Terénní vůz narazil na sjezdovce do sněžného děla. | foto: V. Špicar

Špatně zabrzděný terénní vůz se rozjel po sjezdovce, zastavil o sněžné dělo

  • 33
Po sjezdovce skiareálu na Ještědu se v úterý dopoledne pohyboval terénní vůz bez řidiče. Auto se z kopce rozjelo poté, co ho jeden ze zaměstnanců dostatečně nezajistil. Vůz se zastavil až při nárazu do sněžného děla.

Terénní vůz se z kopce rozjel v úterý kolem jedenácté hodiny dopoledne. Bez řidiče přejel část sjezdovky, která vede pod lany kabinové lanovky na Ještěd. Zastavil se až o sněžné dělo. Po střetu je poškozená přední část auta.

„Jak je to tam podmáčené, tak chlapům auto o kus popojelo a šťouchlo do děla,“ přiblížil situaci ředitel areálu na Ještědu Jakub Hanuš s tím, že šlo o vůz patřící skiareálu. 

„Ono se tam staví a terén je náročný. Bylo to nedopatření,“ dodal Hanuš v souvislosti s tím, že na Ještědu probíhají stavební práce na chystané sjezdovce Nová Skalka. Škodu, kterou střet vozidla se sněžným dělem způsobil, zatím vyčíslenou nemá.

Kolizí se zabývala i policie. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o místo mimo komunikaci a nedošlo ke zranění osob, nejedná se o dopravní nehodu. Věc klasifikujeme jako škodní událost. Příslušné oddělení policie po zadokumentování případu věc založí ad acta,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. „Podle našich informací šlo o rozjezd špatně zabrzděného automobilu,“ dodal.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.