Liberecký Vesec se připravuje na Benátskou. Čeká se až 15 tisíc lidí

  6:30aktualizováno  6:30
Hudební festival Benátská! se koná ve Vesci už popáté. Areál se pro třídenní akci, která je největší v Libereckém kraji, připravuje už od minulého týdne. Až do neděle byl provoz bez omezení, teď už musejí návštěvníci, hlavně cyklisté a bruslaři, počítat s tím, že se do některých míst nedostanou.

Největší hvězdou letošního ročníku bude Tom Jones. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

„Až do středy je v provozu občerstvení i půjčovna, od čtvrtka pak se do areálu dostanou pouze návštěvníci s platnou vstupenkou,“ upozornil Jan Svatoš, ředitel Sportovního areálu Ještěd.

Festival přiláká do Liberce kolem patnácti tisíc lidí. Většinu z nich do areálu zaveze kyvadlová doprava. „Pro návštěvníky festivalu je zřízena speciální linka číslo 41, která nově odjíždí ze zastávky Rybníček - Reného Matouška v Tatranské ulici a od vlakového nádraží. Cestující ze přepravu nebudou nic platit,“ uvedla Martina Poršová, mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Podle ní je dopravní podnik připravený aktuálně reagovat na počty návštěvníků a přidat v případě potřeby spoje. V průběhu festivalu bude dispečerské řízení také přímo ve Vesci. Kyvadlovou dopravu platí pořadatelé, přispěje na ni ale i Liberecký kraj. Z resortu dopravy uvolní dotaci ve výši 242 tisíc korun.

„Peníze půjdou na zajištění kyvadlové dopravy, na dopravní značení, pronájem ploch k parkování návštěvníků a na jejich údržbu,“ vypočítala Markéta Dědková, z tiskového oddělení Libereckého kraje.

Dalších dvě stě tisíc korun pak odsouhlasili krajští radní jako dotaci na pořádání samotného festivalu. Částka půjde z odboru kultury. „Festival Benátská! byl také jako významná událost celorepublikového významu zařazen mezi 16 akcí, jejichž konání hodlá kraj v letech 2017-2021 finančně podpořit,“ dodala Dědková.

Dan Bárta na pódiu i ve vinárně

Program začíná už ve čtvrtek, kdy bude jedním z taháků koncert z muzikálu Jesus Christ Superstar v hvězdném legendárním složení Dan Bárta, Kamil Střihavka nebo Bára Basiková. Ještě před vystoupením mohou fanoušci v 18 hodin pozdravit Dana Bártu ve festivalové vinárně. Hlavní zahraniční hvězdou je Tom Jones, jeho vystoupení je naplánované na pátek od 20 hodin.

Na bezpečnost dohlédnou v areálu jak organizátoři, tak i policisté. „Návštěvníky při vstupu prohlížíme, nesmějí mít s sebou žádné zbraně, nože nebo pyrotechniku, ale ani nápoje v pet lahvích. Záleží i na policii, zda vzhledem k událostem posledních dní nebude vyžadovat ještě něco navíc, možná použijeme při vstupu ruční detektor kovů,“ dodal Pavel Mikez, spolumajitel festivalu. Ve městě budou posílené hlídky městských strážníků, jeden bude vypomáhat i na záchytce.

Nejčtenější

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Soud potvrdil rodu Walderode restituční nárok k panství na Turnovsku

Zámek Hrubý Rohozec

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku. Rod se...

Jablonec do Arménie, či Makedonie. Boleslav do Kazachstánu, nebo Gruzie

Jablonečtí fotbalisté děkují fanouškům za podporu po utkání Evropské ligy v...

Jablonečtí fotbalisté ve 2. předkole Evropské ligy narazí na soupeře z Arménie, nebo Severní Makedonie. Vyzvou vítěze...

Liberecká policie pátrala po uprchlém vězni. Už se vrátil zpět

Při rozsáhlém cvičení Orkán 2019 si více než dvě stovky účastníků především z...

Liberecká policie pátrala po uprchlém vězni Petru P. Jednatřicetiletý muž v sobotu po třetí hodině ranní opustil své...

Ta obměna kádru je abnormálně velká, ví jablonecký trenér Rada

Poslla ze Slavie Jan Sýkora (vlevo) a Vojtěch Kubista před prvním tréninkem...

Nejrazantnější změny v kádru za několik posledních sezon rozbouřily před včerejším startem letní přípravy kabinu...

Další z rubriky

Soud potvrdil rodu Walderode restituční nárok k panství na Turnovsku

Zámek Hrubý Rohozec

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku. Rod se...

Jako na skalní stezce. Muzeum zavede návštěvníky mezi horolezce

Horolezecké muzeum v Turnově

Stezku skalním městem bude připomínat nová horolezecká expozice turnovského muzea. Dělníky vystřídají návštěvníci už v...

Jablonec nad Nisou bude čtyři roky rozkopaný, místní žádají náhrady

Komplikace se dotknou křižovatky ulic Budovatelů a Poštovní.

Obyvatelé Jablonce nad Nisou se obávají rozkopaných ulic v dolním centru města. Místní tvrdí, že nebudou mít kde...

Najdete na iDNES.cz