Na místě zasahovali hasiči, policie a záchranáři. „Ošetřovali jsme dvě osoby. Jedna osoba bohužel utrpěla zranění neslučitelné se životem a lékař konstatoval smrt. Druhá osoba utrpěla středně těžké poranění. Letecky jsme ji transportovali na traumacentrum v Liberci,“ potvrdil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.
„O nehodě nás kolem 07:50 informovala zdravotnická záchranná služba, ke střetu dodávkového vozidla a skříňového nákladního vozu došlo na silnici I/13 v místě nového nákupního centra Norma,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.
Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Provoz na frekventované silnici z Liberce na Děčín několik hodin stál, auta se na silnici vrátila až v půl čtvrté odpoledne. Policie odkláněla dopravu na objízdnou trasu.

Nehoda se stala u Jablonného v Podještědí.
Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz