Diskuse k článku

Národní galerie: Nic z toho není pravda!

Ve středu 28. srpna zveřejnila MF DNES článek, který zpochybňoval opakovaná tvrzení generálního ředitele NG Milana Knížáka a jeho vedení, že archivy a umělecká díla ve všech expozicích Národní galerie "zůstaly zcela nepoškozeny". Představitelé NG se proti textu v MF DNES ostře ohradili. Přinášíme podstatné výtahy z jednotlivých stanovisek; jejich úplné a souhrnné znění by zabralo více než jednu tiskovou stranu... Titulky příspěvků jsou redakční.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

darkboy

Spíše mlží MfD a hlavně pan Vitvar (bohužel již dlouho)
Pane Chuchmo, hlavní problém není v brodění bahnem ale v tom, že J.H.(co toto písmeno proboha znamená???)V. místo seriózní novinařiny je výrobce kauz. Jeho neustálé trapně konfrontační výpady vůči NG (snad jen kromě opatrné chvály katalogu výstavy Sláva barokní Čechie) se už opravdu nedají číst. Podle hesla "Za všechno může Knížák!" (když už teď ne Klaus) nám JHV nestále podsouvá zdání nějaké pochybné pseudoodborné činnosti, kterou NG pod vedením M.K.provozuje. Ovšem to co píše po povodních je už trochu silná káva. Z NG se stává v jeho podání na základě jakýchsi svědectví z x-té ruky instituce podvodníků, kteří ničí co se dá a mrhají díly a prostředky svěřenými jim z kapes daňových poplatníků. Copak si nemůže počkat na řádnou tiskovou konferenci? Myslí si snad že při objemu uměleckých děl spravovaných NG je možné udělat inventuru jen co voda opadne? Pane JHV, dočkejte času a pak teprve pište, i když byste se měl nad stylem svých článků vážně zamyslet, jestli patří do MfD nebo spíše do některého z početných bulvárních listů, pak by bylo nejlepší, kdybyste změnil stáj. A jesli Vám pane Chuchmo připadá, že zaměření článků o NG by mělo v podání JHV zůstat stejné, měl byste ho následovat. Novinám jako MfD by to jen prospělo.
0/0
30.8.2002 13:16

Stealth

Re: Spíše mlží MfD a hlavně pan Vitvar (bohužel již dlouho)
A kromě toho za všechno určitě může nejen Klaus a ODS, ale taky hlavně NOVA a především Železný, oni jsou totiž koncentrát všech padouchů od Attily až po Jacka Rozparovače v jednom.
0/0
30.8.2002 15:36

Najdete na iDNES.cz