Pekařce učarovala vesnička, chléb s vůní majoránky sází do pece lopatou

  8:23aktualizováno  8:23
Když jí člověk volá na mobil, ozve se polský operátor, i když číslo je do Čech. Šárka Nemešová totiž opustila před lety Liberec. Učarovala jí Dolní Oldřiš, osada ze tří stran obklopená Polskem, uprostřed Frýdlantského výběžku. Šárka se tam před třemi lety vrhla na pekařinu.

Pekařka Šárka Nemešová | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jenže nepeče pohodlně v troubě. Nechala si postavit chlebovou pec zvanou roštovka a chleba do ní sází postaru na lopatě. 

„Oldřiš mi učarovala, ani nevím proč. Koupila jsem zde starou chalupu, nikdo ji nechtěl. K pekařině mě asi dovedly zasuté geny. Můj pradědeček si postavil mlýn v roce 1909 u Jizery. Tak jsem si řekla, že když on mohl mít mlýn, co bych já nemohla mít pekárnu,“ vypráví mladá pekařka, zatímco pod rukama se jí ze tří copánků těsta rodí veliké housky. 

Sype je mákem nebo kmínem a červenou paprikou. Vedle v ošatkách už kyne chleba a vzadu v komoře čeká těsto na tvarohové a makové buchty. Do toho každou chvíli odbíhá k peci a přihazuje polínka. Dřevo na zatápění si přitom také dělá sama. Soused jí jen pomáhá přivézt klády k chalupě.

„Pec musí být správně roztopená doběla. Každý den je to dobrodružství. Na to, jak pec peče, má vliv dřevo, kterým se topí, i počasí. Když je zima, vlhko a klesá tlak, je to jiné než za krásného letního dne. A to mě na tom baví. Pekařina je řemeslo a pro mne je na něm nejcennější právě způsob výroby. Všechno dělám ručně, z kvalitní mouky, kterou si jezdím vybírat. Za měsíc zpracuji zhruba tunu mouky,“ utírá si Šárka čelo. 

Zájem lidí ji donutil i k buchtám

Ani na chvíli se přitom nezastaví. Pec ani kynuté těsto nepočkají. Všechno je tu spočítané na minuty. Vstává v půl šesté, aby v šest mohla zmladit kvásek. V osm se zadělává těsto a roztápí pec. Do pece se sází kolem desáté. Do velké pece se vejde najednou 32 chlebů nebo 50 housek. 

Fotogalerie

„Musím všechno stíhat, abych ve tři byla ve Frýdlantě, kde jsem si otevřela prodejnu. Chtěla jsem prodávat hlavně domácí chleba, ale nakonec mě zájem lidí donutil i k buchtám,“ ukazuje pekařka na vlastnoručně vyrobené formy na buchty z keramiky.

Přesto je pro ni chléb na prvním místě. Podle toho, v jaké fázi přípravy do něj přidá kvas, má pak chleba chuť. Šárka do něj ale také ráda přidává kmín a majoránku, stejně jako další sezonní byliny. Třeba estragon, libeček, dobromysl. 

„Když je chleba dobře udělaný, vydrží klidně i 14 dní. To o chlebu ze supermarketu říct nejde,“ poukazuje pekařka. Chleba z Oldřiše už získal značku Regionální produkt Jizerských hor. Sehnat se dá i v prodejnách zdravé výživy v Liberci. Kdo má chuť si ho upéct v chlebové peci sám, může se ho přijet do Oldřiše naučit dělat v rámci kurzů pro veřejnost. 

Nejčtenější

S českou přírodou to začalo být velmi špatné, říká ředitel botanické zahrady

„Tu krásu, kterou pamatuje ještě naše generace, současná republika rychle...

Je duben a sotva jsme schovali krémy proti omrzlinám, musíme si nakoupit ty opalovací. Typické české jaro se už řadu...

Liberec urval čtvrté finále v prodloužení a vyrovnal sérii s Třincem

Liberečtí hokejisté slaví vyrovnání finálové série s Třincem.

Hokejisté Liberce dokázali podruhé srovnat finálovou sérii Tipsport extraligy. Čtvrtý duel na ledě Třince rozhodlo až...

Rozhodčí mi dal pěstí. Třikrát, řekl liberecký Vlach s boulí na nose

RÁNA PĚSTÍ? Na této fotografii je vidět, že liberecký Jaroslav Vlach skutečně...

Emoce se stupňují. Hokejisté Liberce v závěru pondělního třetího finále v Třinci už věděli, že prohrají, a tak se...

Tři pilíře, tři otazníky. Jak bude vypadat tým Komety v příští sezoně?

Trenér Komety Libor Zábranský udílí pokyny Martinu Eratovi.

Na rozdíl od minulého léta, během kterého z Komety odešlo rovnou šest stěžejních hráčů, nečeká letos hokejové Brno tak...

Třinec ovládl první finále, v Liberci udržel těsné vedení až do konce

Třinecký Martin Růžička oslavuje se spoluhráči gól v síti Liberce.

Třinečtí hokejisté vstoupili do finále Tipsport extraligy vítězně. Ocelářům stačily k triumfu v Liberci dva...

Další z rubriky

Krakonoš zpívá Smetanu, aby se zachránil. Z jeviště zní rock i pop

Představení „Bedřich Smetana: The Greatest Hits“

Na tenký led národních skvostů Bedřicha Smetany se odvážil vstoupit ochotnický Divadelní spolek Krakonoš. Herci a...

Budoucí automechanici ve Vysokém se budou učit opravovat elektromobily

Integrovaná střední škola ve Vysokém nad Jizerou

Některé moderní přístroje a zařízení si mohli budoucí automechanici z Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou...

Hudba ze sluchátek hraje i ve vaku na mrtvoly, varuje preventivní vlak

Na hlavní vlakové nádraží v Liberci přijel Preventivní vlak.

Uši ucpané sluchátky s nahlas puštěnou hudbou v kombinaci s přecházením kolejí jsou častou příčinou smrtelných srážek...

Najdete na iDNES.cz