Chcete zálohovat na karty? Použijte CardBackUp

aktualizováno 
Pokud chcete mít jistotu a chcete si zálohovat veškerá data ve vašem Palmu nejen terénu, ale i doma, není žádný problém použít tento elegantní software, který vyřeší vše za vás.

Jak je již z nadpisu zjevné, jedná se o aplikaci, která vám zálohuje celý obsah paměti RAM na externí paměťovou kartu např. typu SD / MMC v Palmu m50x. Aplikace je velice snadno ovladatelná a pohyb ve všech oknech nečiní problémy. Rychlost, jakou je obsah RAM paměti ukládán na paměťové médium, je také vcelku postačující. Nejprve si program načítá veškerá data o jednotlivých aplikacích, databázích a datech z paměti RAM. K těmto datům si udělá poznámky o jejich kapacitě a datu jejich uložení. Což je důležité pro následné pozdější obnovení dat. Je totiž možné vybrat obnovení všech dat, nebo jen specifických souborů, které si označíte. Na displeji budou zobrazeny informace o tom, který ze souborů (v Palmu nebo na kartě) je aktuálnějši, který je a není v paměti atd. Vše velice pěkně graficky znázorněno a doplněno popisem.

 

Popis jednotlivých oken aplikace:

 

 1. Hlavní obrazovka aplikace:


 2. Ikona BackUp Now provede zálohu dat za vaší paměti RAM. Ikona Schedule vám umožní si zadat pravidelné zálohování dat v určitých intervalech. Restore ikona slouží k obnovení dat z paměťové karty. Jednotlivé soubory záloh jsou uprostřed displeje s daným názvem a doplněny údajem o datu a času dané zálohy. Ikona Delete smaže daný záznam zálohy! A poslední ikona Utils vás přenese do okna Speciálních funkcí.

   

 3. Zálohování paměti:


 4. Toto okno slouží k zadání vlastního zálohovacího procesu. Zadáte jméno, kterým pojmenujete danou zálohu, a vyberete slot, na který budou data zapisována. Poté již stačí zmáčknout BackUp a začne záloha. Uprostřed displeje se zobrazují informace o probíhající záloze daných aplikací a zleva doprava běží “bar graf” (ukazatel stavu celé zálohy). Po skončení zálohy jste o tom informováni hláškou.

   

 5. Nastavení pravidelných záloh:


 6. Zaškrtávací políčko Perform Schedule BackUp aktivuje pravidelné zálohy dat. Zadáte si jméno (název) dané zálohy a v dalším zaškrtávacím políčku můžete ovlivnit, zda se budou obnovovat data pouze změněná, nebo všechna. Dále nastavíte, v které dny má být pravidelná záloha prováděna, a také čas. Klepnutím na ikonu Save se veškerá nastavení uloží a v daný den a dobu se provede záloha.

   

 7. Obnova všech dat:


 8. Po kliknutí na danou zálohu v základním okně, popř. na ikonu Restore se objeví toto okno. Zde si zvolíte, z jakého slotu bude záloha provedena, z jakého souboru, a zobrazí se vám informace o datu zálohy. Dále jsou dvě tlačítka: Full Restore, které umožní kompletní obnovení všech dat ze zálohy a Partial Restore, kde si můžete zvolit která data se mají obnovit (jednotlivé aplikace, databáze). Spodní ikona Cancel slouží pro návrat (stornování) do základního okna.

   

 9. Obnova vybraných dat:


 10. Toto okno se zobrazí při volbě Obnova vybraných dat. Zcela nahoře je údaj o dané záloze (jejím názvu). Dále následuje celý seznam všech aplikací a databází, které tato záloha obsahuje. Klepnutím na jednotlivá data se tato označí a následným klepnutím na Restore Database se tato data obnoví a kopírují do paměti RAM. Klepnutím na Done (Hotovo) se dostanete do hlavního okna.

   

 11. Rozdíly v aktuálnostech a obsahu dat mezi RAM a danou zálohou:


 12. Toto okno slouží pro informaci o všech datech, která jsou v paměti RAM a také v dané záloze. Vlevo můžete vidět piktogramy Palmu, což vyznačuje data v paměti RAM, dále karty, což značí data na externím paměťovém médiu nebo volné místo, což značí, že data nejsou na daném místě. Znak rovnítka = značí, že data v paměti RAM jsou shodná s daty v záloze. Šipka vždy značí, že data jsou novější na daném médiu (RAM Palmu nebo karta). Např. databáze ExtScan na obrázku značí, že data jsou pouze na kartě.

   

 13. Speciální funkce:


 14. Poslední okno aplikace umožňuje pomocí ikony Copy CardBackUp to Card zkopírovat aplikace CardBackUp na kartu a spouštět je odtud. Make Startup on Card, znamená, že aplikace zapíše na kartu určitou informaci, která vede k tomu, že pokud zasunete tuto kartu do slotu, automaticky se spustí aplikace CardBackUp. Ikona Restore Old StartUp on Card znamená, že se provede automatická záloha aplikací a spuštění CardBackUp po zasunutí karty do slotu. Po kliknutí na Done se opět octneme v základním okně aplikace.

 

Za zapůjčení aplikace na testování děkujeme firmě PDA Planet Praha.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz