Česká premiéra. Zpěvačka Dilana dorazí do Hrádku až z jižní Afriky

  8:30aktualizováno  8:30
První velký letní hudební festival v kraji vypukne v sobotu odpoledne v Hrádku nad Nisou. Rekreační areál Kristýna hostí už jedenáctý ročník přehlídky Hrádecké rockové léto neboli Hrádek Rock Summer. Kromě českých kapel sem dorazí i host z jižní Afriky: zpěvačka Dilana Smith.

Zpěvačka Dilana Smith bude mít v Hrádku českou premiéru. | foto: Jewels Satterfield

„Dilanu, která přijede se svou americkou kapelou, objevil Michal Klouček z našeho přípravného týmu. On se mnou tu káru táhne od začátku a ač je ortodoxní hardcorista, Dilana ho prostě uchvátila. A nás ve finále taky. Mimochodem, Dilana v Česku nikdy nehrála a je to její jediný koncert u nás,“ upozornil zakladatel festivalu Stanislav Dlouhý.

Zpěvačka sama přiznává, že toho moc o České republice neví. „Vím, že jste měli společný stát se Slovenskem a vím, že jste se dokázali rozdělit bez válčení. Z toho by si mělo vzít příklad hodně národů. A samozřejmě vím o Pražském jaru v šedesátých letech,“ poznamenala.

Krom ní se publiku představí ještě Divokej Bill, Laura a její tygři, Už jsme doma, Xavier Baumaxa, 100 °C, Positive Mind, Black Bull, Madafaka a Ovčie Kiahně.

„Vždy se těším na kapely, jejichž živé vystoupení má obrovské koule, lidově řečeno. A věřím, že jako si vloni sedli lidi na zadek z Hentai Corporation, letos by mohli být podobnou střelou třeba plzeňští Positive Mind. Těším se i na kapelu, která je v zahraničí více známá než v Čechách, a to Už jsme doma. Těším se na Dilanu i na to, co vymyslí neřízená střela Xavi Baumaxa,“ přemítá zakladatel.

Laura se svými tygry nahrazuje Vítkovo kvarteto, se kterým se počítalo původně. „O tom, že to s Vítkáči nebude úplně jednoduché, mě ujišťovalo mnoho lidí z branže. A nebylo. Dohodli jsme se okamžitě bez problémů,“ řekl Dlouhý.

Kdy a kde

Hrádecké rockové léto se koná v areálu Kristýna 28. června od 16.00.
Zahrají Divokej Bill, Dilana (RSA), Laura a její tygři, Už jsme doma, Xavier Baumaxa, 100 °C, Positive Mind, Black Bull, Madafaka, Ovčie Kiahně. Vstupné v předprodeji stojí 300, v den konání 350 korun.

Jenže ty nastaly po čase. „Nejprve manažer kapely koncert zrušil. Když jsem asi čtrnáct dní lovil náhradu, což je v čase zhruba dva měsíce před akcí nadlidský úkol, přišla další změna. Vítkáči opět potvrdili.“

Dlouhému spadl kámen ze srdce a rozjel kampaň. „Když jsme je měli na všech billboardech, plachtách a stránkách, přišel mail, že tedy zase ne. Že bude jeden ze členů v zahraničí. Rána do hlavy a honem shánět náhradu. Nakonec máme Lauru a její tygry a jsme za to rádi,“ popsal pořadatelské strasti Dlouhý.

A aby toho nebylo málo, účast odřekla i liberecká skupina Hopes. „Oficiální vyjádření od kapely bylo velmi krátké a překvapující. Kapela nedorazí přesto, že vystupuje v nedalekém klubu v Polsku. Z naší strany nedošlo k pochybení. Kapela přitom potvrdila svoji účast již v lednu a po celou dobu jsme byli v kontaktu. Považujme tento způsob komunikace za nešťastný,“ řekl Dlouhý.

Festival začíná v sobotu v 16 hodin. V předprodeji stojí lístky 300, v den konání 350 korun.

Nejčtenější

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Soud potvrdil rodu Walderode restituční nárok k panství na Turnovsku

Zámek Hrubý Rohozec

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku. Rod se...

Jablonec do Arménie, či Makedonie. Boleslav do Kazachstánu, nebo Gruzie

Jablonečtí fotbalisté děkují fanouškům za podporu po utkání Evropské ligy v...

Jablonečtí fotbalisté ve 2. předkole Evropské ligy narazí na soupeře z Arménie, nebo Severní Makedonie. Vyzvou vítěze...

Liberecká policie pátrala po uprchlém vězni. Už se vrátil zpět

Při rozsáhlém cvičení Orkán 2019 si více než dvě stovky účastníků především z...

Liberecká policie pátrala po uprchlém vězni Petru P. Jednatřicetiletý muž v sobotu po třetí hodině ranní opustil své...

Ta obměna kádru je abnormálně velká, ví jablonecký trenér Rada

Poslla ze Slavie Jan Sýkora (vlevo) a Vojtěch Kubista před prvním tréninkem...

Nejrazantnější změny v kádru za několik posledních sezon rozbouřily před včerejším startem letní přípravy kabinu...

Další z rubriky

Žena vrávorala s kočárkem, místo přípravy sunaru dál pila. Dítě jí odebrali

Opilá matka vrávorala s kočárkem

Přes tři promile alkoholu naměřili policisté matce, která s dítětem v kočárku vrávorala po Zákupech a vstupovala do...

BusLine zval mocné lidi z kraje na VIP zájezdy, s Peltou létali na fotbal

Dvoudenního letecký zájezd do Nizozemska se zúčastnil i  tehdejší náměstek...

MF DNES mapuje, jak si kontroverzní podnikatel Jiří Vařil pomocí prebend zavazoval krajské politiky a úředníky. Létal s...

Jako na skalní stezce. Muzeum zavede návštěvníky mezi horolezce

Horolezecké muzeum v Turnově

Stezku skalním městem bude připomínat nová horolezecká expozice turnovského muzea. Dělníky vystřídají návštěvníci už v...

Najdete na iDNES.cz