Diskuse k článku

DISKUSE: Přijde Knížák Čechy draho?

Server iDNES nabízí čtenářům další příspěvky, které se sešly k tématu Národní galerie. Některé již byly zveřejněny v příloze deníku MF DNES Kavárna. Diskusi odstartoval článek Noemi Smolíkové nazvaný Knížák přijde Čechy draho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ou_heretik

Myslím, že Knížáka už bylo...
...opravdu dost - divím se Dostálovi!!
0/0
25.5.2005 20:48

Borgh

Každej přece ví
že Knížák je arogantní nezodpovědný samolibý hovado s dobrýma známostma.
0/0
29.3.2005 15:43

saldo

..
"... špatné", omluva za překlep.
0/0
28.2.2005 10:55

saldo

Pěkně
se diskuse v iDnes rozproudila. Plně se stavím za postoje čtenáře, který v nadpisu svého příspěvku evokuje známou pohádku. Příměr na císařovy nové šaty mi připadá velmi trefný. Arogantní a nekompromisní "copánkovič" se zaštiťuje totální postmodernistickou krizí výtvarného umění, kdy za umělecké dílo lze vydávat cokoliv, co snobská mafie uzná za vhodné. Kam se poděla řemeslná zručnost, která byla základem, na němž stavěli velikáni minulosti? Talent, píle a malířské řemeslo se nahrazují sáhodlouhými rádobyodbornými dišputacemi o tom, jestli ten čtverec vlevo či spojitě barevná plocha vpravo představují podvečerní imaginaci při návratu rybářů do přístavu nebo muletu matadora jako prodlouženého penisu statečného Ibeřana. Hlavní je zabalit to do závoje upředeného ze spousty cizích "odborných " slov a pojmů. Netvrdím, že všechno na tzv. moderním umění je špětné, ale je smutným faktem, že velmi často dělá z lidí úplné blbce. A pan Knížák z toho mistrně těží. A není bohužel sám.
0/0
28.2.2005 10:54

pressEU

Pan Knižák ať je jaký chce - tak pro muziku udělal dost
Pamatuji pana Knižáka ještě z udergroundu, ale pořád ještě patří mezi slušné lidi, kteří se nazaprodali, nepřevlékli svůj kabát a stojí si tvrdě za svými názory. V mnohých věcech třeba i s panem Knižákem nesouhlasím, ale jeho morálních kvalit a názorů si vážím. Kdyby aspoň polovina tohoto národa byla taková jake je on, a nebo kdyby aspoň něco v minulosti udělali pro undergroud. Jenže když se podíváte na tento web, tak zde se skoro každý tváří, jaký není pravičák, ale co vlastně zdější lidičky (přispěvatelé do duskuse) proti minulému režimu dělali. Poznal jsem samozřejmě několik málo lidí na tomto webu, kterých si vážím (dokonce i protivníků), ale převážná většina lidí tu vystupuje protože může. Kdyby se to nemohlo a hrozil by trest, věřím, že na tento web by zase okupoval jen underground a pak samozřejmě i disidentská opozice. Kromě nás však už asi zase nikdo.  Proto tedy říkám nahlas : Nechte pana Knižáka na pokoji ! Pro náš stát tojo udělal dost.
0/0
27.2.2005 0:40

Sarka-3

Za všechno mohou komunisté !
Jak dlouho, pane Knížáku, potažmo paní Knížáková, se budete obhajovat skutečností, že za komunismu jste byli pronásledováni ? Je to smutné, jistě, ale tento argument přece nelze používat stále dokola a odpovídat tak na jakékoliv nařčení. Zvláště, když vaše schopnosti či neschopnosti měly šanci se projevit již bez tohoto pronásledování. Nebo chcete ze své disidentské minulosti vytřískat co nejvíce ? Nějak mi to připomíná Gustu Fučíkovou, která ze smrti svého manžela J. Fučíka tyla dobré bydlo až do smrti.
0/0
6.1.2005 14:53

honzajaka

Re: Za všechno mohou komunisté !
Máš pravdu, projížděl jsem Krumlovem, kde má Knížák teď nainstalovanou expozici. No teď už se nedivím, že takhle shazuje vinu na ostatní, vypadalo to spíš, jako práce studenta 6-té b
0/0
26.2.2005 22:28

Jurasek54

Je to ostuda.
Fakt,že takový stupidní,hloupý exot jakým Knížák je zastává funkci ředitele galerie je celonárodní ostuda.Ale co chceme,když nám vládnou lháři,podvodníci a jde jim jen o koryto.
0/0
30.12.2004 22:09

Lucius_Malfoy

Chucpe, Frau Smolik,
chucpe. Už nepíšou, nemaj na to.
0/0
30.12.2004 14:33

Najdete na iDNES.cz