Diskuse k článku

V Liberci se o evropské stamiliony utkají divadlo, muzeum i vodní dům

Liberečtí zastupitelé budou příští týden rozhodovat o třiceti projektech, které by mohlo město zaplatit z evropských dotací. Liberec má z evropských peněz k dispozici 540 milionů korun, hodnota všech projektů je zatím zhruba tři čtvrtě miliardy. Zastupitelé tak nejspíš některé z návrhů vyřadí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zetkaa

Chceme vrátit dotace z EU?

Pak jsme na nejepší cestě! Zpochybňováním projektů a odsouváním realizace jsme na nejlepší cestě k odmítnutí šance něco smysluplného vybudovat za pouhých 15% ceny (spoluúčast města). Na rekonstrukci divadla a další projekty v příštích 20 letech město z vlastních zdrojů mít nebude... a další města z NUTS II Severovýchod (Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj) už čekají na to, až se městu Liberec v zájmu využití časově omezených zdrojů z Regionálního operačního programu na období 2007-2013 dotace sebere a přerozdělí jinam.... ;-€ Administrativa kolem evropských projektů, včetně výběrových řízení, je velmi náročná, takže riziko nevyčerpání dotací je naprosto reálné (projekty mohou být zahájeny nejpozději v roce 2013 a dokončeny maximálně do poloviny roku 2015).

0/0
20.1.2012 11:35

peta_lbc

Re: Chceme vrátit dotace z EU?

Otázka ovšem zní, zda si zadlužené město jakým je Liberec může a má dovolit stavět za každou cenu. Jak se píše níže, peníze pro Divadlo jsou nám všem jasné jako potřebné. Ale pořád nevím, proč by se měly dál bezdůvodně zvyšovat dluhy města při jeho spoluúčasti. Myslíte jenom proto, že tu někdo potřebuje stavební zakázku? Jsme svědky toho, že se dotace začínají vracet a města ani při spoluúčastí 7% (93% dotace) na to nemají. Prostě nemají a tak nestaví! Rád přenechám nevyužité peníze hradečákům než by se tu stavěla nějaká další zbytečnost. Každá taková má totiž do budoucna třeba provozní náklady - ať jde o muzeum tramvají nebo vodní domek na koupališti. A kdo je zaplatí? Dotace těžko.

+1/0
21.1.2012 23:14

LucyBlack

Souhlasím

Jsem rozhodně pro divadlo, nejen že se jedná o podporu kultury, ale opravdu to divadlo je třeba výrazně zrekonstruovat. Každá jiná města se o svá divadla starají, tomu našemu, které je vyhlášené po celé republice jako jedno z nejlepších spíš jen a jen ubírají dotace a dovedou tímto divadlo ne jen ke krachu, ale jak tak koukám tak taky k rozpadu.

0/0
20.1.2012 11:19

Muf007

A jsme tam, kde jsme byli

místo, aby se opravoval majetek města, budou se peníze vyhazovat oknem, protže když jsou dotace tak se musí využít ať stojí co to stojí. Město to přesně předvedlo u bazénů. Hlavně, že Syner staví nový bazén pro Ještědkou sportovní, ale bazény ve školách město zavírá a nerekonstruuje. (s odvoláním, že to nové bude lepší. Kdo tomu věří, pane Šolci?)

To, že Divadlo F.X. Šaldy potřebuje opravu a rozšíření jako sůl musí být jasné každému kdo tam někdy nakoukl, o tom žádná. Ale proč vyhodit 30 mega třeba za domek u Lesního koupaliště, to mi hlava nebare. O dalších projektech jako Svijanská aréna, o které nám před stavbou Tipsport arény představitelé města říkali, že je neopravitelná, musí se demolovat a proto se postaví aréna zcela nová, ani nemluvím. To je lumpárna až na půdu.

+2/0
20.1.2012 9:08

borgano

Re: A jsme tam, kde jsme byli

R^

je mi z mého rodného liberce na blití

VIVAT velké zlodějské koalici

+2/0
20.1.2012 9:39

kobrik

Re: A jsme tam, kde jsme byli

Je vidět, že tomu vůbec nerozumíte :)

0/0
21.1.2012 19:46

Najdete na iDNES.cz