Politici v Liberci dělí nemocniční posty, ve hře je exprimátor Kittner

  8:29aktualizováno  8:29
Šéf libereckého Dopravního podniku Jiří Veselka se dostal do představenstva liberecké nemocnice. A může se stát i jejím ředitelem. Současně s ním se mluví o bývalém primátorovi Liberce Jiřím Kittnerovi jako o budoucím ekonomickém řediteli nemocnice. Podle některých libereckých politiků je to důkaz, jak si vedení radnice rozděluje atraktivní posty.

O dlouholetém primátorovi Liberce Jiřím Kittnerovi se mluví jako o novém ekonomickém řediteli liberecké nemocnice. | foto: MF DNES

"Pan Veselka je schopný, nemocnici zná, má manažerské dovednosti a je navíc loajální k radniční koalici," prohlásila Zuzana Kocumová, zastupitelka za Unii pro sport a zdraví.

"Je určitě dobré mít ve vedení nemocnice někoho, kdo ví, jakým způsobem a koho podělit, ale zároveň udržet nemocnici v černých číslech," dodala.

Noví lidé v nemocnici

Jiří Veselka 
Předseda a zakládající člen Unie pro sport a zdraví
2002-2006 náměstkem libereckého primátora, 
od roku 2007 je ředitelem Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou

Jiří Kittner 
Lídr ODS v Liberci
v letech 1991-1994 pracoval v  Komerční bance
v roce 1994 nastoupil do firmy Syner jako ekonom a následně se stal jejím ekonomickým ředitelem
1999-2010 primátor Liberce

Vedení radnice ale takovou spekulaci odmítá. "Slyším o tom poprvé, určitě se nesnažíme pana Veselku do nemocnice protlačit. Naopak, já bych byl mnohem radši, kdyby zůstal v Dopravním podniku, protože pod jeho vedením funguje dobře," zmínil ekonomický náměstek primátorky Jiří Šolc.

Vyjádření Jiřího Veselky se nepodařilo sehnat. Podle Kocumové je ale právě Veselka ideálním kandidátem. Jako předseda strany USZ, která je členem koalice, by tak stál v čele společnosti, v níž má město Liberec minoritní podíl.

Ve hře o nemocnici je i Kittner

"A pokud by náměstkovský post připadl někomu, kdo je tichým podporovatelem radnice, tak si myslím, že je to elegantní řešení," upozornila Kocumová.

Naráží tak na možnost, že ekonomickým ředitelem nemocnice by se mohl stát bývalý primátor Jiří Kittner. Na toto místo je vyhlášeno výběrové řízení. Zda se do něj ale přihlásí, nechtěl Kittner příliš komentovat.

"Asi budu hrubý, ale co je komu do toho. Já už nejsem primátor, já jsem dnes jen pan Jiří Kittner a nemám důvod se někomu svěřovat s tím, do jakého výběrového řízení se budu nebo nebudu hlásit. Můžu jen říci, že jsem ho zaregistroval, myslím, že na to místo mám kvalifikaci a něco o té problematice vím," uvedl.

Zároveň také odmítl, že by šlo o rozdělování trafik. "Nikdo mě neoslovil, a nikoho jsem neoslovil ani já. Navíc trafika je podle mě místo, kde nemusíte nic dělat a máte za to hodně peněz. A já myslím, že v současné době post ekonomického ředitele nemocnice tato kritéria nesplňuje," zdůraznil.

Atmosféra v nemocnici není dobrá

To, že by mohly nějaké změny ve vedení nemocnice proběhnout, ale připustil i Pavel Novák, krajský radní pro zdravotnictví, a také předseda dozorčí rady nemocnice. Ten osobně není z atmosféry, která v ní panuje, nadšený.

"V představenstvu nemocnice stále chybí dva členové, kteří dosud nebyli nahrazeni. Jedním z nich by mohl být pan Veselka a i ze strany města cítíme určitý tlak ho jmenovat. Zda se stane ředitelem, o tom už rozhodne představenstvo," podotkl.

Nálada v liberecké nemocnici není zrovna nejlepší. Podle Kittnera je to i tím, že všichni bojují se všemi a nikdo v ní nevládne. (o problémech v nemocnici čtěte zde)

"Už několik měsíců jsou výdaje větší než příjmy. A pokud se určitá skupina lidí řídí heslem čím hůře, tím lépe, a dělá pro to všechno, pak to dlouho vydržet nemůže a nemocnice bude potřebovat krizové řízení," podotkl Kittner.

Nejčtenější

U Máchova jezera se usadili šakali. S klimatem se něco děje, říká zoolog

Od března doplní vycpaný šakal expozici českolipské fauny v místním muzeu....

Když šéf českolipského muzea Zdeněk Vitáček, před lety začal nacházet v okolí Doks a Provodína charakteristické stopy s...

Šlágr kola v televizi neuvidíte. Kvůli výběru ČT i postoji klubů

Tyler Redenbach z Liberce se snaží překonat brankáře Třince Šimona Hrubce.

Kdo by čekal, že na televizní obrazovce uvidí šlágr středečního kola extraligy, bude zklamán. Hokejový duel prvního...

Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek

Ludvík Berousek u soudu v České Lípě (21. ledna 2019)

V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka...

Zemřel filatelista, který vlastnil zřejmě největší sbírku známek v Česku

Nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček na snímku ze srpna 2010

Ve věku 76 let zemřel filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil, donedávna majitel zřejmě největší sbírky známek v Česku....

Kamion biatlonistů se vrátil domů. Nejhorší noční můrou je D1, říká řidič

Řidič Martin Žák s kamionem loni najezdil 15 tisíc, letos už 10 tisíc kilometrů.

Třináct metrů dlouhý, čtyři metry vysoký, téměř dva a půl metru široký. Prostě klasický kamion, jakých jezdí na...

Další z rubriky

Ceny pro britské hudebníky stvořili v Lasvitu, podobu jim vtiskla brambora

Soška pro britské umělce

Brambora vtiskla jedinečnost soškám, které si za své výkony převezmou britští umělci. Trofeje pro letošní udílení cen...

Firmy kvůli nedostatku sil berou i narkomany, potvrzují experti i odbory

Pervitin

Přibývá lidí, kteří jsou v zaměstnání pod vlivem návykových látek. Shodují se na tom odborníci na drogovou...

Až statisícové pokuty. Proti technoparty chce Liberec zakročit vyhláškou

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (23. dubna 2018)

Velké pozdvižení vzbudila v uplynulých dnech informace kolující na sociálních sítích, že by se měla na okraji Liberce...

Clarion Grandhotel Zlatý Lev****
Kuchař/ka

Clarion Grandhotel Zlatý Lev****
Liberecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz