Liberecké Forum budou rok přestavovat, nabídne další velké značky

  10:54aktualizováno  10:54
Liberecké obchodní centrum Forum mění svoji vnitřní tvář. Prochází modernizací a slibuje atraktivnější prostory pro nájemce i zákazníky. Objeví se tu i nové značky, jako například oblečení Terranova nebo kavárenský řetězec Starbucks.

OC Forum prochází modernizací. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Části pasáží už jsou zakryty bedněním a nakupující se v některých místech procházejí užšími uličkami, než byli dosud zvyklí. 

Za dočasnými zdmi se ale ukrývá stavební rej. Interiéry nákupního domu procházejí velkou modernizací. Na jejím konci bude nejenom nová vizáž, ale i nové značky.

Modernizace interiérů je podle ředitele OC Forum Miroslava Habela ze společnosti Cushman & Wakefield, která nákupní galerii spravuje, dlouhodobě plánovaná.

„Chceme, aby centrum odpovídalo současným trendům na trhu. Přizpůsobíme se očekávání nájemců a zákazníků a nabídneme jim inovativní a atraktivní interiéry,“ uvedl pro MF DNES Habel. V praxi to stručně řečeno mimo jiné například znamená, že některé obchody a služby se přemístí do většího nebo naopak menšího prostoru podle jejich potřeb.

Fotogalerie

Většina současných nájemců ve Foru zůstane a přibudou další. Velké změny se čekají v posledním patře, kde jsou restaurace a rychlá občerstvení.

„Už teď mohu prozradit, že se tu objeví Burger King, Pizza Hut, Starbucks a součástí plánu je i doplnění o nabídku zdravého stravování,“ odhalil manažer centra.

Doplnil, že z Fora rozhodně nezmizí třeba oblíbené knihkupectví Luxor nebo prodejna hraček Dráčik, které se po přestavbě přesunou do nových a větších prostor.

Z Mrštíkovy ulice se do části budovy přemístí také zákaznické centrum ČEZ. Součástí rekonstrukce bude též přemístění eskalátorů a travelátorů.

„Dojde ke zvětšení centrální vstupní plochy a úpravě jednotlivých pasáží, ať již novým systém osvětlení, tak barevným řešením interiérů,“ doplnil Habel. V nákupní galerii se také nově objeví informační centrum.

Novinky zákazníkům odhalí po etapách

Rekonstrukce OC Forum potrvá přibližně do jara příštího roku. Hlavní práce by ovšem měly být podle ředitele hotové ještě před těmito Vánocemi.

„K zavření centra nedojde, práce budou probíhat za provozu, především v nočních hodinách, aby co nejméně omezovaly návštěvníky, a půjdou po etapách. Zákazníci o tom budou včas informováni a budou se moci orientovat podle dočasné navigace,“ podotkl Habel. 

Naznačil také, že v budoucnu by v modernizaci centra rádi pokračovali. „Může se to dotknout například parkovacího domu nebo toalet,“ doplnil Miroslav Habel. 

Obchodní centrum Forum v současnosti nabízí přibližně sto obchodních jednotek. Vyrostlo před devíti lety na místě zbouraného obchodního domu Ještěd.

Loni část prostor Fora pro vybudování nových obchodních jednotek uvolnil jeden z největších nájemců, společnost Tesco, které tady ale i nadále provozuje takzvané potravinové patro. 

V jeho původních prostorech se objeví nové značky. Jednou z nich bude například módní obchod Terranova. Loni se ve Foru objevila také pobočka řetězce McDonald’s, která před lety z centra Liberce zmizela.

Autor:
  • Nejčtenější

Autobus RegioJetu vjel do zákazu vjezdu. Nebezpečně couval a otáčel se

Přes zákaz vjezdu si chtěl v pátek odpoledne zkrátit cestu řidič plně naloženého žlutého autobusu společnosti RegioJet,...

Za plánování vražd a vydírání dostal bývalý lékař Barták dalších osm let

Za plánování vražd a vydírání potrestal soud v Liberci bývalého lékaře Jaroslava Bartáka osmi lety vězení. Jeho pobyt...

Zachránil jedoucí autobus plný lidí, teď si hrdina vyzkouší i kurz řízení

Ivo Raisr, který před měsícem odvážně převzal řízení autobusu plného lidí za kolabujícího řidiče, si bude moci splnit...

Stát chce po obžalovaných 340 milionů za podvod kolem lázní i hotelu

Korupce podle státního zástupce provázela všechny čtyři projekty placené z Evropské unie spojené s podnikatelem Janem...

Dvacet nemocných za deset dní. Turnovsko se potýká s epidemií žloutenky

Na Turnovsku řádí epidemie žloutenky typu A. Od začátku roku již Krajská hygienická stanice Libereckého kraje eviduje...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Továrny padly, ve věžích budou stovky bytů, hřiště a lékaři

Před sto lety to byla průmyslová část Liberce. V okolí dnešních ulic U Nisy a Tatranská pracovala jedna fabrika za...

Premium

Ze starých lednic květináče. Ve Stráži rozebrali už miliony spotřebičů

Firma Praktik System ve Stráži pod Ralskem postavila za 165 milionů linku na likvidaci starých lednic. Jako jediní v...

Sto lidí ročně umře v Libereckém kraji předčasně kvůli špatnému ovzduší

Šaldovo náměstí, Letná nebo průmyslová zóna Jih. Místa, která jsou z pohledu kvality ovzduší nejhorší v Liberci....

Za úspěchem Sevy je retro vlna, říká výrobce legendární stavebnice

Asi neexistuje třicátník nebo čtyřicátník, který by si v 80. a 90. letech ve školní družině a doma nehrál s plastovou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz