Voda unikala spárami, Liberec nechá Lesní koupaliště opravit

  6:21aktualizováno  6:21
Voda z Lesního koupaliště v Lidových sadech by se už v létě neměla ztrácet. Bazénovou vanu ze žulových kvádrů dělníci znovu vyspárují.

Lesní koupaliště už by se němělo potýkat s nedostatkem vody. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Máme odborný posudek, že první spárování nebylo provedeno důsledně, což pak mělo vliv na výrazný únik vody z koupaliště loni v létě. Firma to udělala jen obyčejnou spárou, a ne hydrofobní, aby se ušetřilo. Takže v rámci reklamace se to předělá a město těch 200 tisíc za speciální spáru zaplatí,“ řekl náměstek primátora Jiří Šolc.

Lesní koupaliště se loni otevřelo veřejnosti po letech chátrání. Jenže v horkém počasí se voda z koupaliště začala vytrácet.

Podle některých odborníků ale není na vině jen špatně zaspárovaná vana. Kvůli vedrům prakticky vyschly přítoky, které koupaliště napájí. 

Teď, když je vody dost, je koupaliště plné. I tak chce město udělat další opatření, aby se tam voda nemusela dovážet cisternami jako loni. „Udělá se vrt, který by doplňoval vodní nádrž při nedostatku průtoku v Jizerském potoce. Stát by měl kolem sto tisíc,“ sdělil Šolc.

Nápad bývalého náměstka primátora Jana Korytáře, aby se pro Lesní koupaliště přiváděla přebytečná voda z ruprechtického lomu, nepovažuje současné vedení města za reálný.

„I ta voda z lomu napájí potoky, které z něj vytékají, takže když bychom tu vodu použili pro Lesní koupaliště, jen bychom ji sebrali jinde,“ odůvodňuje Šolc.

Fotogalerie

S tím ale Korytář nesouhlasí. „Voda z lomu se dnes hadicí odvádí do vedlejšího údolí než je Lesní koupaliště. Šlo jen o to tu hadici přehodit. V obou údolích jsou potůčky. Jen by se voda z lomu vypouštěla tím, který teče přes Lesní koupaliště,“ míní Korytář.

Tomu se rovněž nelíbí, že radnice nepočítá s druhou etapou obnovy areálu koupaliště. V plánu tam byla ještě výstavba šaten, toalet, malé čističky vody, kryté terasy, hřiště na plážový volejbal a další. 

„Mrzí mě to, protože se ukázalo, že lidé obnovení koupaliště vítají a lepší zázemí, hlavně toalety, by tam byly vhodné. Klidně to šlo udělat na etapy, ale není vůle,“ dodal Korytář.

Radnice chce ale nejdřív počkat dvě sezony a pak provoz Lesního koupaliště vyhodnotit. 

Nejčtenější

Účet za tanky shořelé v Praze jde do milionů. Žár roztavil části pásů

Tank M36 Jackson je po nehodě nepojízdný. Vysoké teploty poškodily jeho...

Pět měsíců práce a více než tři miliony korun. Tak dlouho bude trvat a tolik bude stát oprava dvou historických tanků,...

Žena zemřela poté, co jí omylem nařízli tepnu. Manžel žaluje nemocnici

I když nepůjde o stavbu nové nemocnice, spolyká projekt i v této okleštěné...

Půl milionu korun žádá jako odškodnění manžel ženy, která zemřela v liberecké nemocnici. Když těžce zraněná pacientka...

Rodičům, kterým ochrnula dcerka, zaplatí liberecká nemocnice pět milionů

Operace ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Téměř pět milionů korun zaplatí Krajská nemocnice v Liberci rodičům dívky, která v roce 2009 v pěti letech ochrnula při...

Dvacet dolarů v kapse a sen o NHL. Nedvěd vzpomíná na svou emigraci

Petr Nedvěd

O té lize věděl jako kluk pramálo. „Ve Sportu vycházel se zpožděním přehled zápasů. Koukali jsme na Kanadský pohár, v...

Poničený tahač brázdil Jablonec, řidič se v pomačkané kabině krčil

Značně poničený tahač jel Jabloncem nad Nisou (17. 5. 2019).

Značně poničený tahač projížděl v pátek v podvečer Jabloncem nad Nisou. Vycházely z něj oblaka dýmu a kabina byla...

Další z rubriky

Stará mapa na Frýdlantě přináší tajemství, badatelé luští skryté nápisy

Mapu frýdlantského panství z roku 1660 prozkoumali odborníci nejmodernějšími...

Historická mapa frýdlantského panství přináší po moderním prozkoumávání překvapivá zjištění. Jsou na ní skryté,...

Jeřáb sundal z Ještědu nakloněný obelisk, podloží potřebuje opravu

Skoro tři tuny vážící obelisk potřebuje opravu.

Rohanský kámen patří k Ještědu už 181 let. Teď ale na čas zmizel. Základní deska skoro tři tuny vážícího obelisku totiž...

Albrecht z Valdštejna na kraji Frýdlantu opět porazil Švédy

V sobotu proběhla ve Frýdlantu při příležitosti valdštejnských slavností...

Stovky lidí nestály v sobotu odpoledne na louce na okraji Frýdlantu a ani se nepsala léta páně 2019. Na více než hodinu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz