Jestliže chcete na svém PocketPC zobrazit PDF soubory, budete k tomu potřebovat čtečku.

Adobe Reader for Pocket PC v2.0

Program na prohlížení dokumentů v rozšířeném formátu firmy Adobe - Adobe Acrobat Reader (PDF). Stejně jako pro jiné platformy i pro PocketPC ji šíří výrobce zdarma.

Stahujte odsud

Poznámky

visNotes v2.1.1

Pokud si občas potřebujete zapsat do svého PDA poznámku, ale nestojíte o to, aby si ji kromě vás přečetl i někdo jiný, možná vás zaujme program visNotes. Tento poznámkový blok je totiž chráněn heslem a uložená data kóduje, tudíž možnost zneužití je nulová. Aplikace existuje jak pro PocketPC, tak pro PalmOS platformu.

Stahujte odsud

Komprese a instalace dat

Stejně jako na PC, tak i v kapesním počítači můžete narazit na případ, kdy budete potřebovat zabalit či rozbalit nějaký soubor. K tomu slouží programy pro kompresi dat. Ačkoliv Pocket RAR je pro osobní počítače zpoplatněn, u PPC je tomu naopak a aplikaci si můžete stáhnout zdarma.

Pocket RAR v3.50

Kompresní program od tvůrců WinRARu. RAR je vedle ZIPu jeden z nejrozšířenějších kompresních formátů a poskytuje údajně o 8-30 procent účinnější kompresi než ZIP.

Stahujte odsud

Pro pohodlnější instalaci CAB souborů existuje program CabInstl.

CabInstl v1.04

CabInstl je instalátor CAB souborů. V okně programu můžete vidět velikost souboru, jejich případný počet, metodu komprese atd. Rovněž si lze navolit defaultní adresář, kam se budou soubory instalovat či asociaci aplikace se soubory. 

Stahujte odsud 

Cestování

Chystáte-li se na cesty, existuje spousta užitečných programů, které vám usnadní plánování dovolené či pracovní cesty. Typy na programy (některé za peníze, jiné zdarma), naleznete v tomto článku.  

  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Kolik ohnutí vydrží Galaxy Fold? Je to méně, než výrobce slíbil

Server CNET se pokusil ověřit tvrzení, že revoluční smartphone od Samsungu Galaxy Fold by měl vydržet dvě stě tisíc...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Velmi slušný smartphone za dva a půl tisíce. Recenze Xiaomi Redmi 7A

Překvapivě povedený telefon nižší třídy jsme objevili v podobě modelu Redmi 7A od Xiaomi. Ačkoliv je to prakticky...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Američanům se nelíbí aplikace, která pobláznila internet

Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje grafickou manipulaci s portréty uživatelů sociálních sítí, dělá starost...

WhatsApp omezuje počet adresátů, bojuje tak proti falešným zprávám

Nová akce komunikační sítě WhatsApp má za cíl zpomalit šíření falešných zpráv. Aplikace nově omezuje počet příjemců...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz