Diskuse k článku

Dětští lékaři mizí z nemocnic. Odcházejí do důchodu nebo kvůli penězům

V Libereckém kraji chybí dětští lékaři. Nouzi o ně začíná mít liberecká nemocnice i některé obce, hlavně na Frýdlantsku. Specialisté odcházejí do důchodu, nebo za lepšími penězi do soukromé praxe, větších měst či do zahraničí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josefine4

Pediatři

Nedivím,že si  moc lékařů pediatrii nevybere,trendem dneška je pediatrii soustředit do velkých nemocnic,minimálně okresních,a klinik.Menší dětská oddělení se ruší,dále se ruší samozřejmě i dětské ambulance a pohotovosti,které jsou tím pádem jen při dětských lůžkových odděleních ve velkých městech.A kdo to vše odnese-zase jen obyčejný člověk a hlavně nemocné děti,které pak musí rodiče v horečkách a špatném stavu vláčet nehorázné kilometry za lékařskou péčí na pohotovost.Ambulance pro chronicky nemocné děti jsou přeplněné,objednávací lhůty se prodlužují.Oddělení jsou plná,není místo pro matky,které chtějí být s dětmi v nemocnici.Lékařů je málo,jsou stále v práci,takže jim není,co závidět.

0/0
14.2.2012 11:03

Kristoff

Ramzeroviny

Jeden příklad za všechny, jednomu zubaři nájem v městském zvýšil a druhému pomohli vybudovat ordinaci v soukromém objektu. To je socialismus alá ODS.

+1/0
12.2.2012 19:34

papazian

Re: Ramzeroviny

ODS je stranou velmi rozmanitou, která celý národ přivedla do velké krize, děkujme ji, krizi blíž!

0/0
13.2.2012 13:28

marena11

Jestli

vydělává doktor se soukromou praxí dost a do ciziny ho to netáhne.Tak jestli potom chyba není v managmentu nemocnic.Zrovna Liberecká má milion úřednických parazitů a potom nemůže zaplatit sestry a doktory.Vykopejte ředitele,naměstsky, tajemníky a poradce pro věci zbytečné a bude na doktory.

+2/0
12.2.2012 19:28

Leinad

Polotrh je příčina

V socialistickém zdravotnictví by byl lékařů dostatek díky plánování. V tržním hospodářství by byl lékařů dostatek díky trhu (přeplněné oddělení s frontami -> zvýšit plat lékařům).

V Kocourkově se někdo snaží chovat socialisticky(nechat někoho řadu let studovat, další roky čekat na atestaci a pak ho pustit k práci za relativně malý plat) a paralelně nechávat běžet trh (kde vzdělaný člověk s atestací dostane odpovídající plat.)

0/0
12.2.2012 17:44

EU Man

Někdo tady lže..!!!!

Já myslel, že doktorů je přeci nadbytek.....tak kde je problém?;-D

+1/0
12.2.2012 13:25

Cislo 2

Re: Někdo tady lže..!!!!

Nepleteš si náhodou pojem přefeminizovaný s pojmem předimenzovaný ?

0/0
12.2.2012 17:18

Najdete na iDNES.cz