Jablonečtí chuligáni vtrhli ke kynologům, zbili fanoušky v dresech Liberce

  10:44aktualizováno  10:44
Policie obvinila pět fanoušků Fotbalového klubu Jablonec, kteří na počátku dubna napadli po derby příznivce libereckých fotbalistů. Sedmičlenná skupina v kuklách vtrhla po zápase na kynologické cvičiště a začala bít návštěvníky v dresech Slovanu Liberec.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

Potyčka jabloneckých a libereckých fanoušků vypukla po derby, které se hrálo na libereckém stadionu U Nisy 7. dubna a skončilo 0:0.

„Skupinka fanoušků fotbalového klubu FK Jablonec s obličeji maskovanými v kuklách vstoupila na veřejně přístupný pozemek areálu kynologického klubu, který se nachází naproti tréninkovému hřišti Slovanu. Po předchozím slovním konfliktu mezi fanoušky obou mužstev pěstmi napadla přítomné návštěvníky, z nichž někteří byli oblečeni v dresech domácího klubu,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Při potyčce utrpěli zranění tři fanoušci a museli být ošetřeni.

Policisté zadrželi celkem sedm útočníků, pět z nich skončilo v policejní cele. Dva mladistvé policisté po výslechu propustili na svobodu. Následně liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti násilníků ve věku od 18 do 22 let. Za výtržnictví ve spolupachatelství jim hrozí až dva roky vězení.

„Mrzí nás, že po utkání došlo ke konfliktu mezi fanoušky. Chápeme, že je mezi naším a libereckým klubem velká rivalita, ale ta by se měla přenášet hlavně na hřiště do samotného fotbalového zápasu. Nicméně jako klub se od tohoto incidentu distancujeme, šlo o individuální jednání skupiny lidí mimo stadion po ligovém utkání,“ řekl k případu mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.

„Co se týče případného zákazu vstupu těchto jedinců na fotbalové zápasy první ligy, tak to je pouze v gesci orgánů činných v trestním řízení,“ dodal.

O víkendu do Jablonce míří Baník

Zápas Slovanu s Jabloncem sledovalo na stadionu celkem 6 856 diváků, z toho dvě stě fanoušků hostujícího celku. Do bezpečnostního opatření se zapojilo 130 policistů pořádkové, dopravní a kriminální služby. S policisty na veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu dohlíželi také strážníci.

Další rizikový zápas policie očekává o víkendu, kdy do Jablonce přijede ostravský Baník. Podle toho připravila po městě a v okolí stadionu řadu opatření. Zareagoval i jablonecký klub.

„Po doporučení od Policie České republiky jsme zastavili prodej vstupenek na tribunu C – Jih za brankou u sektoru hostů. Pro fanoušky Baníku bude pokladna u sektoru hostů v ulici Vrkoslavická otevřena hodinu a půl před začátkem zápasu, tedy v 15:30 hodin,“ přiblížil Bergman.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Žena zemřela poté, co jí omylem nařízli tepnu. Manžel žaluje nemocnici

I když nepůjde o stavbu nové nemocnice, spolyká projekt i v této okleštěné...

Půl milionu korun žádá jako odškodnění manžel ženy, která zemřela v liberecké nemocnici. Když těžce zraněná pacientka...

Dvacet dolarů v kapse a sen o NHL. Nedvěd vzpomíná na svou emigraci

Petr Nedvěd

O té lize věděl jako kluk pramálo. „Ve Sportu vycházel se zpožděním přehled zápasů. Koukali jsme na Kanadský pohár, v...

Poničený tahač brázdil Jablonec, řidič se v pomačkané kabině krčil

Značně poničený tahač jel Jabloncem nad Nisou (17. 5. 2019).

Značně poničený tahač projížděl v pátek v podvečer Jabloncem nad Nisou. Vycházely z něj oblaka dýmu a kabina byla...

Půta si předraženou zakázkou financoval nemanželský poměr, míní Korytář

Liberecký hejtman Martin Půta u soudu (4. prosinec 2018)

Za předraženou a zmanipulovanou pokládá bývalý liberecký primátor Jan Korytář zakázku na rekonstrukci kostela sv. Máří...

Zápach spálené gumy dusí lidi, místní chtějí blokovat vjezd do firmy

Továrna SAND Profile v Novém Boru

Pronikavý zápach podobný spálené gumě sužuje obyvatele Arnultovic, části Nového Boru. Line se z firmy SAND Profile,...

Další z rubriky

Pijte kohoutkovou vodu, nabádají karafy. Navrhli je novoborští studenti

Karafy vyrábí ve školní huti sklářské školy v Novém Boru.

Kroucená, broušená nebo s úzkým hrdlem. Hned tři různé karafy vyrábí ve školní huti sklářské školy v Novém Boru pro...

Sekání suché trávy byla chyba, uznal Liberec. Kvůli suchu ji nechá růst

Nezvykle teplý a suchý duben už vyhnal na liberecké trávníky sekáče s...

Liberec chce přehodnotit přístup k sekání trávy, aby bylo ve městě v době horka lepší klima. Podnět k tomu dala kritika...

Stará mapa na Frýdlantě přináší tajemství, badatelé luští skryté nápisy

Mapu frýdlantského panství z roku 1660 prozkoumali odborníci nejmodernějšími...

Historická mapa frýdlantského panství přináší po moderním prozkoumávání překvapivá zjištění. Jsou na ní skryté,...

Najdete na iDNES.cz