Diskuse k článku

Chiracova záruka za Kramářovu sbírku Dostálovi nestačí

Francouzský prezident Jacques Chirac dal Václavu Havlovi záruku, že Francie rozhodně nezabaví sbírku obrazů Vincence Kramáře, která měla být zapůjčena na Českou kulturní sezonu do Francie. Ministr kultury Pavel Dostál si ale i přesto myslí, že sbírka by neměla opustit české hranice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cid

Dostále jsi nekulturní HOVADO
0/0
17.7.2002 22:42

Petr Urban

Dostál do divadla
Ministr Dostál je špatný herec. Přesto by měl být raději někde v divadle. Je to nevzdělanec bez vkusu , kterémi kdosi nakecal, že mu sluší stále šála kolem krku a tak ze sebe dělá troubu všude, kam přijede. To je ale asi jen můj názor, neboť voličů má dost a také je faktem to, že si může nosit to, co uzná za vhodné. Jeho pohrdání slovem prezidenta Francie je ale na pováženou. Je jasné, že v žádné demokracii nestojí politik nad nezávislým soudem, ale jestliže prezident něco slíbí, znamená to, že to platí. A Chirac, prezident Francie asi jen tak nekecá. Dostál chce být důležitý a zdá se, že nikdo další s tím nechce mít nic společného. Bude to možná proto, že další členové vlády dané obrazy neznají, že možná ani neví, o co jde. Ovládá to tedy ministr, který sice je do věci zasvěcen, ale tím, že znevažuje slovo hlavy státu klesá níž, než jeho cikánské šály. 
0/0
17.7.2002 10:09

Eduardo

Proboha, Dostále, co byste ještě chtěl?
Pokud Vám nestačí slovo presidenta Francouzské republiky, hlavy státu, tak jaké jiné záruky byste chtěl? Já si větší záruku představiti nedovedu. A co se týče usnesení vlády, to snad není žádný precedens. Prostě se staré usnesení nahradí novým, a je to (tak jako jste hned po jmenování změnili např. usnesení, jež upravovalo organisační pravidla jednání vlády).
0/0
16.7.2002 23:55

Novak

Ano, pochopitelně...
pro ministra vlády ČR není slovo prezidenta Francie žádnou zárukou, nemá pro něj žádnou váhu. Smutné...... Dnes platí víc razítka, smlouvy, hmotné záruky.....slovo a záruka slovní je k smíchu.
Možná může pan ministr navrhnout, aby nám Francie dala do zástavy Eiffelovku :-) Když obrazy nevrátí, přestěhujeme si ji na Petřín a do Paříže pošleme tu naší, malou  :-)))
0/0
16.7.2002 22:36

Svine z jeskyne

Re: Ano, pochopitelně...
Ty si asi taky jeden z tech co si pletou demokracii s anarchii ci ja nevim cim jeste. I kdyz je to prezident tak nema neomezenou moc. To by totiz nebyla demokracie ale nejaka forma diktatury. A ja si myslim ze je lepsi aby obrazy zustali doma nez aby nejaky vychcanci se pokusili dosahnout nejakych svym cilu ve Francii kdyz se jim to nepovedlo v Cechach.
0/0
16.7.2002 22:51

Novak

Re: Re: Ano, pochopitelně...
Ano, je to "jen" prezident :-) Klasické.
....."obrazy zustali" je taky moc pěkné, vážně :-)))
 
0/0
16.7.2002 23:34

Eduardo

Re: Re: Ano, pochopitelně...
Ty jsi fakt z jeskyně ("obrazy zustali" - to je skutečně povedené).
0/0
16.7.2002 23:58

Argo

Re: Re: Ano, pochopitelně...
Když ty obrazy soud zabaví, tak si pro ně Chirac prostě přijde, odnese si je do letadla a doveze do Čech. Nedovedu si představit, že by si kdokoliv dovolil mu v tom zabránit. A trestní stíhání mu nehrozí - jako president republiky má absolutní imunitu (Chirac už se dopustil jinších zločinů a ze všeho hravě vyvázl, takže toto by proti tomu byla nevinná záležitost).
0/0
17.7.2002 0:03

Honza

Re: Re: Re: Ano, pochopitelně...
Dej si mokrý hadr na hlavu...
V žádné civilizované zemi nestojí politik nad soudy, a proto by do případného soudního rozhodnutí o obstavení (a případně zabavení) sbírky neměl co mluvit.
0/0
17.7.2002 8:59

Najdete na iDNES.cz