Diskuse k článku

Kokonín se soudí, v referendu o odtržení od Jablonce chce i čističku

Lidé z jablonecké čtvrti Kokonín, která se chce od města odtrhnout, se obrátili na soud. Nelíbí se jim totiž, že vedení Jablonce nad Nisou odmítlo spojit referendum o odtržení s plánovanou stavbou čističky odpadních vod. Právě ta je pro obyvatele Kokonína hlavním důvodem, proč se chtějí osamostatnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hluma

neschopnost a hloupost nebo mazanost a chytractvi

Ani za 7 let vladcove zdevastovaneho Jablonce nevyjednali umisteni cisticky.Hanba a ostuda.Soucasny starosta ma pravdu v tom,ze to Vrkoslavice /cast/ a KOKONIN odnese,pokud se stavba zrusi.KAZDY BARAK BUDE MUSET ZRIDIT VLASTNI cisticku.ASI JE BUDE DODAVAT SIKOLA po stotisicich za kus.Proc tak moderni vec nekomu vadi?Pokrok nezastavite!Nebo se vratime k valcham a suchym wc?

0/0
11.1.2012 23:33

ryccardo

nechápu

Nechápu proč město nechce stavbu přesunout o pár set metrů dál. Pokud s tím souhlasí většina kokoníňáků nevidím v tom problém.

0/0
9.1.2012 16:18

kára11

Re: nechápu

Tak pravděpodobně v tom asi nějaký problém bude (třeba technický), jinak by si asi odpustili tadyto martýrium.

+1/0
9.1.2012 18:31

ryccardo

Re: nechápu

No ale v článku to vysvětlení není. Kdyby starosta jasně řekl, čistička musí být tady v tom místě z toho a z toho důvodu tak to pochopím.

0/0
10.1.2012 7:41

Carlos01

Nový starosta Kokotínských

pupkatý buran s ukazováčkem z novin. Kdejaká bába ho zvolí a pak tam rozkrade i to co neexistuje - kanalizaci na papíře.

0/0
10.1.2012 8:24

mana-žer

Re: nechápu

podle rovnice vychází, že pozemek na kterém chce Jablonec stavět, vlastní a tudíž chce velmi výhodně prodat nějáký důležitý občan, nebo z toho bude mít nějáký důležitý občan slušný profit. sice by to i oželel, ale manželka mu to nedovolí, protože potřebuje ještě dům pro děcko a lepší sůvko než má manželka jim podobných.

0/0
9.1.2012 21:24

ryccardo

Re: nechápu

mám vážný obavy jestli to není právě nějakej takovej důvod. :-/

0/0
10.1.2012 7:42

tomona

Re: nechápu

Město nechce čističku přesunout, protože pozemky pro stavbu již koupila Severočeská vodárenská společnost a.s..

Takže diskuze probíhá takto : Postavíme Vám v Kokoníně čističku a to na těchto pozemcích.

Také projekt je paskvil. Odkanalizuje cca 60% obce a to navíc tak, že neřeší oddělenou kanalizaci pro vody splaškové a odpadní jak podle předpisů musí být.

Také cena čističky je věštění z koule. V roce 2008 měla stát 40 miliónů a teď 120 miliónů.

Spousta lidí si myslí, že jich čistička v Kokoníně netýká. Nemají pravdu. Cenu kterou za stavbu Severočeská vodárenská společnost a.s.zapltí, se promítne do stočného všech občanů, které Severočeská vodárenská společnost a.s. obsluhuje.Jo a abych nezapomněl, navržená čistička bude čistit fofáty a jiné chemické sajrajty ale "hovna" se budou z čističky odvážet na spálení. Takže udělejte si vlastní názor nebo Kokonín podpořte. vice na www.obeckokonin.cz

0/0
10.1.2012 9:50

ryccardo

Re: nechápu

No to je to co jsem chtěl slyšet. Nestačí říct jen "A" ale i "B" Tak teď je mi to už mnohem jasnější. Sice můžu jako Vrkoslavičák Kokonín podpořit otázka je jesli to bude něco platné. :-/

0/0
10.1.2012 12:06

Najdete na iDNES.cz