Labuda představil performanci pěti dobrovolníků svázaných do kozelce, kteří na žíněnkách zakoušeli napětí mezi sexuální touhou a násilím. Vše doplnil o počítač, na němž se lidé mohli přes videotelefon Skype spojit s filipínským studentem přivydělávajícím si erotikou přes internet. Toho Labuda najal, aby s lidmi pro tentokrát pouze mluvil.
"Jsem upřímně zaskočený a překvapený, to, že jsem získal Chalupeckého cenu, pro mě hodně znamená. Poděkovat chci předně příteli Tomášovi, který byl hlavním komentátorem mého díla a pomáhal mi, matce a také sestře, které jsou mi neustálou podporou," uvedl ihned po oznámení verdiktu poroty Labuda.
OceněníCena Jindřicha Chalupeckého je udělována každoročně od roku 1990, kdy její vznik iniciovali Václav Havel, Teodor Pištěk a Jiří Kolář. Prvním vítězem byl Vladimír Kokolia, oceněním se pyšní řada umělců, kteří dnes patří k české špičce. |
Labuda porazil Ondřeje Brodyho, Tomáše Moravce, Evžena Šimeru a Zbyňka Baladrána s Jiřím Skálou, kteří se mezi finalisty probojovali již podruhé. Zároveň po třech letech přerušil ženskou nadvládu nad Chalupeckého cenou.
Vítěz získal šestitýdenní studijní pobyt v New Yorku, sto tisíc korun na další umělecký projekt a možnost samostatné výstavy. Díla všech finalistů jsou až do 4. listopadu vystavena v brněnském Domě pánů z Kunštátu.