Hodiny odbily šestou hodinu podvečerní a v bazilice svatého Vavřince a svaté Zdislavy měla začít latinská mše svatá. Sloužit ji měl otec Štěpán Filip.
„Ozvaly se takové dvě hromové rány a třesk. Tak jsem si říkal, co se to děje, jestli se něco zřítilo. A pak jsem zjistil, že to vychází od oltáře svaté Zdislavy a Panny Marie. A objevila se tam taková černá postava, která velmi rychle utekla ven. Takže už se nedalo nic dělat,“ vylíčil duchovní pro iDNES.cz. Jde o jediného očitého svědka krádeže lebky svaté Zdislavy.
Národ, který si neváží svých symbolů a není schopen je chránit, ztrácí postupně vztah sám k sobě.



















