Diskuse k článku

Ekologové našli u potoka na Frýdlantsku odpad s dioxiny

Členové sdružení Arnika našli u Větrova poblíž Frýdlantu velké množství toxického stavebního materiálu Spruk, což je směska ze strusky, popele a popílku. Ekologové tvrdí, že je to materiál s vysokou koncentrací dioxinů a dalších nebezpečných látek, který může kontaminovat přírodu a dostat se do potravinového řetězce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fungy

v pohraničí bude jistě ještě spousta pokladů

0/0
14.8.2012 20:45

Duke_._Nukem

to je ten vetrov

kde bydleli indiani z vetrova...8-o

+1/0
14.8.2012 17:17

petr.n_22

Vsadil bych se,

že ekolog mezi nimi nebude ani jeden.

0/0
14.8.2012 16:58

stroup

Re: Vsadil bych se,

už se nejspíš musíme smířit s tím že za ekology jsou označováni i lidé kteří ekologii jako vědní obor nestudovali.. ovšem mám za to že tihle mají k ekologům o dost blíž než jiní..

0/0
14.8.2012 20:21

wrah

Re: Vsadil bych se,

Pravda, arnika škodí relativně málo, tam snad je opravdu i pár chudáků, kteří se snaží pomoci přírodě. Oproti tomu velké organizace jako je greenpeace jsou dnes už jen penězovodem z kapsy znečišťovatelů do kapes pár šikulků, kteří toho zneužívají. A co je na tom nejhorší, někteří ti "dobrovolníci" jsou opravdu chudáci, kteří to nevědí a dělají pro ně zadarmo a dobrovolně. Ale stejně by mě zajímalo, jak si arnikáři představují ten přesun dioxinů vzduchem. To jako, že se to z té černé skládky (mimochodem, o kolik materiálu se jedná) odpaří a o kousek dál spadne? Pokud vím (a chemie je můj koníček, takže snad něco vím) tak dioxiny se šíří vzduchem, pokud jsou produkty spalování (a pak se prostě ředí s čistým vzduchem, dokud není koncentrace prakticky nulová) nebo se dají z pevného odpadu vylouhovat do vody (pak je říčka několik dní zcela mrtvá, ryby chcípnou do poslední). Představa, že se dioxin teleportuje z haldy odpadu pár set metrů dál na louku je hodně naivní.

0/0
15.8.2012 3:43

Najdete na iDNES.cz