Napadá vás, kdo by mohl chtít lebku svaté Zdislavy?
To je pro mě velká záhada. Domnívám se, že to může být někdo, kdo není psychicky úplně v pořádku, nebo někdo, kdo to chce používat k nějakým okultním praktikám. Nebo to může být někdo, kdo třeba na objednávku pro někoho lebku ukradl. Případně si někdo za vrácení lebky řekne o milion. To jsou takové čtyři možnosti, které bych chápal, ale je to jen moje úvaha. Nedovedu si představit, co by s lebkou kdo dělal, to není umělecký předmět. Nedává mi to smysl.
Není to žádný fetiš, nebo něco kouzelného, ale je to jako když máte po někom uchovanou fotografii nebo předmět, který vám ho připomíná. Takže je to pro nás velmi intimní a bolavá záležitost.


















