2Action Meeting - aby den měl 25 hodin

aktualizováno 
Znáte to - dlouhé porady a ještě delší zápisy z nich, pracně přepisované z poznámek a různých podkladů. Komunikace je ale jistě nutná a  my vám dnes představíme aplikaci, která vytiskne zápis z porady, ještě než si účastníci stačí vyzvednout kabát z šatny!

 

Tento program skutečně čas šetří a čas je dneska možná nejcennější veličina tohoto uspěchaného světa! V tomto jsou PDAčka velmi kouzelná a docela bych doporučil článek přečíst těm různým skeptikům a "zaneprázdněným", kterým v šuplíku hnije firemní PDA, na které oni "nemají čas", protože jsou stále zahrabání v haldě papírů.

Všichni, kdo vedete porady, či se jich alespoň zúčastňujete, čas od času zapochybujete o účelnosti takto vynaloženého času. Copak účastníci - pro ně je to "jen" čas strávený na poradě, ale vy všichni, kteří porady, meetingy, briefingy (či jak se tu vás jmenuje) připravujete, vedete a děláte z nich zápisy, víte, co taková poradička všechno obnáší.

Tento článek pochopitelně není o správných postupech při přípravě a průběhu porady, je ale jasné, že pro úspěch porady je nejdůležitější dobrá příprava, kdy si musíte vyjasnit cíle porady, její program a okruh účastníků, nelze samozřejmě podceňovat místo konání, přípravu prezentačních prostředků apod. Samotný průběh porady je námětem na knihu, a tak jen připomenu, že vyústěním porady by měl být zápis s přehledem úkolů, které z ní vyplynuly (termíny, odpovědné osoby), a základními myšlenkami. Porada bez zápisu a úkolů jako kdyby nebyla.

 

2Action Meeting je specialista na porady

2ActionMeeting je program, který vám výrazně pomůže s přípravou porady, jejím průběhem a nejeefktivnější je při takřka okamžité tvorbě zápisu z porady! Má PalmOS a desktopovou část, které spolu velmi úzce spolupracují.

Příprava porady

V PalmOS programu si založíte novou poradu a vyplníte základní informace o ní. Naplánujete tedy místo, datum a časový rozsah porady. Je docela dobré si zrovna naplánovat i účastníky porady (můžete je ale kdykoliv editovat a doplňovat později), a to jednoduše výběrem osob z vašeho AddressBooku. Můžete si zapsat i rámcové body programu.

Základní obrazovka má dole tři ikonky pro zobrazení dne, týdne a měsíce (jako diář). Detail porady má jednu řadu ikonek nahoře a podobnou dole. Ta horní slouží jako filtr pro zobrazení a dolní jako NEW tlačítko pro jednotlivé typy položek. Zleva doprava jsou to:

  • zobrazit vše (jen horní "filtr")
  • poznámka
  • kresba
  • úkol
  • účastník porady
  • bod porady

 

 

Průběh porady

Průběh pořady si jednoduše zaznamenáváte přímo v Palmu. Upřesníte účastníky a poznamenáváte si jednotlivé body a úkoly, můžete rovněž vkládat různé poznámky, náčrtky, kresbičky, diagramy apod. Když to budete dělat v průběhu porady opravdu poctivě (a je to docela snadné), máte v podstatě zápis hotov...

Po poradě

Přichází největší kouzlo a půvab programu - je po poradě, ve vašem Palmu je položkově hotový zápis. Vy HotSyncujete svůj Palm a v doprovodné desktopové aplikaci se vám následně objeví vaše data z porady. Vy je překontrolujete a uděláte z nich krásný zápis pomocí příkazu "Make Report" - zde můžete zvolit jednu ze šablon (šablony si ale můžete sami upravovat) určující vzhled zápisu, který pak vypadá velmi profi. Přímo z programu můžete zápisy rozeslat emailem účastníkům, či je vytisknout, nebo vyexportovat někam na Intranet v HTML formátu.

Závěr

Výrobcem 2Action Meeting je firma Cyberling Technologies a program stojí 29,95 USD, což za aplikaci tohoto typu a významu opravdu není mnoho. Program můžeme opravdu vřele doporučit všem, kdo zápasí s poradami - díky desktopové části je i dobrým profesionálním řešením.

Témata: aplikace, New 2DS XL, Palm
  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Velká změna k lepšímu. Google nedovolí nové mobily se starým Androidem

Google vytáhl silnou kartu v rámci boje s roztříštěností ekosystému jeho operačního systému Android. Pomalé aktualizace...

Patří mezi nejlepší mobily na světě. Mají radar a vyfotí i noční oblohu

Podle očekávání představil Google své nové mobilní telefony Pixel 4. Přístroje, o kterých už úniky informací prozradily...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Aplikace má pomoci s pořízením nového bydlení

Aplikace s názvem MP Home nabídne kompletní přehled o tom, co se děje s úvěry zákazníků, a pomůže jim s výběrem nového...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

Američanům se nelíbí aplikace, která pobláznila internet

Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje grafickou manipulaci s portréty uživatelů sociálních sítí, dělá starost...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz