Diskuse k článku

Liberecku vládne chladné počasí, teplo však stojí nejvíce v republice

Obyvatelé Jablonce a Liberce platí z celé republiky nejvíce za teplo dodávané z centrálních zdrojů. Lidé z těchto měst, kde se kvůli přetrvávajícímu chladnému počasí topí více než jinde, paradoxně za teplo platí nejvíce. Na vině jsou mimo jiné tepelné ztráty v parovodech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zadned

Spalovna

je zajímavé, při pohledu na ceny v ostatních městech, že tam kde mají elektrárny a berou z nich odpadní teplo vznikající při výrobě elektřiny, tam je teplo dodávané domácnostem o několik stovek levnější. My máme spalovnu a je nám to houby platné. Přitom, když se spalovna stavěla, mělo město plnou hubu řečí o tom, jak díky tomu zlevní teplo. Asi se to jaksi zvrtlo .... Holt byznys je byznys a pokud máte ještě monopol, tak není téměř páka na to to změnit. A různá sdružení, brojící za to aby bylo teplo levnější, hrají pouze na populistickou notu, ale sami vědí, že s tím nic nenadělají právě kvůli monopolu teplárny a tomu, že lidi teplo do svých bytů potřebují

+2/0
1.2.2012 10:30

borgano

Díky za ty tepelné ztráty

..máme garáž v Šimáčkově ulici v Liberci a v zimě je vjezd do garáže stabilně beze sněhu. Před řadou cca. 40 garáží vede v zemi parovod. Ten způsobuje vyhřívání silnice - luxus srovnatelný snad jen s islandem.

Jó holt my v Liberci si žijeme na vysoké noze a můžeme si ledacos dovolit ;-(

+1/0
1.2.2012 10:24

g-point

Re: Díky za ty tepelné ztráty

Jj, otec tam má taky garáž a tohle jsem mu vždycky záviděl :)

0/0
1.2.2012 11:34

baghira21

problém v liberci...

...je trošku jinde a to v tom, že když se město zbavilo většinovýho podílu v teplárně, tak si nový majitel vymínil v kupní smlouvě možnost jejího vypovězení v tom případě, pokud město nebude garantovat stávající počet  napojených jednotek...proto se město tak brání odpojování paneláků od teplárny.

0/0
1.2.2012 9:40

klof

Evergreen

Je vidět, že už není o čem psát. Řeší se to už asi patnáct let. Jedno z řešení je zateplit, vyměnit okna a hledat nějaký jiný zdroj tepla. Město nakonec to odpojení povolí. Druhá možnost je odstěhovat se tam, kam teplárna teplo nedodává. Těch míst po Liberci už je taky dost....

0/0
1.2.2012 8:52

ramese

Re: Evergreen

zadalo se napr o vlastni kotelnu .. odpojeni.. a co se stalo? zamitnuto!

0/0
1.2.2012 21:08

Najdete na iDNES.cz