Nad Libercem zavlají svastiky, filmaři ve městě natočí válečný seriál

  11:38aktualizováno  11:38
Liberec se pro potřeby filmařů vrátí na dva dny do období druhé světové války. Od neděle do pondělí budou natáčet televizní seriál World on Fire, který sleduje osudy několika hrdinů z různých míst Evropy.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Tato série mapuje osudy lidí v Polsku, Paříži, Berlíně a v Anglii,“ uvedla za libereckou filmovou kancelář Pavlína Sacherová. Seriál vzniká v produkci Czech Anglo Pictures pro společnost BBC. 

Filmaři natáčí v České republice od září. Do oka jim padla například pražská Invalidovna, v Liberci obsadí okolí kostela svatého Antonína. Proto se chodcům a řidičům uzavře Kostelní ulice.

V pondělí bude zároveň zavřený most u kavárny Pošta. „Ta bude představovat jednu z pařížských kaváren,“ přiblížila Sacherová.

Doprava od kostela svatého Antonína tak povede kolem Divadla F. X. Šaldy, z ulice Rumjancevova bude možné odbočit pouze do Sokolské ulice. Filmaři využijí i budovu divadla a prostor před ní. V těchto místech zavlají svastiky, neboli hákové kříže. 

Liberec si však od filmařů na dlouho dobu „neodpočine“. Filmová kancelář počítá hned s několika dalšími snímky, které se tu budou natáčet. 

„V dohledné době máme domluvený jeden projekt, který sem přiveze norské filmaře. Podrobnosti k tomu však zatím sdělovat nemůžu,“ nastínila Sacherová a poodhalila další natáčení. „V květnu bychom měli spolupracovat na českorakouské historické krimisérii,“ řekla.

V Liberci se naopak už neukáží tvůrci a představitelé seriálu Carnival Row v hlavní roli s Orlandem Bloomem. Ten se sice do České republiky vrátil na dotáčky, ale scény, které vznikly na libereckém nádraží letos zkraje roku, už není potřeba předělávat. 

V Liberci a okolí se letos natáčelo několik snímků. Byla mezi nimi třeba pohádka Hodinářův učeň, spot pro Člověka v tísni nebo hollywoodský Spiderman.

Autor:

Nejčtenější

Firma náhle zbourala část unikátního zámečku v Jablonci, rozčílila primátora

Do unikátní budovy zámečku Schlaraffia se v sobotu ráno zakousla rypadla bagrů....

Do unikátní budovy zámečku Schlaraffia nedaleko jabloneckého autobusového nádraží se v sobotu ráno zakousla rypadla...

Účet za tanky shořelé v Praze jde do milionů. Žár roztavil části pásů

Tank M36 Jackson je po nehodě nepojízdný. Vysoké teploty poškodily jeho...

Pět měsíců práce a více než tři miliony korun. Tak dlouho bude trvat a tolik bude stát oprava dvou historických tanků,...

Žena zemřela poté, co jí omylem nařízli tepnu. Manžel žaluje nemocnici

I když nepůjde o stavbu nové nemocnice, spolyká projekt i v této okleštěné...

Půl milionu korun žádá jako odškodnění manžel ženy, která zemřela v liberecké nemocnici. Když těžce zraněná pacientka...

Rodičům, kterým ochrnula dcerka, zaplatí liberecká nemocnice pět milionů

Operace ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Téměř pět milionů korun zaplatí Krajská nemocnice v Liberci rodičům dívky, která v roce 2009 v pěti letech ochrnula při...

Dvacet dolarů v kapse a sen o NHL. Nedvěd vzpomíná na svou emigraci

Petr Nedvěd

O té lize věděl jako kluk pramálo. „Ve Sportu vycházel se zpožděním přehled zápasů. Koukali jsme na Kanadský pohár, v...

Další z rubriky

Nebezpečný odpad ohrožoval cyklisty, firma zaplatí statisíce na pokutě

Na skládce v Osečné byly také pneumatiky či elektroodpad. K tomu neměla firma...

Přes čtyři a půl milionu korun loni rozdala v Libereckém kraji na pokutách Česká inspekce životního prostředí. Dvě z...

Jeřáb sundal z Ještědu nakloněný obelisk, podloží potřebuje opravu

Skoro tři tuny vážící obelisk potřebuje opravu.

Rohanský kámen patří k Ještědu už 181 let. Teď ale na čas zmizel. Základní deska skoro tři tuny vážícího obelisku totiž...

Sport ho nezajímá, ale jeho medaile dostanou vítězové dětské olympiády

Student Filip Lukavec navrhl medaile pro Olympiádu dětí a mládeže.

O sport se příliš nezajímá. Přesto Filip Lukavec, který letos maturuje na sklářské škole v Kamenickém Šenově, vyhrál se...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz