Podle majitele společnosti Richarda Burdy se dnes v Kongresovém centru City v Praze na Pankráci prodalo celkem asi 70 procent položek. "Nárůsty zajímavé, objemy hezké," řekl.
Ďáblova zahrádkaJosef Váchal vytiskl pouze 17 exemplářů této knihy a po tisku zničil dřevěné matrice. Rozsáhlé dílo o 307 stranách obsahuje 137 černobílých a 69 barevných dřevorytů. Kniha je složena z volných nesvázaných listů formátu 33 krát 43 centimetrů ze slavné ruční papírny v Prášilech. Šestnáctý výtisk obsahuje rukopisné věnování malíři Rudolfu Bémovi. |
Originál stěžejního Váchalova díla byl podle firmy v aukci nabízen poprvé.
Na aukci se dražily hlavně známky, firma se specializuje na filatelii. "Největší zájem byl o cizinu, zámoří, o klasické známky. Ty, které byly v dobré kvalitě, se prodávaly velmi dobře," zhodnotil Burda. Dražilo několik klientů i z ciziny - z Číny, USA. Zájem byl prý hlavně o 12páskovou modrou známku z prvních emisí anglických známek z roku 1841. Z 25.000 korun se vydražila asi na 105 tisíc korun.
V nabídce byl také jídelní lístek s podpisem prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, prodal se za 5 400 korun. Cena Komenského mapy Moravy z roku 1630 se z vyvolávacích 11 tisíc korun vyšplhala na 23 tisíc korun. Pergamenová listina z konce 17. století s velkou pečetí císaře Leopolda I. se z původních 29 tisíc vydražila za 57 tisíc korun.
Neprodala se listina s podpisem Napoleona. "Bohužel kupce za těch 75 tisíc jsme nenašli," uvedl Burda. Neprodané zůstaly také zlaté dukáty z období První republiky.
Zájemci mohli přihazovat na sále, stanovit cenu písemným příkazem i dražit přes internet prostřednictvím takzvaného websálu, internetové aplikace umožňující propojení sálové aukce s internetem v reálném čase.