Hala v České Lípě je před dokončením, odpovídá mezinárodním parametrům

  9:48aktualizováno  9:48
Stavební část víceúčelové haly v České Lípě už je již dokončená. Zbývá jen celý objekt připojit na pult centrální ochrany hasičů, vybavit ho tělocvičným nářadím a nábytkem. Kolaudace stavby se chystá na 1. října. Na stavbě město díky otevřenému výběrovému řízení ušetřilo více než 25 milionů korun.

Nová sportovní hala v České Lípě je těsně před dokončením. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

"Předpokládaná hodnota zakázky, kterou původně vypočítal projektant, byla téměř šedesát čtyři milionů korun. Pražská firma VCES nám to dělá o 25,4 milionů korun levnější. V ceně je ale i vnitřní vybavení tělocvičny. Když půjdu do podrobností, pak nám dodá například i míče," říká starostka České Lípy Hana Moudrá. Podle jejích informací byla cena během stavby navýšena o 1,1 milionu korun, což způsobily nové požadavky města, nikoliv dodavatele stavby.

Nové sportovní zařízení stojí v centru města poblíž supermarketu Kaufland. Je dvoupodlažní a plocha sálu má mezinárodní parametry pro většinu sálových sportů. Kvůli volejbalovému centrkurtu jsou zde namontovány i sklápěcí koše na basketbal.

Hala pojme přibližně 330 diváků a bude sloužit hlavně basketbalistům, florbalistům a volejbalistům, kteří prozatím v České Lípě vhodné prostory postrádali. Její součástí je kompletní zázemí pro sportovce, posilovna, nářaďovny. "Uprostřed haly je svinovací závěs, který umožní plochu rozdělit na dvě samostatná tréninková volejbalová hřiště," informuje Hana Ezrová z odboru rozvoje města Česká Lípa.

Na stylové otevření hledají kluby atraktivní protihráče

Podle starostky Hany Moudré chce město otevřít halu stylově, tedy sportovním čtyřdenním kláním. "Oslovili jsme jednotlivé sportovní kluby, kterým bude hala především sloužit, aby si připravily program. Například naši basketbalisté se utkají s mužstvem z Pardubic, které hraje Mattoni NBL. Podobné atraktivní soupeře shánějí florbalisté a futsalisté. Hned v listopadu tady bude mezinárodní turnaj karatistů," vysvětlila starostka.

Ve čtyřicetitisícovém městě není stavba haly první podobnou investicí. Už téměř tři roky slouží obyvatelům Českolipska sportovní areál s plaveckým bazénem a ledovou plochou, který vznikl rekonstrukcí a dostavbou starého sportovního areálu. Všechny sportoviště obhospodařuje městská společnost Sport, která zaměstnává 53 lidí, osm z nich jich bude pracovat v nové hale.

Po dostavbě víceúčelové haly bude další velkou investicí města rekonstrukce Jiráskova divadla, kde odhadované náklady dosahují 110 milionů.

Autor:

Nejčtenější

U Máchova jezera se usadili šakali. S klimatem se něco děje, říká zoolog

Od března doplní vycpaný šakal expozici českolipské fauny v místním muzeu....

Když šéf českolipského muzea Zdeněk Vitáček, před lety začal nacházet v okolí Doks a Provodína charakteristické stopy s...

Šlágr kola v televizi neuvidíte. Kvůli výběru ČT i postoji klubů

Tyler Redenbach z Liberce se snaží překonat brankáře Třince Šimona Hrubce.

Kdo by čekal, že na televizní obrazovce uvidí šlágr středečního kola extraligy, bude zklamán. Hokejový duel prvního...

Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek

Ludvík Berousek u soudu v České Lípě (21. ledna 2019)

V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka...

Zemřel filatelista, který vlastnil zřejmě největší sbírku známek v Česku

Nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček na snímku ze srpna 2010

Ve věku 76 let zemřel filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil, donedávna majitel zřejmě největší sbírky známek v Česku....

Kamion biatlonistů se vrátil domů. Nejhorší noční můrou je D1, říká řidič

Řidič Martin Žák s kamionem loni najezdil 15 tisíc, letos už 10 tisíc kilometrů.

Třináct metrů dlouhý, čtyři metry vysoký, téměř dva a půl metru široký. Prostě klasický kamion, jakých jezdí na...

Další z rubriky

Žena napadená dogou stihla jen pozdravit. Pak si soused vybavuje křik a krev

Ilustrační snímek

Pes stejného majitele ve vsi řádil už mnohokrát. To tvrdí obyvatelé obce Pihel, kde argentinská doga napadla seniorku....

Firmy kvůli nedostatku sil berou i narkomany, potvrzují experti i odbory

Pervitin

Přibývá lidí, kteří jsou v zaměstnání pod vlivem návykových látek. Shodují se na tom odborníci na drogovou...

Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek

Ludvík Berousek u soudu v České Lípě (21. ledna 2019)

V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka...

Najdete na iDNES.cz