náhledy
Za zhruba 11,4 milionu korun včetně aukční přirážky byl v aukci v Praze prodán obraz Emila Filly Podnos s ovocem a mandolína. (15. října 2023)
Autor: ČTK
Autor: ČTK
Emil Filla - Zátiší s mandolínou a sklenicí (1927)
Autor: Galerie Kodl
Emil Filla, Zátiší s lasturou a pohárem, 1922
Autor: Galerie Kodl
K dosavadní přehlídce pozdní tvorby Emila Filly přibyly v lounské galerii i jeho rané práce.
Autor: MAFRA
Autor: MAFRA
EMIL FILLA: A ČTENÁŘKA LIDOVÝCH NOVIN 1932, olej na plátně, 130 x 97 cm Obraz Filla ještě na podzim roku 1932 vystavil na skupinové výstavě Poesie 1932, nejvýznamnější avantgardní výstavě meziválečného období. Z přihlášky, která se dochovala v archivu SVU Mánes, můžeme zjistit, nakolik si tehdy padesátiletý malíř díla sám cenil. Obraz stál sotva 0,1 procenta nyní dosažené částky, tedy 14 tisíc korun.
Autor: Archiv: MF Dnes
EMIL FILLA, Čtenářka Lidových novin
Autor: Art+Antiques
EMIL FILLA, Sedící dívka
Autor: Art+Antiques
Emil Filla, Čtenářka Lidových novin, 1932
Autor: Galerie Kodl
Emil Filla, Pařížské zátiší, 1920
Autor: Galerie KODL
Emil Filla, Zátiší na stolku s mandolínou, vínem, sklenicí a podnosem, 1931
Autor: Dorotheum
V jižním křídle zámku žil v letech 1947 až 1952 slavný český malíř, sochař a grafik Emil Filla.
Autor: Archiv zámku, VipCastle.com
Emil Filla, Zátiší na stole s rybou a novinami, 1927
Autor: Adolf Loos Apartment and Gallery
Obraz Emila Filly Zátiší na stole s rybou a a novinami.
Autor: ČTK
Emil Filla, Zátiší s lososem
Autor: 1. ACB
Emil Filla, Holandské zátiší, olej na lepence
Autor: Galerie Kodl
Emil Filla, Diváci, 1912
Autor: Galerie výtvarného umění Cheb
Emil Filla, Kůň drásaný lvem, 1938
Autor: GASK
Emil Filla, Hlava muže s dýmkou
Autor: Galerie Kodl
Emil Filla - Zátiší s hroznem a pohárem
Autor: Dorotheum
Emil Filla: "Zátiší s antickou bustou",1934, 146 x 97cm, signováno, významná pražská sbírka, vyvolávací cena 9 950 000 Kč
Emil Filla - Žebrák
Autor: 1. Art Consulting Brno