Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na stres jsem v soutěži neměl čas, říká bronzová SuperStar z Liberce

  8:12
Liberečan Nikolas Bitkovskij skončil v uplynulém ročníku SuperStar na třetím místě. Zpívání a psaní písniček se chce věnovat i po soutěži, už mu začaly chodit nabídky.

Nikolas Bitkovskij z Liberce uspěl v SuperStar, v konečném umístění se před něj dostali jen další dva soutěžící. | foto: archiv SuperStar

Ještě nedávno hrával na ulici a nikdo ho neznal. Na konci minulého roku ale Nikolas Bitkovskij obsadil televizní obrazovky a spolu s dalšími finalisty bojoval o titul Česko Slovenská SuperStar.

Ten mu unikl jen těsně – dvacetiletý Liberečan skončil na třetím místě. Přestože mu ihned po přenosech začaly chodit nabídky, uvědomuje si, že to tak nemusí být napořád. „Je hodně těžké neudělat nějaké špatné rozhodnutí. Celé to vnímám jako šachy. Jeden špatný tah a hra může skončit,“ říká Bitkovskij.

Gratuluji ke třetímu místu. S odstupem času, jak na toto umístění hledíte?
Děkuji. Na umístění hledím pořád stejně. Jsem neskutečně vděčný za to, jak to dopadlo a vděčný za to, že jsem mohl být v každém živém vysílání SuperStar a oproti vítězovi jsem zpíval jenom o jednu písničku méně. Nepřišel jsem vyhrát, ale předvést lidem u obrazovek co nejvíce ze sebe.

Když jste se dostal do TOP 10, tušil jste, že by to – jak se říká sportovní terminologií – mohlo cinknout?
Věděl jsem, jaké je v TOP 10 složení, a určitě jsem na medailové pozice ani nepomyslel. Chtěl jsem dojít do druhého kola, abych si mohl zazpívat jednu pomalou a jednu rychlou písničku v živých vysíláních. A každým kolem se pak cíle měnily, nicméně vždy sahaly jen na to následující kolo.

Co podle vás rozhodlo, že jste došel až na stupně vítězů?
Do dneška vlastně nevím. Rád bych to popsal nebo nějak vysvětlil, ale já jsem nepřišel do SuperStar hrát nějakou hru. Byl jsem sám sebou a nad věcmi, co jsem řekl a udělal, jsem zas tolik nepřemýšlel. A v konečném důsledku možná právě tohle byl ten důvod, proč se to nakonec povedlo.

V čem naopak vidíte důvod, že ještě výš se dostali vaši kolegové, tedy že druhá skončila Elizabeth Kopecká a vítězem se stal Adam Pavlovčin?
Určitě to je profesionalita a vyzpívanost. Ačkoliv se hudbě nevěnuju čerstvě, tak jsem neměl zkušenostmi na Adama, který má vystudovanou hudební školu v Anglii a odzpívány spousty koncertů, ani na Elizabeth, která se také hudbě věnuje na velké úrovni už nějaké roky. Na druhou stranu si ani nemyslím, že by mi zkušenosti pomohly. Oba dva mají neskutečný talent a na tom, že jsou o 6 a 7 let starší než já, ani tak nesejde.

Čtyři finálové večery sledovaly živě pokaždé statisíce diváků. Jaké bylo zpívat a vůbec vystupovat na pódiu s pocitem, že cokoliv řeknete, jakýkoliv tón zazpíváte, už nepůjde vrátit zpět?
Člověk si to popravdě ani neuvědomuje. Celý týden probíhaly přípravy a každé vystoupení jsme zkoušeli nesčetněkrát. Jediný rozdíl byl v tom, že v neděli v osm tam seděli lidé a už to byl ten poslední pokus, na kterém záleželo nejvíc. Ale tam už fungoval adrenalin a aspoň v mém případě nebyl čas na nějaký stres.

Jak vám k srdci přirostla porota ve složení Pavol Habera, Leoš Mareš, Marián Čekovský, Monika Bagárová a Patricie Pagáčová?
Každý jeden člen poroty je osobnost a každý je úplně jiný. S některými jsme měli možnost se bavit více, s některými méně, ale každému z nich jsem stejně vděčný za to, že mě posunuli až do živých kol, a za každou radu, kterou mi v průběhu soutěže dávali jak na kameru, tak mimo ni.

Jak jste zvládal covidová opatření? Tuším, že kvůli přísným podmínkám jste ani nemohl mít v publiku všechny členy rodiny.
Nemohli jsme samozřejmě mít velké stovky diváků, jako to kdysi bývalo, ale na druhou stranu si určitě nemůžeme stěžovat, protože minulí finalisti měli v sále asi 20 lidí, což si nedokážu dnes představit. Diváci vytvářejí atmosféru a pocit, že jde o velkou show. Ty statisíce lidí v televizi totiž neslyšíte a nevnímáte jejich energii

Letošní ročník SuperStar pro vás byla již druhá zkušenost s touto soutěží, poprvé jste bojoval v roce 2018, ale na finále vaše výkony nestačily. Vyplatilo se zkusit to znovu?
Myslím, že ten výsledek mluví za vše. V životě jsem díky bohu nikdy nebyl nikým nucen dělat velká rozhodnutí, všechna jsem si sám vybral a tohle bylo jedno z dalších, které se povedlo. Ačkoliv jsem v roce 2018 ještě nebyl připravený, bylo to stejně dobré rozhodnutí, jako se přihlásit loni, protože jedno by nemohlo být bez druhého. Tou první účasti jsem byl o krok napřed před ostatními, věděl jsem, do čeho jdu a jak se na to připravit.

Jaké máte nejsilnější vzpomínky na uplynulý ročník?
Nechci říkat nějaké konkrétní, protože SuperStar vnímám jako jednu velkou zkušenost a vzpomínku komplexně, ale nejvíc mi určitě dalo každé živé vysílání. A hlavně tedy vyřazování a ten pocit, kdy se dozvíte, že postupujete dál. Probudí se ve vás emoce, které nedokážete pojmenovat, protože nic jiného k tomu nemůžete v životě přirovnat. Je to, jako byste vyhrávali každou neděli Sportku.

Teď je ale soutěž minulostí a k vaší kariéře už nebudou pomáhat kamery, přímé přenosy a porota s Haberou a Marešem v čele. Co vás čeká?
Celou soutěž nám bylo kladeno na srdce, že ta pravá soutěž začíná až po posledním přenose, a já si toho byl vědom. Je hodně těžké neudělat nějaké špatné rozhodnutí. Celé to vnímám jako šachy. Jeden špatný tah a hra může skončit. Chci dělat hudbu, psát písničky a koncertovat, ale je hodně důležité, s kým se rozhodnete pracovat. A na tom právě teď trávím nejvíce času.

Máte už nějaké zajímavé nabídky? Co si vzpomínám, tak například Martin Schreiner z předchozího ročníku SuperStar z obrazovky nezmizel a stal se jednou z výrazných tváří pořadu Tvoje tvář má známý hlas.
Nabídky chodí pořád, ale člověk musí samozřejmě vybírat, co chce dělat a jak se chce prezentovat. Měl jsem i nějaké resty, které teď doháním, Silvestr jsem strávil na Starých peckách s Leošem Marešem, nějaké věci se budou točit v průběhu ledna, ale chtěl bych být brán víc jako muzikant než jako nějaká celebrita.

Když jsme spolu hovořili ještě před finále, prozradil jste mi, že jste dříve buskoval, tedy hrál na ulici. Vrátíte se tam?
Busking je něco, čemu bych se věnoval, i kdybych vyprodával haly, takže ano. Vracím se do klasického modelu hraní každý víkend, kdy budu mít čas.

Autor:
  • Nejčtenější

Tykání Vietnamcům srdečně nesnáším. Populární průvodčí s humorem boří stereotypy

Premium

Pije české pivo, miluje hlášky z Cimrmanů, má rád knedlíky s vajíčkem nebo klasický guláš. Co na sebe prozradil nejslavnější průvodčí Českých drah, hvězda Instagramu a TikToku vietnamského původu?...

16. července 2024

Nahá žena není něco, co má potěšit muže, míní burleskní performerka

Premium

Před dvěma lety si usmyslela, že vybuduje burleskní impérium. Kromě toho, že mezinárodní umělkyně Zorya Blue v burlesce vystupuje, ji také vyučuje. Nyní se svou show plnou kostýmů, sexy žen a...

18. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na Perštýně vyrostou věže se stovkou bytů. Nejsou pro každého, míní makléř

Rezidenční projekt Nový Perštýn v centru Liberce vstoupil do své druhé fáze, která nese název Vilapark Horizont. Stavba dalšího bloku moderních bytovek v nevzhledné jámě již započala a developer už...

20. července 2024  7:33

Tragikomický dvojdotek změnil euforii na zmar. Nešťastník Trubač se podivoval nad VAR

Vše pro Daniela Trubače začalo až komickým ukopnutím. Po pár vteřinách se pro něj a jeho spoluhráče situace proměnila v nepopsatelnou radost, aby za pár minut bylo zase všechno jinak. A nakonec z...

22. července 2024  8:53

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Liberecká zoo apeluje na dovolenkáře, jejich chování může mít vážné důsledky

Selfie s mláďaty orangutana, plavání s delfíny nebo jízda na slonovi. Podpora podobných aktivit a jejich sdílení na sociálních sítích může mít závažné důsledky. Často vede k týrání zvířete, nevědomé...

21. července 2024  8:03

Hrubka na dopravní značce baví obyvatele Milířů, obec shání zhotovitele

Slyšet, mlýn, blýskat se, Milýře… Podobně poupravená verze vyjmenovaných slov pravděpodobně zněla v mysli zhotovitele dopravní značky pro obec Rádlo na Jablonecku, v jehož katastru se nachází...

23. července 2024

Posila pro liberecké hokejisty. Za zámoří přišel urostlý útočník Ryšavý

Liberecké hokejisty posílil útočník Martin Ryšavý. Jednadvacetiletý odchovanec Přerova, který v ročníku 2020/21 odehrál v extralize šest utkání za Vítkovice, působil poslední tři sezony v Severní...

23. července 2024  11:04

Řidič zkolaboval v zamčeném autě uprostřed křižovatky, pomohli mu policisté

Automobil stojící uprostřed liberecké křižovatky vzbudil v sobotu 20. července podezření u policistů z oddělení hlídkové služby. A neušel ani pozornosti znepokojených kolemjdoucích. Při rychlé...

23. července 2024  10:23

Posezení u jablonecké přehrady je terčem kritiky, k ohni je to s buřtem daleko

Vynikající nápad, ale špatné provedení. Tak by se dalo charakterizovat lamentování diskutujících na sociálních sítích ohledně novinky na jablonecké přehradě, veřejného ohniště.

23. července 2024  7:13

Advantage Consulting, s.r.o.
STAVEBNÍ ROZPOČTÁŘ (45-55.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...