Silnici na Harrachov a do Polska zablokoval havarovaný kamion

  11:43aktualizováno  14:06
Vítr a sníh komplikují dopravu na severu Čech, v Libereckém kraji přibývá nehod. Policie uzavřela po nehodě kamionu silnici I/10 na Harrachov, do Polska musejí náklaďáky přes Hrádek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

I na hlavních tazích je vrstva sněhu, motoristé by proto měli jezdit se zvýšenou opatrností. Problémy mohou mít hlavně kamiony v kopcích. 

Hlavní silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska zablokoval kolem půl jedenácté havarovaný kamion. Silnice je pro dopravu uzavřená a pro kamiony zřejmě zavřená i zůstane.

„Kvůli kamionu, který havaroval na mostě přes Jizeru mezi Kořenovem a Harrachovem, je silnice neprůjezdná, doporučujeme řidičům kamionů mířícím do Polska, aby zvolili alternativní trasu po silnici 35 přes Hrádek nad Nisou,“ řekl Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má údržbu komunikací v Libereckém kraji na starosti..

Kamion uvázl napříč silnicí a celou ji zablokoval. I po uvolnění cesty zůstane podle Šéna silnice pro nákladní dopravu nad šest tun od Tanvaldu na Harrachov uzavřena. Potvrdilo se, že k zablokování silnice stačí jediný havarovaný kamion.

V Liberci zkomplikovalo sněžení městskou hromadnou dopravu. „Dochází ke zpoždění spojů na linkách MHD v některých lokalitách Liberce. Důvodem je nesjízdnost komunikací, komplikace zaviněné ostatními účastníky silničního provozu nebo obtížná obslužitelnost zastávek,“ řekla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Na Jizerce nasadí frézy

Hlavně v horách od rána hustě sněží a úklid silnic komplikuje vítr, který vytváří sněhové jazyky a závěje.

„Na Jizerce budeme v průběhu dne nasazovat sněhové frézy, protože projedeme pluhem a za deset minut je to znovu zafoukané,“ dodal.

V horách by podle něj měli být řidiči velmi opatrní, protože silnice jsou kvůli sněhovým mantinelům zúžené. Bez zimní výbavy by motoristé neměli vyjíždět. Do hor se podle Šéna vyplatí přibalit i sněhové řetězy a lopatu.

Sněží v celém kraji, i na hlavních silnicích tak zůstává vrstva sněhu. Motoristé by měli zpomalit. Problémy mají hlavně kamiony, třeba v Jablonci nad Nisou zablokovaly dopoledne kruhový objezd na výjezdu na Liberec, když se nedokázaly na mokrém sněhu rozjet do mírného kopce.

Problémy mohou mít nákladní vozy i na silnici číslo 9 ve směru na Rumburk nebo na silnici 13 na Práchni u Kamenického Šenova. Uvázlý kamion komplikoval dopravu v Liberecké ulici v Jablonci nebo na silnici 10 v nedalekém Pěnčíně. Nehoda kamionu s osobním autem komplikovala dopravu v Libštátu na Semilsku. Pozor by si měli dál řidiči i na hlavním tahu na Prahu.

Podle meteorologů má být dnes oblačno se sněhovými přeháňkami, na horách bude sněžení trvalejší.

„Očekáváme nárazy větru až 75 kilometrů v hodině, na horách až 90 kilometrů,“ uvedli v předpovědi na dnešek pro Liberecký kraj. Ubývání srážek a oblačnosti očekávají meteorologové až k večeru. Bude se ale ochlazovat. Nejvyšší teploty by měly být dopoledne, mezi dvěma a minus jedním stupněm Celsia, na horách zůstanou po celý den pod nulou.

Autoři: ,

Nejčtenější

VIDEO: Znovu jsem se narodil. Řidič ukázal záběry, jak se vyhnul kamionu

Záběry z palubní kamery ukazují, jak málo času a místa měl řidič vozu, aby...

Televize Prima mluvila s řidičem, který se na poslední chvíli vyhnul polskému kamionu odbočujícímu proti všem pravidlům...

VIDEO: Policista v autě s majáčkem zkusil ve svém volnu vybírat pokuty

Samozvaný policista zkusil vybírat pokuty

Muž v civilu s majáčky se pokusil vybrat pokutu u řidiče v obci Medonosy na hranicích Libereckého, Ústeckého a...

VIDEO: Kamion odbočil přes dvojitou čáru, řidič za ním se zachránil kličkou

Velmi nebezpečný manévr, který mohl skončit tragédií, provedl u Rychnova u...

Velmi nebezpečný manévr, který mohl skončit tragédií, provedl u Rychnova u Jablonce nad Nisou řidič polského kamionu....

VIDEO: Protijedoucí vůz policie v Liberci zaskočil řidičku v jednosměrce

Policejní vůz vyjel z protisměru v Šumavské ulici

Policejní auto jedoucí jednosměrkou v protisměru překvapilo řidičku v Liberci. Služební vůz neměl zapnutou houkačku ani...

Zámek odstřelili komunisté, teď má odpudivé náměstí v Mimoni zmizet

Národní výbor v roce 1985 srovnal se zemí nejhezčí část centra Mimoně....

Kdyby se vyhlašovala anketa o nejškaredější náměstí, Mimoň by byla mezi favority. Tvoří jej louka a živelné parkoviště....

Další z rubriky

Do břehu Nisy se zakousne náplavka, u kraje vyroste parkovací dům

Architekti z pražského studia re:architekti počítají ve svých návrzích s...

Na víc než sto milionů korun vyjde přebudování zanedbaného území před krajským úřadem v Liberci. Počítá se s úpravou...

Motoristy v Turnově čekají objížďky, začne oprava silnice do Přepeř

Oprava silnice.

Dva roky práce, více než 200 milionů korun, dopravní omezení a úmorné objížďky. Prvního dubna začne rekonstrukce...

VIDEO: Znovu jsem se narodil. Řidič ukázal záběry, jak se vyhnul kamionu

Záběry z palubní kamery ukazují, jak málo času a místa měl řidič vozu, aby...

Televize Prima mluvila s řidičem, který se na poslední chvíli vyhnul polskému kamionu odbočujícímu proti všem pravidlům...

Najdete na iDNES.cz