iDNES.cz

Z Jablonce vyvezli už osm set tun sněhu, kalamita potrvá přes víkend

  9:09aktualizováno  15:50
Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou vyhlášený městem ve čtvrtek ráno potrvá minimálně do pondělí. Na deponii už bylo odvezeno osm set tun sněhu. V předchozích dnech nasněžilo přes půl metru sněhu, nyní jsou srážky už jen občasné.

„Přes noc připadly jen tři centimetry sněhu,“ řekla ČTK mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová. „Všechny hlavní vjezdy a průtahy městem jsou volné a průjezdné.“

Fotogalerie

V průběhu noci technické služby ručně i pomocí techniky odstraňovaly sníh ze zavalených chodníků.

„Uvolňovala se rozhledová pole na křižovatkách, chodníky kolem škol a školek a tam, kde bylo volno, se uklízela parkoviště,“ řekla mluvčí.

Na deponii už skončilo skoro osm set tun sněhu. Nákladní auta ho odvážela jako tradičně do prostoru za městskou halou v ulici U Přehrady.

Odklízecí práce pokračují prakticky ve stejném rozsahu jako ve čtvrtek. S odstraňováním sněhu bude pomáhat i dvacet vězňů z rýnovické věznice a přes padesát lidí zařazených do veřejně prospěšných prací. „V plném nasazení jsou nadále technické služby,“ řekla Hozová.

Komplikovaný je zejména úklid sídlišť, kde jsou ulice zablokovány zaparkovanými auty a technika tam často ani neprojede.

„Znovu upozorňujeme, že pro rychlejší a efektivní úklid sídlišť je potřeba, aby řidiči odparkovali svá vozidla a uvolnili prostor pro průjezd techniky,“ dodala Hozová.

Jablonec je podhorské město, kde je zimní údržba finančně i technicky náročná. Náklady na jeden den zimní údržby při aktuální situaci jsou až půl milionu korun.

Autor:
zpět na článek