náhledy
Ve čtvrtek od 19 hodin se v pražském Obecním domě uskuteční aukce děl Alfonse Muchy. V nabídce je několik plakátů, dekorativních panó či olejomaleb. Mezi fotografiemi malíře vyniká portrét od Františka Drtikola. Vznikl kolem roku 1925 a Mucha jej vlastnoručně podepsal. Vyvolávací cena je čtyři tisíce korun.
Autor: 1. Art Consulting
Mezi plakáty je i La Plume z Muchova pařížského období, konkrétně z roku 1897. Jeho vyvolávací cena je stanovená na 150 tisíc korun. Všechny dražené položky jsou až do středy vystavené v Topičově salonu na pražské Národní třídě.
Autor: 1. Art Consulting
Reklama na cigaretové papírky Job pochází z roku 1898. Vyvolávací cena barevné litografie je120 tisíc korun.
Autor: 1. Art Consulting
Vánoční motiv vytvořil Alfons Mucha v roce 1896. Litografie se bude dražit za 29 tisíc korun.
Autor: 1. Art Consulting
Muchův obraz Lilita vznikl v roce 1890 jako ilustrace ke knize Adamité od Svatopluka Čecha. Zájemce o akvarel si musí přichystat nejméně 250 tisíc korun.
Autor: 1. Art Consulting
Olejomalba Zima ze série Čtyři roční období je nejdražší položkou čtvrteční aukce. Pochází z let 1902-3 a pro svou vilu v Grenoblu si ji u Muchy obejdnala rodina Berges, s níž se přátelil. Vyvolávací cena obrazu je stanovená na 1,8 milionu korun.
Autor: 1. Art Consulting
Kromě fotografií s malířovými přáteli jsou v nabídce také snímky, dokumentující Muchovu práci v ateliéru. Takto v roce 1926 pracoval s modelem pro svůj obaz Přísaha omladiny. Fotka se vyvolává za 18 tisíc korun.
Autor: 1. Art Consulting
Kolem roku 1924 vznikla i fotografie zachycující Alfonse Muchu při práci na obrazu Bitva u Grunwaldu. Snímek lze pořídit od dvou tisíc korun.
Autor: 1. Art Consulting